اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ حضور سعید کنگرانی بر صحنه تئاتر/ بهروز وثوقی و پیام تبریک جالب به مناسبت تولد پرویز پرستویی/ تصویر

نگام ، فرهنگ و هنر _ بازگشت موفق دایناسورها به سینماهای آمریکا / “دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده” با ۱۵۰ میلیون دلار شروع کرد ، یک داستان مضحک از فئودور داستایفسکی!/ نگاهی به جدیدترین اثر آقای نویسنده در ایران  ، آخرین وضعیت سلامتی جمشید مشایخی/ بازیگر «کمال‌الملک»‌ با التهاب حنجره همچنان بستری است ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

حضور سعید کنگرانی بر صحنه تئاتر

نمایش کمدی موزیکال «نیرنگ اورنگ » دربارهی فردی فریبکار به نام اورنگ است که از درگیری دو حاجی سود جسته و به آن ها و پسرانشان با ایجاد اختلاف نیرنگ میزند.سعید کنگرانی، محمد رضا آزادفرد، محمد پورا، الهه پورجمشید، مهناز غمخوار، داود معینی کیا، محمود موسوی، اسماعیل پوریوسف بازیگرانی هستند که در این نمایش ۷۵ دقیقه‌ای به ایفای نقش می پردازند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بهروز وثوقی و پیام تبریک جالب به مناسبت تولد پرویز پرستویی

بهروز وثوقی و پیام تبریک جالب به مناسبت تولد پرویز پرستویی/ تصویر

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بازگشت موفق دایناسورها به سینماهای آمریکا / “دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده” با ۱۵۰ میلیون دلار شروع کرد

“دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده” (Jurassic World: Fallen Kingdom) از شرکت‌های یونیورسال و امبلین، دو هفته بعد از آغاز اکران در سطح بین‌المللی در آمریکای شمالی روی پرده رفت و از جمعه تا یکشنبه در ۴۴۷۵ سینما ۱۵۰ میلیون دلار فروخت. هرچند فروش فیلم بالاتر از انتظار بود، اما نتوانست به اندازه فیلم قبلی خود ظاهر شود.”دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده” در سطح بین‌المللی نیز تاکنون ۵۶۱.۵ میلیون دلار به دست آورده و به این ترتیب با حساب بازار آمریکای شمالی در دنیا ۷۱۱.۵ میلیون دلار فروخته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یک داستان مضحک از فئودور داستایفسکی!/ نگاهی به جدیدترین اثر آقای نویسنده در ایران

اگر بخواهیم برای آثار فیودور داستایفسکی از نظر زمانی، دو بازه‌ی مهم قائل شویم، می‌توانیم بگوییم “یک اتفاق مسخره” به دوره‌ی نخستِ  تعلق دارد.داستایفسکی آثاری نظیر “بیچارگان”، “آزردگان” و “خاطرات خانه‌ی اموات” را در حد فاصل سال‌های ۱۸۴۶ تا ۱۸۶۲ نوشت و آثاری نظیر “یادداشت‌های زیر زمینی”، “جنایت و مکافات”، “قمارباز”، “ابله”، “جن زدگان” و “برادران کارامازوف” را در حد فاصل سال‌های ۱۸۶۴ تا ۱۸۸۰. بنا به توضیح پشت کتاب، “یک اتفاق مسخره”(۱۸۶۲) آخرین اثر داستایفسکی است که تحت تاثیر نخستین استادش، نیکلای گوگول نوشته است. این کتاب سال گذشته در نشر ماهی و با ترجمان میترا نظریان فارسی شده است. شمس رودکناری درباره این کتاب در الف نوشته است: شاید کمتر نویسنده‌ای بتوان یافت که در مجالی کوتاه در حد و اندازه‌ی یک نوولت تا این حد بتواند به شخصیت‌هایش عمق ببخشد، و آدم‌هایی واقعی بسازد. شاید کمتر نویسنده‌ای مثل داستایفسکی در مجالی اندک تا این حد بتواند طبقه‌های مختلف اجتماعش را به لحاظ روانشناسیک، و به طرزی شفاف و با ظرافت واکاوی کند. بیایید بی مقدمه برویم سراغ یکی از آثار فیودور داستایفسکی به نام “یک اتفاق مسخره” که نویسنده‌ی روس آن را به سال ۱۸۶۲ منتشر کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آخرین وضعیت سلامتی جمشید مشایخی/ بازیگر «کمال‌الملک»‌ با التهاب حنجره همچنان بستری است

همسر جمشید مشایخی گفت: سرما‌خوردگی باعث بروز لارنژیت یا همان التهاب حنجره در او شده و هم اکنون صدای جمشید اصلاً در نمی‌آید و به همین دلیل همچنان در بیمارستان بستری است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید