بازگشت تیم ملی فوتبال از روسیه با استقبال مردم + عکس

نگام ، ورزشی _ تیم ملی فوتبال ایران که دو شب قبل در دیداری به یادماندنی موفق به کسب تساوی برابر پرتغال، قهرمان اروپا شده بود ولی با وجود کسب چهار امتیاز در رده سوم جدول گروه B قرار گرفت و نتوانست به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی صعود کند، بعد از این دیدار از شهر سارانسک به مسکو سفر کرد.

 

ملی پوشان ایران که دو هفته قبل از نخستین بازی خود در جام جهانی اردوی آماده‌سازی خود را در کمپ باشگاه لوکوموتیو در شهر مسکو برپا کرده بودند، بعد از پایان دیدار برابر پرتغال مجددا به این کمپ بازگشتند و روز گذشته تمرین ریکاوری زیر نظر کادر فنی برگزار کردند.

اعضای تیم ملی فوتبال ایران که ساعت ۲۲:۳۰ سه‌شنبه شب به وقت روسیه(۲۴ به وقت ایران) با پرواز اختصاصی از فرودگاه مسکو به سمت ایران پرواز کرده بودند، بعد از پروازی حدودا ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای، وارد فرودگاه امام خمینی تهران شدند.

 

 

هزاران نفر از تماشاگران فوتبال و علاقه‌مندان به تیم ملی ایران و همچنین مسؤولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای قدردانی از کارلوس کی‌روش و شاگردانش اکنون در فرودگاه امام خمینی حضور دارند تا آنها را مورد استقبال قرار دهند.

در محوطه فرودگاه امام خمینی دو مانیتور بزرگ نصب شده تا طرفداران از لحظه ورود هواپیمای اختصاصی تیم ملی ایران، نظاره‌گر این صحنه‌ها و بازگشت اعضای کادر فنی و بازیکنان باشند.

همچنین سکویی در محوطه فرودگاه امام خمینی در نظر گرفته شده تا افتخارآفرینان تیم ملی ایران روی آن حضور پیدا کنند و مقابل هواداران خود قرار بگیرند.

 

در مراسم استقبال از تیم ملی؛بیرانوند: پس از مهار پنالتی رونالدو، یکی من را بیدار کرد

دروازه‌بان تیم‌ملی می‌گوید ترجیح می‌داد تیم ملی به مرحله بعد صعود می‌کرد و همچنان در روسیه حاضر بود.

 علی‌رضا بیرانوند پس از بازگشت تیم‌ملی به ایران اظهار کرد: شاید حس خوبی داشته باشم اما ترجیح می‌دادم که به مرحله بعد صعود کنیم و همچنان در روسیه حضور داشته باشیم. من دوست داشتم که تیمم موفق باشد و برای خودم نجنگیدم.

دروازه‌بان تیم‌ملی درباره بغل گرفتن توپ پس از مهار پنالتی کریستیانو رونالدو و بستن چشم‌هایش توضیح داد: موقعی که پنالتی رونالدو را گرفتم دیگر چیزی نفهمیدم تا یکی من را بیدار کرد.

 

هواپیمای حامل کاروان تیم ملی ایران ساعت ۳:۳۰ بامداد چهارشنبه در فرودگاه امام خمینی(ره) فرود آمد و در هنگام خروج بازیکنان از هواپیما از آن‌ها تجلیل شد.

محمدرضا داورزنی، معاون قهرمانی و عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان از سوی این وزارت‌خانه به استقبال بازیکنان تیم ملی آمدند.

عده کثیری از هواداران تیم ملی از ساعات اولیه بامداد امروز مقابل فرودگاه امام خمینی (ره) تجمع کردند تا از بازیکنان تیم ملی ایران استقبال و قدردانی کنند.

پس از خروج تیم‌ملی از سالن فرودگاه امام‌ خمینی (ره)، هواداران حاضر در فرودگاه، ملی‌پوشان را با شعار “بچه‌ها متشکریم” تشویق کردند.

مراسم استقبال از تیم‌ملی با شلوغی زیادی برگزار شد و در بیرون از سالن فرودگاه امام‌خمینی هرج و مرج زیادی وجود داشته است. در مراسم استقبال از تیم‌ملی فوتبال، مسعود سلطانی‌فر،‌ وزیر ورزش و جوانان غایب بود. محمدرضا داورزنی، معاون قهرمانی وزارت ورزش به جای وزیر ورزش و جوانان در فرودگاه امام خمینی به استقبال ملی‌پوشان آمده بود.