مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ رئیس کل دادگستری استان مازندران: جایگاه دستگاه قضایی جایگاه خدایی بر ملت است ، رحیم صفوی: دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود

 

نگام ، سیاسی _ رئیس کل دادگستری استان مازندران: جایگاه دستگاه قضایی جایگاه خدایی بر ملت است ، رحیم صفوی: دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود ، علی مطهری: مردم ۶ ماه مقاومت کنند، وضعیت اقتصادی بهتر خواهد شد ، طائب :مشایی، اطلاعاتی حرفه‌ای است که هرگز با کتک اطلاعات نمی‌دهد ،  که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

 

 

رئیس کل دادگستری استان مازندران: جایگاه دستگاه قضایی جایگاه خدایی بر ملت است

محمد علی تقوی فرد صبح امروز در همایش قضات دادگستری کل استان مازندران رئیس کل دادگستری استان مازندران خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را یک توقیق عظیم دانست و اظهار داشت: قضات خلیفه الهی بر روی زمین هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رحیم صفوی: دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود/ اگر دولت راه‌اشتباه رفته است گناه حضرت آقا چیست؟

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در پاسخ به پرسشی درباره رجزخوانی عربستانی‌ها و حمله به ایران، خاطرنشان کرد: ایران یک قدرت بزرگ است و اگر بخواهند دست از پا خطا کنند، در همان روز نخست ۱۰۰۰ موشک به سمت آنان و قصرهایشان در شهر ریاض شلیک خواهد شد که البته بعید می‌دانم که آنان چنین حماقتی کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اگر انتظارات مردم را مدیریت نکنیم، بازنده خواهیم بود/ نباید تهدیدهای آمریکا را شوخی گرفت

هادی قوامی نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه در مورد اقدامات دولت و مجلس برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها گفت: قیمت دستوری نیست که ما به قیمت دستوردهیم بالا بیاید یا پایین بیاید البته می شود فشارهای را ایجاد کرد و قیمت های را ثابت نگه داشت منتها چون به صورت نسبی قیمت ها درحال تغییر است حتما این موضوع بربخش های دیگر تاثیر می گذارد وآثارآن ظاهرمی‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی مطهری: مردم ۶ ماه مقاومت کنند، وضعیت اقتصادی بهتر خواهد شد/ از خارج به دولت فشار می‌آورند تا پای میز مذاکره برود

نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه کشور در شرایط سختی است و هر دولتی که باشد به این آسانی نمی‌تواند از این بحران رهایی یابد، افزود: به نظر من دولت باید شرایط اقتصاد کشور را صادقانه برای مردم شرح دهند؛ چراکه دست دولت باز نیست و نمی‌تواند دلار به بازار تزریق کند تا قیمت‌ها پایین بیاید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

طائب :مشایی، اطلاعاتی حرفه‌ای است که هرگز با کتک اطلاعات نمی‌دهد/ رییس‌دفتر احمدی‌نژاد مدارکی از جاسوسی‌اش بجا نگذاشته است/ بقایی باید اعدام می‌شد

فرمانده قرارگاه عمار گفت: آقای مشایی نه کتک می‌خورد و نه غذایش کم شده او آزاد، آزاد است. دلیل بازداشتش هم این است که کارهای توطئه آمیزی در بیرون انجام می‌داده، این را بدانید کسی که خودش حرفه‌ای اطلاعات است حتی اگر سیستم کتک هم مباح شود، هرگز با کتک اطلاعات نمی‌دهد، تنها راهی که مشایی حرف بزند این است که خودش دهن باز کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مصباحی مقدم: پورمحمدی دبیرکل «موقت» جامعه روحانیت است/ آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت هستند/ در اساسنامه جدید جایگاه دبیرکل بعد از شورای مرکزی است

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: قبلا دبیرکل در واقع رئیس جامعه روحانیت بود. در ساختار جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ما رئیس جامعه داریم و ما دبیرکل داشتیم؛ الآن این دبیرکل ما تبدیل به رئیس شورای مرکزی شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

توهم یا واقعیت رأی ۲۰ میلیونی اصول‌گرایان/حضرتی: ۲۰ میلیون رأی اصول‌گرایان شوخی است

بعد از چهار شکست در انتخابات‌های گذشته حالا چشم امید به ۹۸ و ۱۴۰۰ دارند. اصولگرایان از ۲۰ میلیون رایی سخن می‌گویند که الیاس حضرتی آن را شوخی می‌داند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس اتاق بازرگانی آبادان :مهاجرت از آبادان آغاز شده است/ کارخانه‌ها در شهر تعطیل شدند/ مردم به مسئولان اعتماد ندارند

رئیس اتاق بازرگانی آبادان گفت: اکنون بحث مهاجرت حتی در بین مردم بومی و عادی در شهر مطرح شده به طوری‌که این اتفاق در بین افراد غیر بومی که دارای شغل آزاد بودند اکنون اتفاق افتاده و ما شاهد موج مهاجرت به استان‌های همجوار همچون بوشهر و بندرعباس هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ایست و بازرسی از دستورکار بسیج خارج شد

سردار سالار آبنوش معاون مقاومت مردمی سازمان بسیج گفت: ایست و بازرسی به معنا و مفهمومی که قبلا بود الان دیگر اصلا وجود ندارد الا به اقتضا که مسئولان امنیتی نظام تشخیص دهند در یک خطه، در یک معبر، در یک گذرگاه نیاز به کمک بسیج باشد ما تورهای موردی ایست و بازرسی را برگزار می‌کنیم، مثلا برای مسائلی از قبیل ورود اشرار، ضد انقلاب و معاندین، مبارزه با حمل سلاح و مهمات غیر مجاز، قاچاق کالا و مواد مخدر و…

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هماهنگی لاریجانی با روحانی برای حضور در مجلس

عضو هیئت رئیسه مجلس، از احتمال حضور روحانی در یکی از جلسات این هفته مجلس برای بررسی وضعیت اقتصادی کشور خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حساب بانکی خبرنگار صداو سیما مسدود شد

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: کارمند اداره ثبت اسناد و املاک چابهار با سند سازی، ۶۳ قطعه زمین از اراضی ملی و دولتی به ارزش حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد ریال را به فروش رسانده بود که دستگیر شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یکی از امضاکنندگان نامه مذاکره با امریکا: سوالات شما شبیه به سوالات وزارت اطلاعات است/ محتوای نامه مذاکره با آمریکا را قبول دارم

صادق جوادی حصار، نویسنده نامه ۱۰۰امضایی در باره مذاکره با امریکا درباره این نامه توضیحاتی داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمود صادقی خبرداد:تشکیل کارگروه پیگیری وضعیت دانشجویان معترض دی ماه

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آمار دقیقی در خصوص دانشجویان معترض دی ماه وجود ندارد گفت: در کمیسیون آموزش کارگروهی برای پیگیری احکام صادر شده برای دانشجویان تشکیل  و قرار شد نتایج این پیگیری ها سه شنبه در این کمیسیون مطرح شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

باهنر در نشست خبری:رئیس قوه قضائیه یک نشست خبری بگذارد تا شائبه‌ای ایجاد نشود/ با سنگ و چوپ مذاکره کنیم بهتر از آمریکا است

امیدواریم شرایطی فراهم شود تا رئیس قوه قضائیه یک نشست باز خبری را بگذارند تا خدایی نکرده این شائبه به وجود نیاید که رئیس قوه یک طرفه به قاضی رفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ظریف: خیال نکنید اگر روحانی رفت و اصولگرایان آمدند، موفق می‌شوند / مشکل FATF را بر اساس نظر رهبری حل خواهیم کرد / ناموفق شدن برجام برای ما خیلی خطرناک است / بخشی از مشکلات بانکی با برجام حل شد اما بنا نبود برجام در زمینه شفافیت کاری بکند / همه چیز را سیاه و سفید نبینیم / آمریکایی‌ها مجاری تنفسی ما را شناسایی کرده‌اند؛ اگر نکرده بودند با دستگیری ضراب و پسر صدر هاشمی تاکنون شناسایی کردند

ظریف در نشستی در اتاق بازرگانی گفت: ادعا می شود چرا آمریکا از برجام خارج شد، حتما برجام ایرادی داشته است. آمریکا از نفتا، توافق پاریس، توافق همکاری های اقتصادی اقیانوس آرام و مقررات بین المللی دیگری خارج شد، آیا این توافقات ایراد داشته است؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پزشکیان: بانک مرکزی اختیار کنترل مؤسسات مالی غیرمجاز را نداشت/ صداوسیما تبلیغ می‌کرد پول می‌گرفت

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی باید می‌توانست مؤسسات مالی و اعتباری را کنترل کند اما قوانین این اختیار کامل را در اختیار بانک مرکزی نگذاشته است و آن موقع هم که گذاشت قدرت اجرایی کافی که بتواند این کار را انجام دهد نداشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزگار سخت عارف؛ چرا کارگزاران نبرد با عارف را کلید زد؟/ پایان رویای خوش اصلاح‌طلب محافظه‌کار/ جناح برای لیدری عبدالله نوری آماده می شود

عارف تنها یک وسیله بود، برای انتقال یک پیام مهم از اصلاح طلبان به اعتدال گرایان. پنداشت عارف لابد این بود که شاید یک پروژه آغاز شده برای گذار از عصر روحانی و ورود به دوران عارف اما او اشتباه فکر می کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نتایج مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران نشان می‌دهد: ۸۰ درصد مردم در تلگرام هستند

نتایج آخرین نظرسنجی ایسپا در خرداد سال جاری نشان می‌دهد ۷۹ درصد از استفاده‌کنندگان پیام‌رسان تلگرام، پس از فیلترشدن در تلگرام مانده‌‌اند. این موضوع به زبانی دیگر نشان می‌دهد نزدیک به ۸۰ درصد از کاربران ۴۰‌میلیونی تلگرام حالا از فیلترشکن استفاده می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد هاشمی : روحانی انتقاد از کابینه را رسانه ای نکند/ مشکل کشور ما یک وزیر و دو وزیر نیست/ مشکل اصلی منابع و موانع وزرا است/ تغییر وزرا بر مشکلات می افزاید/تجمیع وزارتخانه ها از ابتدا درست نبود

مجلس شورای اسلامی تغییر در دولت را لازم میداند اما برای این تحقق این مهم تغییر وزرا را پیشنهاد کرده و با راهکار دولت یعنی تفکیک وزارتخانه ها مخالف است. محمد هاشمی فعال سیاسی اصلاح طلب اما با نظر مجلسی ها در مورد نیاز به تغییر وزرا مخالف است و تفکیک وزارتخانه ها را راهکار مناسب تر می شمارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده مجلس: جهانگیری دیروز گفت وارد یک جنگ اقتصادی شده ایم و چین و روسیه هم نمی توانند کمکمان کنند

بهروز بنیادی، نماینده اصلاح طلب مجلس در باره اظهارات جهانگیری در جلسه غیرعلنی دیروز مجلس گفت: شاید بتوانیم بگوییم که خلاصه مطالبی که در این جلسه مطرح شد این است که در آستانه یک «جنگ اقتصادی» توسط یک تروریست اقتصادی قرار داریم و اینکه شایدشرایط آینده به‌مراتب سخت‌تر خواهد شد. نکته دیگر آنکه برخی کشورها که در عرصه سیاست بین‌الملل به عنوان دوست شناخته می‌شدند و به آنها به عنوان دوست نگاه می‌کردیم، امروز دیگر نتوانند به ما کمک کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

توصیه کیهان برای حل مشکلات: تروریستهای اقتصادی را طبق قانون، اعدام کنید و اموالشان را مصادره کنید

قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب آذر ۱۳۶۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن مجازات‌های سنگینی را برای این اخلالگران مقرر کرده است که اعدام و مصادره کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به دست آمده باشد از جمله این مجازات‌ها است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نقوی حسینی: قبل از برجام شرایط بسیار بدتری داشتیم/ آمریکایی ها قادر به بسیج دنیا علیه ما نیستند

نقوی‌حسینی گفت: اروپایی‌ها به ماندن ما در برجام نیاز دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ناصری:اصلاح شرایط موجود به اراده بزرگ سیاسی نیاز دارد

یک فعال سیاسی در مورد وضعیت کنونی اقتصاد کشور گفت: در ایران ما یک اقتصاد دولتی داریم که موازی آن یک اقتصاد موازی قدرتمند وجود دارد که خارج از نظارت و برنامه ریزی دولت حرکت می کند و کشور را به بحران ها و چالش های عدیده ای دچار می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تعطیلی پاساژ علاءالدین کار سودجویان است؟ / واردات گوشی با دلار ۴۲۰۰ تومانی و فروش آن با دلار ۸ هزار تومانی؟! / وقتی ‏طرح رجیستری، سوداگران را لو می دهد / آقایان مسئول! نام و مشخصات کامل سودجویان در سیستم ثبت سفارش، درج شده؛ ‏برخورد با آنها سخت نیست ‏

عده ای سودجو، با دلار ۴۲۰۰ تومانی گوشی وارد کرده اند و می خواهند آن را با دلار ۷ یا ۸ هزار تومانی به ‏فروش برسانند. اما نکته اینجاست که با طرح رجیستری و اطلاعات درج شده در سیستم ثبت سفارش، نام و مشخصات همه افرادی ‏که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و گوشی وارد کرده اند، مشخص است و شناسایی آنها زحمتی برای نهادهای مسئول ندارد.‏

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فاطمه سعیدی خبر داد؛پیگیر ملاقات با زنان درویش زندانی هستیم/ با ایجاد گفت‌وگوی ملی هیچ طرفی زورش به ایران نخواهد رسید

نماینده مردم تهران تاکید کرد: فکر می‌کنم بحث داخلی ما خیلی مهمتر از بحث‌های خارجی است و اگر گفت‌وگوی ملی، اتحاد و همدلی به وجود بیاید هیچ طرفی زورش به ایران نخواهد رسید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آذری‌جهرمی خبر داد:اعلام لیست شرکت‌هایی که برای واردات گوشی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کنند

وزیر ارتباطات از انتشار فهرست شرکت‌هایی خبر داد که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی تلفن همراه به آنها تخصیص یافته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پرونده ۱۰ سلبریتی روی میز دادسرای سرپل ذهاب

دادستان کرمانشاه از رسیدگی به پرونده ۱۰ سلبریتی که در زلزله سرپل ذهاب کرمانشاه اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی کردند در دادسرای سرپل ذهاب خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ظریف از برخورد ناخواسته محافظانش با خبرنگاران عذر خواست

محمد جواد ظریف در پی بروز سوءتفاهماتی میان محافظان و جمعی از خبرنگاران در حاشیه نشست نمایندگان هیات های اتاق بازرگانی ایران که امروز ( یکشنبه ) برگزار شد، ضمن ابراز ناراحتی از مشکل پیش آمده اظهار کرد: ‘ محافظان افراد صادق و مخلصی هستند که تمام تلاششان را برای انجام وظایف محوله به آنها و براساس دستورالعمل های مربوطه خودشان انجام می‌دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ظریف: بازار نگران FATF نباشد/ظریف اطلاع ندارد روحانی یک اصولگراست؟

محمدجواد ظریف صبح امروز در جریان حضور در جمع اعضا و فعالان اتاق بازرگانی ایران ضمن پاسخگویی به دغدغه‌ها و نگرانی‌های آنها در ارتباط با آینده اقتصادی کشور , در توجیه وضع نابسامان کنونی اقتصادی کشور با کلی‌گویی گفت: در ارتباط با بحث شفافیت مالی و بحث مبارزه با تامین مالی تروریسم و پولشویی می‌توانیم در نظر رهبری طرح‌هایی را ارائه دهیم و در این زمینه در حال گفت‌وگو و رایزنی‌ هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

صدای هشدار برای بحران آب و ورشکستی شهرداری‌ها از شورای عالی استان‌ها به گوش می‌رسید

ششمین جلسه شورای عالی استان‌ها با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی با پیام‌های هشدار در خصوص بحران آب و خطر ورشکستگی شهرداری‌های کوچک برگزار شد و در میان اعتراض اعضای شورای عالی بار از کاهش اختیارات شورای شهر و شورای عالی به پایان رسید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چگونه علاء الدین بروجردی رئیس نشد؟

علیرضا رحیمی نماینده تهران با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی اش از تغییر در هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی استقبال کرد. امروز ریاست ۱۴ ساله علاء الدین بروجردی در این کمیسیون پایان یافت و حشمت الله فلاحت پیشه به عنوان رئیس انتخاب شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رحیمی:فلاحت‌پیشه کاندیدای فراکسیون امید بود/ کواکبیان خودش کناره‌گیری کرد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به انتخاب فلاحت‌پیشه به عنوان رییس این کمیسیون، گفت که فلاحت‌پیشه کاندیدای فراکسیون امید بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ارسال نامه روحانی به اتحادیه اروپا

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه مراسم ختم حجت‌الاسلام حسینی و در پاسخ به این سوال که عده‌ای از شایعه ارسال نامه آقای رئیس‌جمهور به سران اتحادیه اروپایی خبر می‌دهند، ضمن تائید این خبر گفت: نامه مذکور بعد از خروج آمریکا از برجام نوشته شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد : فعالیت زودهنگام انتخاباتی شرعا و قانونا خلاف است/ نامزدها باید از مسئولیت خود کناره‌گیری کنند

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه فعالیت های زودهنگام انتخاباتی براساس قانون و شرع خلاف است، اظهارداشت: براساس قانون هرگونه فعالیت پیش از انتخابات خلاف است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تخریبِ مشکوکِ سد ۲۵۰۰ ساله‌ هخامنشی/گشتی‌ها فعال‌تر شده‌اند

معاون میراث فارس گفت: گزارش‌ها از وجود یک دستگاه بولدوزر، تراکتور، لودر، یک عدد کانکس، یک دستگاه ترانس برق، مقداری لوله آبرسانی و … خبر می‌دهند که در نزدیکی سد بستان‌خانی پیدا شده. این مسئله نشان می‌دهد که تخریب کار یک قاچاقچی نمی‌تواند باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس شورای شهر تهران:امیدوارم درهای ورزشگاه‌ها به روی خانواده‌ها باز بماند/ تقدیر از پیام رئیس دولت اصلاحات

محسن هاشمی با بیان اینکه مردم ایران از مسئولان انتظار دارند که فقط به شعار دادن اکتفا نکنند، افزود: مردم انتظار دارند مسئولان مسئولیت را وسیله و نردبانی برای بالا رفتن خود و کسب امتیازات مادی نکنند و به اسم ارزش آزادی و حقوق مردم را نقض نکنند و هر توصیه‌ای که به دیگران دارند خودشان اول به آن پایبند باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در دادگاه مطبوعات استان تهران؛«ایسنا» و روزنامه «ایران» تبرئه شدند/ مجله «ایران فردا» مجرم شناخته شد

در جلسه امروز دادگاه مطبوعات استان تهران،‌«ایسنا» و «ایران» تبرئه و مجله «ایران فردا» مجرم شناخته شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کدام دسته از تجمعات و راهپیمایی ها نیازمند اخذ مجوز است؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اخذ مجوز برای برگزاری تجمع در میادین و معابر، گفت: تعیین محلات موجب محدودیت برای تجمع‌کننده‌ها می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

درخواست مسجد جامعی برای تجدید نظر در احکام دانشجویان

عضو شورای شهر تهران از قوه قضاییه خواست تا نسبت به تجدید نظر احکام صادره برای دانشجویان اقدام کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دبیرکل موتلفه: مجلس طوری عمل نکند که از رهبری تذکر بگیرد/ از مذاکرات با اروپا آبی گرم نمی‌شود

محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اظهار کرد: نباید مجلس طوری عمل کند که در مورد لوایح حیاتی کشور که مستقیم به منافع و مصالح ملی مربوط است، از رهبری تذکر بگیرد. باید مجلس از لوایح بی تأثیر در مسایل اصلی کشور فاصله بگیرد و تنها به لوایح و طرح‌هایی بپردازد که اولویت کشور بوده و ناظر به منافع طبقات ضعیف و متوسط است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس:امروز صدور احکام سنگین برای دانشجویان را بررسی می‌کنیم/ باید با وزارت اطلاعات، علوم و دادگستری جلسات مشترک برگزار کنیم/ دانشجویان باید حاشیه امن داشته باشند

رئیس فراکسیون حقوق شهروندی، گفت: مراودات و جلسات مشترکی را با وزارت اطلاعات، وزارت علوم و وزارت دادگستری به‌منظور پیگیری صدور احکام سنگین برای دانشجویان خواهیم داشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سید محمد علی ابطحی : برخی اعتدالیون نمی‌خواهند اصلاح‌طلبان حامی روحانی باشند

ابطحی در مصاحبه با «آرمان» از بداخلاقی‌های سیاسی در جامعه و فشار به دولت روحانی انتقاد می‌کند و در عین حال تاکید دارد که اصلاح‌طلبان باید در خط مقدم انتقاد از روحانی و دولت او باشند. یکی از انتقادات ابطحی به دولت، عدم تغییر مدیران سالخورده و جایگزین کردن جوانان است و دلیلش برای انتقاد از مدیران دارای سن و سال بالا تعلق ذهنی آنها به عصر ماقبل ارتباطات است. ابطحی از روحانی می‌خواهد مدیران ساکت را کنار بگذارد و البته اشاره می‌کند این جریان اصلاح‌طلب حامی روحانی پیش از این نسبت به عدم به‌کارگیری این وزرا به رئیس‌جمهور هشدار داده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تعطیلی برخی از مغازه‌های پاساژ علاء‌الدین و چهارسو در اعتراض به نابسامانی بازار ارز

جمعی از افراد با تجمع در مقابل این پاساژ خواستار ساماندهی بازار ارز شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سردار جلالی:مسئولان گروه‌های سیاسی روزه سیاسی بگیرند و حرف تفرقه‌افکن نزنند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: شرط ۱۲ گانه وزیر خارجه آمریکا نشان می‌دهد که تقریبا روی تمامی مؤلفه‌های ایران تمرکز کرده‌اند تا به واسطه برجام، آنها را کنترل کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آشنا: برخی دنبال گرانی‌ هستند

مشاور فرهنگی رئیس جمهور گفت: برخی به دنبال گرانی‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاون قوه قضائیه: بخشی از گرانی اخیر محصول رسانه‌های غیررسمی است/ دادستانی فعلا در دلالی سکه و ارز دخالت نمی‌کند

صادقی معاون فرهنگی رئیس قوه قضاییه گفت: بخشی از موج گرانی‌های اخیر محصول اقدامات رسانه‌های غیررسمی بوده و با این فضا اعتماد عمومی از بین می‌رود.در موضوع دلالی ارز و سکه دادستانی شأن دخالت ندارد چون جرم انگاری انجام نشده اما اگر این اقدام در برهم زدن نظم، امنیت جامعه و حقوق عامه اثرگذار باشد، دادستانی باید وارد عمل شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 انتقال دلار به ایران؛ کسب و کار جدید افغان‌ها
غلام سروار، ساکن هرات است و شرکت کوچکی را اداره می‌کند. او به‌طور غیررسمی، کالا و دلار به ایران انتقال می‌دهد و برخی از کالا‌ها را از کشور‌های همسایه به هرات وارد می‌کند. او یک پاسپورت تجاری دارد که توسط آن هر دو ماه یک بار به ایران سفر می‌کند. غلام، هر بار که به ایران سفر می‌کند ۶ تا ۸ هزار دلار به ایران انتقال می‌دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد هاشمی‌رفسنجانی عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد:روایتی از توطئه کودتای نظامی آمریکا در زمان امام(ره)/ مسئولان باید درباره مشکلات برای مردم توضیح دهند/ نباید به کمیته مقابله با جنگ روانی اکتفا کرد

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره کمیته مقابله با جنگ روانی آمریکا که سران قوا درباره آن تصمیم گرفته‌اند، گفت: نباید تنها به این کمیته مقابله با جنگ روانی اکتفا کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جدول هیات رییسه کمیسیون‌های مجلس در سال سوم + گرایش‌ها/ گرایش روسای کمیسیون ها: فراکسیون اصول گرایان ( ۸ نفر)؛ امید ( ۴ نفر ) مستقلان (۱ نفر)

انتخابات هیات رییسه کمیسیون های تخصصی مجلس دهم در سال سوم کاری‌اش برگزار شد که بعضی از آنها دچار تغییرات جدی شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

میرزایی نیکو :رهبری تاکید داشتند ایران نقش ویژه‌ای در کنوانسیون‌ها ایفا کند/ نظرات مردم در لوایحی مثل FATF اخذ شود

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دستور رهبری مبنی بر توقف لوایح و یا همکاری‌های موجود نبود، بلکه ایشان تاکید داشتند ابعاد مختلف لوایح و موضوعات را درنظر بگیرید و براین اساس که آنها به چه سمت و سویی می‌روند در مورد رای دهی و یا تصویب آنها تصمیم‌گیری کنید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا؛واکنش شهروندان ترکیه به پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست‌جمهوری+ فیلم

یک استاد دانشگاه در واکنش به نتیجه انتخابات ترکیه گفت که به گمان من، اپوزیسیون بر دولت فشار خواهد آورد تا وضعیت اضطراری را ملغی کند. اما امیدوارم وضعیت نابسامان اقتصادی رئیس‌جمهوری را به سوی مذاکره با مخالفان سوق دهد. بنابراین امیدوارم احزاب مخالف بتوانند در برابر سیاست‌های دولت بایستند. به این قضیه امیدوارم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

باید تقاضا برای ارز از طریق کنترل واردات کاهش یابد/در شرایط غیرعادی انتظار تصمیمات عادی نداشته باشید

علی قنبری گفت: اگر مردم به این نتیجه برسند که تصمیمات دولت در راستای تامین منافع مردم است، بی‌تردید از اجرایی شدن برنامه ها حمایت خواهند کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چرا فرهنگ استعفا در ایران ضعیف است؟ نمایندگان مجلس پاسخ می‌دهند: کشور ما به بیخیالی طی می‌شود/ فردی که در پستی می‌نشیند جایش را به پدرش هم نمی‌دهد!

در ایران اگر مسئولی به هر دلیلی استعفا دهد نه تنها این خبر در رأس قرار می گیرد بلکه پس از آن تحلیل ها و اظهارنظرهای مختلفی را شاهدیم؛ گویی استعفا به تصمیم یا عملکردی عجیب و خارق العاده از سوی مسئولین تبدیل شده این در حالی است که استعفا نه تنها نشانه عدم مسئولیت پذیری نیست بلکه در درجه اول نشانه شجاعت فرد مسئول است چون وقتی فردی در مسئولیت خود موفق نبوده نباید به دلیل مصالح حزبی و جناحی و همچنین خودخواهی خود بر ایستادن بر مسئولیت خود پافشاری کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سید ناصر موسوی لارگانی:من با روحانی مشکل شخصی ندارم/ اگر از برجام خارج شود دیگر با دولت مخالفت نمی‌کنم/الان من نماینده باید ناسزا بشونم که چرا گوشت شده کیلویی ۷۰ هزار تومان؟/ من اوایل از روحانی دفاع می کردم

سید ناصر موسوی لارگانی نماینه اصولگرای مجلس معتقد است که روحانی همان شب بعد از خروج ترامپ از برجام باید از این توافق‌نامه خارج می‌شد و دستور آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی را صادر می‌کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس مطرح کرد:مشکل حضور اقلیت‌ها در شوراها حل می‌شود/ کمیسیون امنیت ملی، مسئول رسیدگی به گزارش درباره دراویش

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: به منظور بررسی  طرح حضور اقلیت‌ها در شوراها در جلسه مجمع شرکت کردیم اما بنا به دلایلی این طرح به کمیسیون سیاسی مجمع برگشت تا این کمیسیون نظرش را مجدد اعلام کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نمایندگان مجلس:مجلس نتوانست حتی یک وزیر ناکارآمد را برکنار کند/ دچار توهم شده‌ایم

خادمی و میرزایی دو تن از نمایندگان مجلس، بر این عقیده است که نمایندگان خودشان باید عملکرد وزرای کابینه را در نظر بگیرند و بر اساس عملکردی که دارند، خودشان از ابزار نظارتی که در اختیار دارند استفاده کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بهروز بنیادی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس خبر داد:احتمال بازگشت به دوران سهمیه‌بندی بنزین و کالاهای کوپنی

«جنگ اقتصادی»؛ عبارتی که بهروز بنیادی، نماینده اصلاح‌طلب این روزهای مجلس و پزشک روزهای نه‌چندان دور کاشمری برای توصیف آنچه در نشست غیرعلنی حدودا دوساعته دیروز مطرح شده، به‌نقل از اسحاق جهانگیری عنوان کرده است. اسحاق جهانگیری در جلسه علنی دیروز مجلس گفته بود «درباره شرایط جدید پیش‌روی کشور با مجلس، دولت و مردم گفت‌وگوی شفافی نداشتیم» و حال، این‌طور که بنیادی به «اعتماد» خبر داده، آقای معاون اول هنگامی که با آغاز نشست غیرعلنی از حدود ساعت ١٠ صبح، پخش زنده رادیو قطع شد و خبرنگاران پارلمانی صحن را ترک کردند

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

منصور حقیقت‌پور، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی:مگر در کشور چه خبر است که بگوییم عفو عمومی دهیم؟/ دست ایرانیان خارج از کشور را که برای سرمایه‌گذاری می‌آیند می‌بوسیم

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این موضوع که با ادبیات و طرح‌ موضوعاتی مانند عفو عمومی مخالف است، گفت: برای حضور ایرانیان خارج از کشور به داخل ایران مشکلی وجود ندارد، چنین موضوعاتی مطرح شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید