غلامرضا حیدری :نباید مقابل خواسته‌های اجتماعی مردم ایستادگی کرد/حضور بانوان در ورزشگاه‌ها باید تداوم داشته باشد

نگام ، سیاسی _ نماینده شهروندان تهرانی در مجلس شورای اسلامی معتقد است فهم اجتماعی و همچنین تجربه ما در طول این چهل سال نشان می‌دهد که برخورد و جلوگیری از آزادی‌های اجتماعی مانند ورود بانوان به ورزشگاه به صلاح مملکت نیست.

 

به گزارش شهردار آنلاین ، غلامرضا حیدری، نماینده شهروندان تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها برای تماشای بازی‌های فوتبال باید ادامه داشته باشد گفت: «باید بدانیم که ادامه محدودیت‌های اجتماعی باتوجه به وضعیت جامعه که مردم به شادی و نشاط نیاز دارند جواب نمی‌دهد. جامعه نیاز دارد که به صورت خانوادگی در همه اماکن عمومی حضور داشته باشند و نباید مانعی برای این حضور وجود داشته باشد.»

وی ادامه داد: «فهم اجتماعی و همچنین تجربه ما در طول این چهل سال نشان می‌دهد که برخورد و جلوگیری از آزادی‌های اجتماعی مانند ورود بانوان به ورزشگاه به صلاح مملکت نیست. درواقع باید چنین بگوییم که در مسائلی که شهروندان می‌خواهند در کنار یکدیگر حضور داشته باشند ممنوعیت ،معنایی ندارد.»

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پاسخ به این که آیا بانوان می‌توانند بازی روز دوشنبه ایران برابر پرتغال را در وزشگاه آزادی تماشا کنند گفت: «تا این لحظه هیچ موضوع منفی در خصوص اینکه بانوان اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند، دریافت نکرده‌ایم و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد مانند بازی ایران در مقابل اسپانیا باز هم شاهد حضور بانوان در ورزشگاه ازادی خواهیم بود.»

حیدری با بیان اینکه ورود بانوان به ورزشگاه جزو موضوعاتی است که به راحتی می‌توان آن را حل کرد،خاطرنشان کرد: «برخی مشکلات اجتماعی را می‌توان با کمترین هزینه و راه حل‌های آسان برطرف کرد. برای بالابردن نشاط اجتماعی و همچنین نزدیکی خانواده‌ها به یکدیگر باید در میان جوانان انگیزه ایجاد کرد تا اینکه مرد و زن بتوانند در کنار یکدیگر کنش‌گران اجتماعی باشند. ما باید بدانیم که یک معضل اجتماعی را می‌توان با راهکار ساده برطرف کرد.»