اخبار روز حقوق بشر ؛ طرح اتهامات در پرونده جدید؛ گزارشی از آخرین وضعیت محمد مهدوی فر در زندان اصفهان / بازداشت و بی‌خبری از یاشار توحیدی، دانشجوی دانشگاه علوم تحقیقات تهران

نگام ، حقوق بشر _ درخواست نهاد حقوق بشری برای پایان اعتصاب غذای دراویش زندانی ، تداوم بازداشت و بی‌خبری از وضعیت عبدالله بزرگ‌زاده ، اعتصاب غذای فرشید ناصری؛ زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

طرح اتهامات در پرونده جدید؛ گزارشی از آخرین وضعیت محمد مهدوی فر در زندان اصفهان

محمد مهدوی‌فر، فعال مدنی اهل آران و بیدگل که در دی‌ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت و جهت تحمل ۲ سال محکومیت خود به زندان مرکزی اصفهان منتقل شده بود، در پرونده‌ای دیگر به “توهین به رهبری و نشر اکاذیب در فضای مجازی به قصد تشویش اذهان عمومی” متهم شده است. دادگاه این فعال مدنی در تیرماه سال جاری در شعبه ۱۰۱ دادگاه جزایی آران و بیدگل برگزار خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بازداشت و بی‌خبری از یاشار توحیدی، دانشجوی دانشگاه علوم تحقیقات تهران

یاشار توحیدی دانشجوی رشته هوا فضای دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران مورخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، توسط مأموران اطلاعات سپاه در مقابل منزل پدری‌اش در تهران بازداشت و پس از تفتیش منزل و ضبط اموال شخصی، ابتدا به دادسرای مقدسی و سپس به زندان اوین منتقل شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درخواست نهاد حقوق بشری برای پایان اعتصاب غذای دراویش زندانی

پس از انتشار گزارش‌ها دربارهٔ «ضرب و شتم» دوباره تعدادی از دراویش زن زندانی در زندان قرچک، دختر محمد راجی، درویش فوت شده در بازداشتگاه نیروی انتظامی، از «احضار تلفنی» خود به وزارت اطلاعات خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تداوم بازداشت و بی‌خبری از وضعیت عبدالله بزرگ‌زاده

عبدالله بزرگ‌زاده، شهروند معترضی که روز یکشنبه ۲۷ خردادماه پس از تجمع مقابل فرمانداری ایرانشهر بازداشت شده بود، پس از گذشت ۶ روز کماکان در بازداشت به سر می‌برد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتصاب غذای فرشید ناصری؛ زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج

فرشید ناصری، زندان سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج که اکنون هشتمین سال از حبس خود را طی می‌کند، از روز شنبه ۲۶ خردادماه در اعتراض به وضعیت حقوقی خود و عدم اعزام به مرخصی دست به اعتصاب غذا زده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید