اخبار روز ورزشی ؛ یوزپلنگ‌هایی که برای ایران دویدند/ طارمی: فقط می‌توانم عذرخواهی کنم/ بغض کی‌روش درباره سوال تمدید

نگام ، ورزشی _ حرف‌های لینه‌کر، شیرر، دروگبا و زابالتا درباره داور جنجالی ، کی‌روش: قانون نباید برای رونالدو و مسی متفاوت باشد/ مقابل قهرمان اروپا مساوی کردیم ، از مهم ترین اخبار روز ورزشی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بررسی نفر به نفر بازیکنان تیم ملی؛ یوزپلنگ‌هایی که برای ایران دویدند

بدون هیچ تردیدی ویژه ترین بازیکن ایران درسومین بازی مرحله گروهی، سنگربان شجاع تیم ملی بود. علیرضا بیرانوند در ادامه نمایش های درخشانش در مهمترین تورنمنت فوتبالی جهان، امشب هم نگاه ها را به خود خیره کرد. دروازه بان بلندقامت تیم ایران با وجود اینکه در یکی دو صحنه از نیمه اول تزلزل از خود نشان داد، با مهار بی نظیر پنالتی کریستیانو رونالدو، یک لحظه تاریخی را برای فوتبال ایران رقم زد و جزو معدود دروازه بان های جهان قرار گرفت که موفق شده اند پنالتی بهترین بازیکن سال دنیا را مهار کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

طارمی: فقط می‌توانم عذرخواهی کنم

مهدی طارمی پس از تساوی ایران برابر پرتغال اظهار کرد: اگر صعود می‌کردیم طبیعتا خوشحالی مردم بیشتر می‌شد. خیلی شادتر می‌شدند. ما واقعا تلاش کردیم بتوانیم بازی را ببریم. این تیم تنها هدفش این بود که مردم خوشحال شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بغض کی‌روش درباره سوال تمدید

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران در کنفرانس خبری پس از بازی مقابل پرتغال، در پاسخ به سوالی در مورد تمدید قراردادش با بغض گفت: «من یک پیشنهادی دریافت کردم از فدراسیون فوتبال ایران. من یک پیشنهاد ۶ ماهه دریافت کردم اما الان وقت مناسبی برای صحبت در این مورد نیست. اکنون زمان تشکر از بازیکنان است. از صمیم قلب از آنها تشکر می کنم. آنها عالی بودند، همین طور حمایت هواداران فوق العاده بود. می توانم حالا از احساسم را به خوبی بیان کنم. من بازنده خوبی نیستم. وقتی بازی را باخته ایم، نمی توانم حال خوبی داشته باشم. من از فرهنگی آمده ام که همیشه به دنبال پیروزی بودم.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ایران از داوری سود کرد یا ضرر؟ ؛ حرف‌های لینه‌کر، شیرر، دروگبا و زابالتا درباره داور جنجالی

برنامه محبوب مچ آو ددی بیشتر وقت خود را بعد از دیدارهای گروه دوم مسابقات به دیدار ایران و پرتغال و صحنه های مشکوک این مسابقه اختصاص داد و دروگبا ستاره ساحل عاجی چلسی در واکنش به پنالتی اعلام شده برای ایران گفت: با این منطق باید هر توپی که به دست بخورد خطا گرفته شود، واقعا مسخره است. او کاملا به مدافع نزدیک بود در محوطه و قطعا این یک هند عمدی نبود بازیکن کاری نمی توانست بکند و می ترسم که در ادامه این تورنمنت باز هم چنین صحنه هایی ببینیم که باعث شود یک بازی از جذابیت بیفتد. مصر هم در بازی خودش مقابل روسیه که این داور قضاوتش را برعهده داشت، مصری ها نسبت به تصمیماتش اعتراض داشتند. با تمام این اتفاق هایی که افتاد نیمه دوم پرحادثه ای بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کی‌روش: قانون نباید برای رونالدو و مسی متفاوت باشد/ مقابل قهرمان اروپا مساوی کردیم

کارلوس کی‌روش بعد از تساوی یک بر یک تیمش مقابل پرتغال گفت: به هرحال این انتظار هست که در جام‌جهانی بازی‌ها سخت و فشرده باشد. گل‌های زیاد و درگیری در بازی طبیعی است. در کل بازی خوبی را دیدیم. ما امروز مقابل قهرمان اروپا مساوی کردیم.وی در پاسخ به این سوال که چرا تیمش در دو بازی قبلی مثل بازی با پرتغال به میدان نرفت، گفت: باید واقعیت را دید. ما مراکش را بردیم و بازی جلو اسپانیا خیلی سخت بود. در آن بازی هم حقمان باخت نبود و می‌شد با یک امتیاز آن دیدار، امروز با ۵ امتیاز راهی مرحله بعدی شویم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید