اخبار سلامت و پزشکی ؛ ۶ دلیل که حتی با ورزش کاهش وزن نخواهید داشت/ چه کسانی دچار بیماری ام.اس می‌شوند؟

نگام ، سلامت و پزشکی _ عفونتی که عامل خطر سرطان خون است ،  ۱۰ تغییر در ظاهر شما که خبر از بیماری می دهند ، علائم و درمان حساسیت به جفت در بارداری ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

۶ دلیل که حتی با ورزش کاهش وزن نخواهید داشت

مطمئن شوید که نوع ورزشی که انتخاب کرده‌اید با هدف شما مطابقت داشته باشد. افرادی که ورزش‌های مختلف انجام می‌دهند اندام متفاوتی دارند برای مثال اندام یک شناگر با یک ورزشکار پرورش اندام متفاوت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چه کسانی دچار بیماری ام.اس می‌شوند؟

یکی از عمده‌ترین علت‌های این بیماری، عصبی شدن افراد است که مهم‌ترین دلیل آن در واقع کمبود مواد غذایی یا مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن و همچنین مواد زائد در سلول‌ها و بافت‌ها است. هرگاه شخص از نظر فیزیولوژی دچال اختلال شود، از نظر سیستم عصبی نیز دچار ناراحتی روحی و روانی خواهد شد و با کمترین برخوردی، عکس‌العمل نشان خواهد داد.‌وقتی که تعادل املاح معدنی در بدن به هم می‌خورد، انسان با کمترین برخوردی عصبی می‌شود و همچنین کار غدد درون‌ریز در بدن مختل می‌شود. همین امر موجب می‌شود که ترشحات طبیعی معده مختل و اسید معده به اندازه دوبرابر حد طبیعی شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عفونتی که عامل خطر سرطان خون است

دکتر محمدرضا هدایتی مقدم، اظهار کرد: آلودگی با HTLV گسترش جهانی دارد و در حال حاضر برآورد می‌شود که ۵ تا ۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده باشند.وی با بیان اینکه گزارش مقدماتی نمونه‌های خون از استان خراسان در سال ۱۳۷۰ برای اولین بار ویروس HTLV-I شناسایی شد، عنوان کرد: در سال ۱۳۷۴ با بررسی حدود ۱۵ هزار نمونه از خونهای اهدایی در ۲۱ پایگاه انتقال خون کشور، شیوع کلی عفونت HTLV-I در کشور سه در هزار بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۱۰ تغییر در ظاهر شما که خبر از بیماری می دهند

خشکی پوست یا لب پوسته پوسته شده :این یک علامت و نشانه معمول و رایج از کم آبی است ؛ البته می تواند مربوط به یک مشکل جدی تر که بر روی عملکرد غدد عرقی، تاثیر گذاشته اند نیز باشد، مانند مشکلات کم کاری تیروئید (با سطح ناکافی هورمون تیروئید) ،و یا دیابت.علائم دیگر کم کاری تیروئید عبارتند از:احساس سرماخوردگی و سرما، افزایش وزن و خستگی.علائم مربوط به دیابت، شامل؛ تشنگی شدید، دفعات ادرار زیاد و تاری دید است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علائم و درمان حساسیت به جفت در بارداری

آیا امکان دارد که مادران باردار به جفت حساسیت داشته باشند؟ بله. اگرچه این مشکل به ندرت اتفاق می‌افتد اما به هر حال مشکلی جدی در بارداری محسوب می‌شود. این حساسیت نادر در هر دو میلیون باردار یکی به آن مبتلا می‌شود. مطالعات نشان داده این مشکل در زنان نژاد قفقاز بیشتر از نژادهای قومی دیگر بروز می‌کند. دلیل این مشکل هنوز مشخص نیست اما به نظر می‌رسد بیماری‌های خودایمنی از بافت جفتی وارد جریان خون مادر می‌شود و این مشکل را ایجاد می‌کند یا اینکه میزان بالای استروژن در خون مادر باعث این مشکل می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید