اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ خودروی جنگی با قابلیت تغییر شکل چرخ‌ها/ چاپ سه بعدی سریع تر بافت های زنده با مویرگ

اخبار روز علم و تکنولوژی _ گلکسی S10 به دوربین اصلی سه گانه مجهز می شود ، بررسی امکان انحراف سیارک‌ها از مدار ، مقابله با اسیدی شدن آب اقیانوس ها با یک رویه جدید ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دارپا طراحی می‌کند؛خودروی جنگی با قابلیت تغییر شکل چرخ‌ها

ارتش آمریکا، از وسیله نقلیه جدیدی که برای محافظت از نیروها و انتقال ایمن‌تر آنها طراحی شده، رونمایی کرده است.هدف “آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی ” یا “دارپا” (DARPA) از اجرای این پروژه موسوم به ” GXV-T”، بهبود حرکت، قابلیت نجات، ایمنی و تاثیر وسایل نقلیه جنگی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چاپ سه بعدی سریع تر بافت های زنده با مویرگ

محققان یک تکنیک جدید چاپ سه بعدی با وضوح بالا ابداع کردند که امکان چاپ بافت زنده به همراه مویرگ های خونی را فراهم می کند. این تکنیک امکان تولید بافت های پیچیده و دسترسی سلول ها را به اکسیژن و مواد غذایی لازم برای ادامه حیات آن ها فراهم می کند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گلکسی S10 به دوربین اصلی سه گانه مجهز می شود

به تازگی اطلاعات جدیدی در رابطه با پرچمدار سال آینده سامسونگ در فضای مجازی منتشر شده است. گوشی هوشمند گلکسی S10 در نسخه ای مجهز به دوربین اصلی سه گانه معرفی می شود.در گذشته گزارشی در رابطه با گوشی هوشمند گلکسی S10 در اینترنت منتشر شده بود که بر اساس آن پرچمدار سال آینده سامسونگ در دو نسخه روانه بازار می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آژانس فضایی اروپا انجام می‌دهد؛بررسی امکان انحراف سیارک‌ها از مدار

“آژانس فضایی اروپا” (ESA) در نظر دارد با فرستادن مدارگرد بدون سرنشین “هرا” (Hera) به سیارک دوتایی”دیدیموس ۶۵۸۰۳″ (۶۵۸۰۳ Didymos)، اثرات ماموریت “دارت” (DART) را بررسی کند. ماموریت دارت، برای بررسی امکان انحراف سیارک‌های خطرناک دور از زمین طراحی شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مقابله با اسیدی شدن آب اقیانوس ها با یک رویه جدید

محدود کردن گرمایش هوای جهان به دو درجه سانتی گراد نه تنها به کاهش انتشار دی اکسید کربن بلکه به حذف فعال آن از اتسمفر نیاز دارد. این موضوع موجب افزایش توجه محققان به فناوری هایی شده است که دی اکسید کربن را از اتمسفر جذب می کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید