اخبار روز بین الملل ؛ گفت‌وگوی ترامپ و پادشاه اردن در مورد «تهدیدهای ایران» و بحران سوریه/ سخنگوی وزارت خارجه ایران: چین و روسیه باید با بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام موافقت کنند

نگام ، بین الملل _ فرانسه: آمریکا بر خودرو‌های اروپا تعرفه وضع کند، پاسخ می‌دهیم  ، رسانه‌های دولتی سوریه: برخورد موشک‌های اسرائیل به نزدیکی فرودگاه دمشق ، آمریکا به خاویر سولانا، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ویزا نداد ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گفت‌وگوی ترامپ و پادشاه اردن در مورد «تهدیدهای ایران» و بحران سوریه

رئیس‌جمهوری ایالات متحده در واشینگتن با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، دیدار کرد. به گفته کاخ سفید «تهدیدهای ایران»، تروریسم و بحران سوریه، محور گفت‌وگوهای دو طرف هستند. ترامپ گفته خروج دولتش از توافق اتمی، «پیشرفت‌های زیادی را در خاورمیانه ایجاد کرده‌است».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سخنگوی وزارت خارجه ایران: چین و روسیه باید با بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام موافقت کنند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران معتقد است که برجام همچنان «مستحکم» است و جمهوری اسلامی تا جلب رضایت‌اش، از آن دفاع می‌کند. او می‌گوید بسته پیشنهادی وعده داده شده توسط اروپایی‌ها باید مورد موافقت ایران، روسیه و چین قرار بگیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فرانسه: آمریکا بر خودرو‌های اروپا تعرفه وضع کند، پاسخ می‌دهیم

«برونو لو مر» وزیر دارایی فرانسه هشدار داد، در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر خودرو‌های ساخت اروپا تعرفه وضع کند، اروپایی‌ها دست به اقدامات تلافی جویانه خواهند زد. ترامپ تهدید کرده است که بر تمام واردات خودرو از اتحادیه اروپا تعرفه ۲۰ درصدی وضع خواهد کرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رسانه‌های دولتی سوریه: برخورد موشک‌های اسرائیل به نزدیکی فرودگاه دمشق

رسانه‌های دولتی سوریه بدون ارائه جزئیاتی می‌گویند «دو موشک اسرائیلی» به جایی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق برخورد کرده‌اند.خبرگزاری‌ها و شبکه‌های خبری از رسانه‌های دولتی سوریه نقل کرده‌اند که «دو موشک اسرائیلی به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق اصابت کرده‌اند». خبر منتشرشده جزئیات بیشتری را در بر نگرفته و مشخص نیست این موشک‌ها -آن‌طور که رسانه‌های سوری می‌گویند- به کجا اصابت کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آمریکا به خاویر سولانا، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ویزا نداد

به گزارش روزنامه اسپانیایی‌زبان ال پائیس، سفارت آمریکا در اسپانیا به این دلیل که خاویر سولانا در چارچوب مذاکرات هسته‌ای با ایران به این کشور سفر کرده، از صدور ویزای الکترونیکی آمریکا برای او خودداری کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید