اخبار روز بین الملل ؛ هشدار پمپئو به ایران: برای دستیابی به سلاح هسته‌ای تلاش کنید با غضب جهانی روبرو می‌شوید/ مقتدی صدر با عبادی هم ائتلاف تشکیل داد

نگام ، بین الملل _ «بازگشت جنگنده‌های روسیه» به درگیری‌ها در جنوب سوریه ، زنان در عربستان برای نخستین‌بار اجازه پیدا کردند رانندگی کنند ، پمپئو: امیدوارم حمله نظامی به ایران هیچ وقت اتفاق نیفتد‎ ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

هشدار پمپئو به ایران: برای دستیابی به سلاح هسته‌ای تلاش کنید با غضب جهانی روبرو می‌شوید

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به جمهوری اسلامی ایران نسبت به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی ایران هشدار داد چرا که به گفته او در این صورت با غضب تمام دنیا روبرو خواهد شد.آقای پمپئو ابراز امیدواری کرد که آمریکا هیچگاه مجبور به واکنش نظامی علیه ایران نشود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مقتدی صدر با عبادی هم ائتلاف تشکیل داد

مقتدی صدر، روحانی پرنفوذ شیعه در عراق که فهرست تحت حمایت او برنده انتخابات پارلمانی عراق شد، با نخست‌وزیر این کشور ائتلاف جدیدی تشکیل داده است. مقتدی صدر که با انتقادهایش علیه مداخله‌های ایران و ایالات متحده در عراق صحنه‌گردان سیاست شده بود، حالا به هر دوِ آنها نزدیک می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«بازگشت جنگنده‌های روسیه» به درگیری‌ها در جنوب سوریه

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید جنگنده‌های روسیه، دست به حملاتی در درعا زده‌اند. از تابستان ۲۰۱۷ به‌ این سو، که روسیه خود بر سر آتش‌بس در مناطق موسوم به «کاهش تنش» در جنوب سوریه موافقت کرد، نخستین بار است که حملاتی از این دست گزارش می‌شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

زنان در عربستان برای نخستین‌بار اجازه پیدا کردند رانندگی کنند

پس از پایان ممنوعیت رانندگی زنان، از نیمه‌شب در عربستان سعودی زنان اجازه رانندگی پیدا کرده‌اند. تا پیش از این عربستان تنها کشوری در جهان بود که در آن زنان حق رانندگی نداشتند.کمتر از یک سال پیش (سپتامبر ۲۰۱۷) ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی، اعلام کرد که محدودیت رانندگی برای زنان کشورش پایان خواهد یافت و زنان عربستان از حق رانندگی برخوردار خواهند شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پمپئو: امیدوارم حمله نظامی به ایران هیچ وقت اتفاق نیفتد‎

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، به ایران هشدار داد در پی سلاح هسته‌ای نباشد که در غیر این صورت با «خشم همه جهان» مواجه خواهد شد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که هیچ گاه ضرورتی برای اقدام نظامی کشورش علیه ایران به وجود نیاید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید