⏯ بخشی از بازار بزرگ تهران در اعتراض به گرانی ها تعطیل شده است / حضور نیروی انتظامی برای بازگرداندن آرامش به بازار+ ویدئو

 

برخی با ایجاد ناآرامی در بازار بزرگ تهران به دنبال تعطیلی کامل بازار هستند و در این راستا نیز تاکنون توانسته‌اند برخی از اصناف را با خود همراه کنند. تعطیلی‌های بازار همواره برای بیان دیدگاه‌های صنفی بازاریان درخصوص مسائل اقتصادی چون مالیات ها و رکود بوده و کمتر رنگ و بوی سیاسی به خود دیده است.

به گزارش ایلنا، برخی از بازاریان تهران صبح امروز در اعتراض به رکود حاکم بر بازار، گرانی نرخ ارز و کمبود مشتری با بستن مغازه‌های خود دست از کار کشیدند.

همچنین برخی افراد با ایجاد ناآرامی در بازار بزرگ تهران خواستار بسته شدن سایر مغازه‌ها در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی شدند و مردم عادی را که در بازار حضور داشتند با مشکل مواجه کردند.

بر اساس این گزارش بازار کیلویی‌ها، پارچه فروش‌ها، ملی، کفاش‌ها، سبزه میدان، عباس آباد ، طلا فروش‌ها و ارز فروش‌ها برای حفظ امنیت خود و اموالشان مجبور به بستن مغازه‌هایشان شده‌اند.

عبدالله اسفندیاری مسئول هیات‌امنای مرکزی بازار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به التهابات امروز در بازار بزرگ گفت: در حال حاضر بازار به صورت کامل تعطیل نشده است اما بخش عمده آن تعطیل شده و نیروی انتظامی اوضاع را تحت کنترل دارد و جمعیت متفرق شده است.

وی با بیان اینکه التهاب هنوز به پایان نرسیده است، گفت: اعتراضات امروز صبح از ساعت ۱۰ آغاز شد و جمعیت از بازار کوچک تا بازار کیلویی، پارچه‌فروشی حرکت کردند و در بازار مولوی متوقف شدند.

مسئول هیات‌امنای مرکزی بازار تهران در خصوص مطالبات کسبه افزود: مطالبه کسبه بحث رکود بازار، تغییرات ارز، گمرکات و قوانین واردات بوده و در حال حاضر وزرا و مسوولان در این خصوص در حال تصمیم گیری هستند.

اسفندیاری با بیان اینکه کسبه فقط به دنبال برآوردن خواسته‌هایشان در چارچوب نظام هستند، افزود: در حال حاضر جلسه‌ای در فرمانداری با حضور آقای فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران برگزار شد و بی‌تردید ایشان با وزرا در تماس هستند.

وی خاطرنشان کرد: با تعامل و صبر و خویشتن‌داری و آرامش کسبه می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.