اخبار روز اجتماعی ؛ پلیس با پرتاب گاز اشک‌آور به تجمع اعتراضی مقابل مجلس یورش برد/ انتقاد «عارف» از مانع‌تراشی در برابر حضور زنان در ورزشگاه/ اعتماد حاکمیت به مردم باعث ایجاد نشاط در جامعه می شود

نگام ، اجتماعی _ جرم رانندگان تاکسی چیست/ اینجا بهای نان درآوردن از کار افتادن ریه‌هاست  ، روستائیان در ایران ۵۵ درصد کمتر از شهرنشینان درآمد دارند ، ناامنی در سرویس مدارس سلامت کودکان را به خطر می‌اندازد/لزوم ورد شهرداری به ایمنی سرویس مدارس  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

پلیس با پرتاب گاز اشک‌آور به تجمع اعتراضی مقابل مجلس یورش برد

کسبه بازار تهران صبح روز دوشنبه در اعتراض به گرانی‌های اخیر مغازه‌های خود را بستند و شماری از معترضان در میدان بهارستان دست به تجمع زدند؛ گزارش شده که مأموران امنیتی با حمله به تظاهرکنندگان اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتقاد «عارف» از مانع‌تراشی در برابر حضور زنان در ورزشگاه/ اعتماد حاکمیت به مردم باعث ایجاد نشاط در جامعه می شود

رئیس فراکسیون امید مجلس بر لزوم اعتماد حاکمیت به مردم تاکید کرد و با انتقاد از ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه ها گفت: زنان کشور ما در همه صحنه ها دوشادوش مردان حضور پررنگی داشتند و همواره با رعایت ارزشها در مجامع مختلف حضور دارند و نباید با برخی اعمال سلیقه ها مانع از حضور این قشر از جامعه در اماکن ورزشی شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جرم رانندگان تاکسی چیست/ اینجا بهای نان درآوردن از کار افتادن ریه‌هاست

حال و روز راننده‌های تاکسی بهتر از ماشین‌های مستهلکشان که دم به دقیقه در تابستان‌ها داغ می‌کنند و به اصطلاح آمپرشان بالا می‌زند، نیست. نان درآوردن از رانندگی نه تنها سخت شده بلکه برای بعضی‌ که در تماس با سرب و سایر آلاینده‌های شهری آسم و تنگی نفس گرفته‌اند، غیرممکن شده. اینجا بهای نان درآوردن از کار افتادن ریه‌هاست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روستائیان در ایران ۵۵ درصد کمتر از شهرنشینان درآمد دارند

محمدرضا واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ایران می‌گوید: ساکنان مناطق روستایی در ایران کمتر از نصف مناطق شهری درآمد دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس کمیته ایمنی حمل و نقل شورای شهر:ناامنی در سرویس مدارس سلامت کودکان را به خطر می‌اندازد/لزوم ورد شهرداری به ایمنی سرویس مدارس

شهربانو امانی (عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته ایمنی حمل و نقل شورای شهر) با تاکید بر شرایط نامناسب و ناایمنی سرویس مدارس در سطح شهر تهران با اشاره به مسوولیت‌های شهرداری در این زمینه گفت: متاسفانه هیچ سند بالادستی‌ مبنی بر ملزم نمودن شهرداری جهت ارائه طرح استانداردسازی خودروی سرویس مدارس وجود ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید