اخبار روز اقتصادی ؛ خامنه‌ای مانع شفاف‌سازی اقتصاد ایران است/ سند انحراف دلار ۴۲۰۰ تومانی ؛ بحران واردات در بازار موبایل

نگام ، اقتصادی _ ممنوعیت واردات خودرو غیر کارشناسی است/ شوک جدید قیمتی به بازار وارد می‌شود  ، ارز پتروشیمی‌ها را وارد بازار کنید ، ارزیابی رویترز از سقوط آزاد ریال ایران ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

خامنه‌ای مانع شفاف‌سازی اقتصاد ایران است

در ادامه جدل بر سر پیوستن و یا نپیوستن جمهوری اسلامی به کنوانسیون موسوم به پالرمو (کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی) آیت الله علی خامنه‌ای روز چهارشنبه سی‌ام خرداد در دیدار با نمایندگان مجلس بدون نام بردن از این کنوانسیون گفت: «این معاهدات در اتاق‌های فکر قدرت‌های بزرگ و برای تأمین منافع و مصالح آنها پخت و پز می‌شود و سپس … اگر کشور مستقلی مانند ایران، آنها را قبول نکند او را مورد هجوم شدید قرار می‌دهند».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چرا ارز دولتی بازار موبایل را نجات نداد؟ ؛ سند انحراف دلار ۴۲۰۰ تومانی / بحران واردات در بازار موبایل

دوشنبه شب تنها ساعاتی پس از آنکه آذری جهرمی در توییتر نوشت لیست شرکت‌هایی که به آن‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات موبایل اختصاص یافته اعلام می‌شود، روابط عمومی این وزارتخانه لیستی از ۴۰ شرکت وارد کننده گوشی همراه را به همراه میزان ارز تخصیص یافته و میزان واردات آن‌ها به کشور را اعلام کرد. اتفاقی که مثل بمب در شبکه‌های اجتماعی طوفانی از اظهارنظرها را به پا کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :ممنوعیت واردات خودرو غیر کارشناسی است/ شوک جدید قیمتی به بازار وارد می‌شود

سید ناصر موسوی لارگانی درباره ممنوعیت واردات خودرو گفت: زمانی که ثبت سفارش واردات خودرو ممنوع شد، شوکی به بازار خودرو وارد شد و هزینه سنگینی برای افرادی که می خواستند خودرو خریداری کنند، به وجود آمد، اما از سوی دیگر عده ای که قبلا ثبت سفارش کرده بودند به درآمدهای کلان رسیدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

راه‌حلی برای کنترل قیمت‌ها در بازار ارز ؛ ارز پتروشیمی‌ها را وارد بازار کنید

شرایط ملتهب بازار ارز به گونه‌ای است که نرخ دلار در بازار آزاد به صورت لحظه‌ای در حال افزایش است. این وضعیتی است که در آن ارزش ریال در سراشیبی کم ارزشی می‌افتد. متناسب با این وضعیت قدرت خرید مردم به دلیل افزایش قیمت کالاهای وارداتی (واقعی و روانی) در بازار کاهش پیدا می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ارزیابی رویترز از سقوط آزاد ریال ایران

خبرگزاری «رویترز» با اشاره به افزایش روز به روز قیمت دلار در ایران می‌نویسد: «قیمت دلار در روز پنحشنبه گذشته در حدود ۷۵۰۰ تومان بود اما به فاصله چند روز پس از آن به ۸۷۰۰ تومان رسید. این قمیت دلار در بازار سیاه است. ارزش واحد پول ملی ایران در حال کاهش است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید