اخبار روز ترکیه ؛ آغاز رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در ترکیه / چاووش‌اوغلو: این حساس‌ترین انتخابات در تاریخ ترکیه است

نگام ، ترکیه _ آزاد شدن شهروندان ترکیه‌ای ربوده شده در لیبی ، سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یوروی شرکت فرانسوی در ترکیه ، ادامه عملیات های هوایی ضد ترور نیروهای مسلح ترکیه در مناطق زاپ و حاکاری ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آغاز رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در ترکیه

روند رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره انتخابات نمایندگان مجلس ترکیه صبح امروز ۲۴ ژوئن ۲۰۱۸ از ساعت ۰۸.۰۰ صبح به وقت محلی بطور همزمان در سراسر کشور آغاز شد.در همین راستا، برای واجدان شرایط در کلانشهر استانبول صندوق های اخذ رای در ۳۹ منطقه آن مستقر شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چاووش‌اوغلو: این حساس‌ترین انتخابات در تاریخ ترکیه است

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه پس از حضور به همراه همسر خود بر سر صندوق رای انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره انتخابات نمایندگان مجلس در استان آنتالیا گفت: این، حساس‌ترین انتخابات در تاریخ جمهوری ترکیه است. ان شاءالله برای کشور و دولت‌مان خیر باشد”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آزاد شدن شهروندان ترکیه‌ای ربوده شده در لیبی

سه شهروند ترکیه‌ای که در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۷ در شهر اوباری لیبی ربوده شده بودند، پس از ۲۳۳ روز آزاد شدند. بر اساس اعلام نهاد نخست وزیری ترکیه عثمان امره یایکین، طغرل جان کاپوباغلی و سرتاچ کاران، مهندسان شرکت اِنکا که سال گذشته در لیبی ربوده شده بودند، آزاد شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یوروی شرکت فرانسوی در ترکیه

گئورگی کلمنته مدیرعامل شرکت پروپارکو؛ از شرکت های تابعه آژانس توسعه فرانسه (AFD) در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی ضمن تاکید بر اهمیت ترکیه برای شرکت متبوعش از سرمایه گذاری سالانه ۱۰۰ میلیون یورو در اقتصاد ترکیه در سال های آتی خبر داد.وی درخصوص فعالیت های شرکت خود گفت: تمرکز ما تنها در بخش خصوصی همچون بانکداری٬ کشاورزی و زیرساخت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ادامه عملیات های هوایی ضد ترور نیروهای مسلح ترکیه در مناطق زاپ و حاکاری

در جریان عملیات هوایی در منطقه زاپ در شمال عراق و منطقه مرزی استان حاکاری ۷ تروریست منسوب به این سازمان تروریستی و تجزیه طلب از قدرت عمل ساقط شدند.ریاست ستاد کل ارتش ترکیه با انتشار اطلاعیه ای در صفحه توییتر این ستاد از انجام یک عملیات هوایی ضد ترور در منطقه زاپ در شمال عراق و منطقه مرزی حاکاری خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید