اخبار روز حقوق بشر ؛ زن بودن و بی‌اخلاقی‌های بازجو؛ رنج‌نامه فاطمه محمدی، نوکیش مسیحی از دوران بازجویی / بازار بزرگ تهران اعتصاب کرد

نگام ، حقوق بشر _ نهمین روز اعتصاب غذای فرشید ناصری؛ زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج ، تحویل درخواست ۶۵۰۰ معلم و فعال مدنی برای آزادی محمد حبیبی به کمیسیون آموزش مجلس ، دادستان کل ایران: عده‌ای زن به بهانه مسابقه فوتبال روسری خود را برداشتند و شروع به آواز و رقاصی کردند ، تداوم بازداشت یک رهبر کلیسای خانگی در زندان بابل ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

زن بودن و بی‌اخلاقی‌های بازجو؛ رنج‌نامه فاطمه محمدی، نوکیش مسیحی از دوران بازجویی

فاطمه محمدی نوکیش مسیحی ۱۹ ساله‌ای است که آبان ماه سال گذشته بازداشت و توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد، خانم محمدی با پایان دوران محکومیت خود به تازگی از بند نسوان زندان اوین آزاد شده است. این نوکیش مسیحی با نگارش نامه‌ای از درد و رنج‌های متحمل شده‌اش در دوران بازجویی گفته است. او در این نامه تاکید کرده است در ایام بازجویی به واسطه جنسیت خود مورد بدرفتاری، توهین و ناامنی در اتاق های بازجویی قرار گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بازار بزرگ تهران اعتصاب کرد

بر اساس گزارش‌ها و فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، بازار بزرگ تهران در اعتراض به سقوط ارزش ریال در برابر دلار آمریکا دوشنبه ۴ تیر اعتصاب کرد. همزمان ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران از تشکیل «بازار ثانویه ارز» طی هفته آینده خبر داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نهمین روز اعتصاب غذای فرشید ناصری؛ زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج

فرشید ناصری، زندان سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج که از ۹ روز پیش در اعتراض به وضعیت حقوقی خود و عدم اعزام به مرخصی دست به اعتصاب غذا زده است، روز گذشته پس از وخامت حالش، از رفتن به بهداری و تزریق سرم خودداری کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تحویل درخواست ۶۵۰۰ معلم و فعال مدنی برای آزادی محمد حبیبی به کمیسیون آموزش مجلس

نامه‌ی ۶۵۰۰ معلم و فعال مدنی با درخواست آزادی محمد حبیبی به کمیسیون آموزش مجلس تحویل داده شد. محمد حبیبی، فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران در اردیبهشت ماه سال جاری، در جریان تجمع معلمان بازداشت شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دادستان کل ایران: عده‌ای زن به بهانه مسابقه فوتبال روسری خود را برداشتند و شروع به آواز و رقاصی کردند

محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور، در واکنش به پخش مسابقات جام جهانی در استادیوم گفته زمینه‌های نفوذ فرهنگ غربی نه تنها در فضای مجازی که در بخش‌هایی از بدنه مدیریت کشور هم وجود دارد که به بهانه‌های مختلف ضربه می‌زنند. او گفته برای مثال، تحت عنوان اینکه یک فضای شاد باز کنیم و خانواده‌ها صحنه فوتبال را ببینند، اقدام به پخش مسابقات در استادیوم آزادی کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تداوم بازداشت یک رهبر کلیسای خانگی در زندان بابل

محمدعلی یساقی از رهبران کلیسای خانگی ساکن قائمشهر به اتهام برگزاری مراسم عشاء ربانی و تشکیل کلیسای خانگی و برگزاری مراسم دعا توسط اطلاعات حوزه بابلسر شناسایی و بازداشت شده است. این شهروند مسیحی پس از بازداشت و طی مراحل مختلف بازجویی به زندان بابل منتقل شده است و علیرغم گذشت زمان بصورت بلاتکلیف کماکان در همین محل به سر می برد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید