اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ مینی رایانه‌ای کوچک‌تر از دانه برنج / کاهش اصطکاک بدنه کشتی‌ها با پوشش ابداعی پژوهشگران دانشگاه میشیگان

نگام ، علم و تکنولوژی _ شناسایی سلول سرکوبگر سلول های چربی ، ایجاد سردترین دمای هستی به توسعه رایانه‌های کوانتومی کمک خواهد کرد ، آووکادو با پوشش ضد فساد خوراکی ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

مینی رایانه‌ای کوچک‌تر از دانه برنج/ عکس

میکرودیوایس ساخته‌شده توسط دانشگاه میشیگان و آی بی ام معلوم نیست بتواند عنوان یک رایانه را در خود جای دهد، چراکه به گفته سازنده آن، پروفسور «دیوید بلاو» استاد مهندسی برق و کامپیوتر ، با خاموش شدن، برنامه نوشته‌شده روی خود را از دست می‌دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کاهش اصطکاک بدنه کشتی‌ها با پوشش ابداعی پژوهشگران دانشگاه میشیگان

“اداره نیروی دریایی آمریکا” (ONR) در نظر دارد برای ساخت کشتی و زیردریایی از پوشش جدیدی استفاده کند که نه تنها آب، بلکه بسیاری از مواد دیگر مانند روغن، الکل و حتی کره بادام‌زمینی را دفع می‌کند.”آنیش توتجا”(Anish Tuteja)، استاد مهندسی و علوم مواد “دانشگاه میشیگان” (UM)، یک پوشش شیمیایی شفاف و بادوام ابداع کرده‌ است که اصطکاک بدنه کشتی را کاهش و کارایی آن را افزایش می‌دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شناسایی سلول سرکوبگر سلول های چربی

سلول های چربی یا ‘آدیپوسیت ها’ برای تعادل تغذیه ای یا متابولیسم مهم هستند. آدیپوسیت ها – تشکیل سلول های بالغ چربی از سلول های پیش ساز خود – با چاقی و مشکلات مرتبط سلامتی مانند بیماری قلبی عروقی و دیابت نوع دو ارتباط دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محققان ناسا:ایجاد سردترین دمای هستی به توسعه رایانه‌های کوانتومی کمک خواهد کرد

پیش از این ناسا اعلام کرده بود که قصد دارد دستگاهی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال کند تا دمایی ۱۰ میلیارد برابر سردتر از دمای خلاء در فضا ایجاد کند.این دستگاه موسوم به “آزمایشگاه سرد اتم”(CAL)، ابزاری در اندازه یک جعبه یخ است.جالب است که محققان ناسا در زمین این آزمایشگاه را هدایت خواهند کرد و نیازی به کنترل این آزمایشگاه از سوی فضانوردان “ایستگاه فضایی بین‌المللی”( ISS) در فضا نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آووکادو با پوشش ضد فساد خوراکی

ما قبلا در مورد پوشش‌های آزمایشی خوراکی ساخته شده از ابریشم، ژلاتین گیاهی و کیتوسان که باعث افزایش عمر مفید میوه و سبزیجات تازه می‌شوند، شنیده بودیم، اما در حال حاضر یک پوشش موسوم به Apeel از مواد گیاهی زائد ساخته شده است که روی آووکادو اعمال می‌شود و در حال حاضر در فروشگاه‌های آمریکا فروخته می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید