اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ کیهان: باخت ایران به پرتغال، پیش از مسابقه، برنامه‌ریزی شده بود / امیرعباس گلاب فیلم بازی می‌کند ؛ «ماموریت غیرممکن» با حامد همایون

نگام ، فرهنگ و هنر _ مهدیزاده: طراحی لباس با نقاشی لباس متفاوت است  ، آغاز بزرگترین جشنواره مجسمه های شنی جهان در بلژیک ، آثاری از هنر معاصر جهان در بونامز لندن / عکس  ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

کیهان: باخت ایران به پرتغال، پیش از مسابقه، برنامه‌ریزی شده بود

کیهان نوشت: صفحه رسمی « بی بی‌سی» در یکی از شبکه‌های اجتماعی دقایقی قبل از پایان بازی فوتبال بین تیم‌های ایران و پرتغال و بدون توجه به نتیجه نهایی ، تیم ایران را از پیش بازنده اعلام کرد!کسانی که حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و ماجرای آن برج‌های دوقلوی نیویورکی را به خاطر دارند، می‌دانند که علاوه بر دو برج مرکز تجارت جهانی، برج سومی به نام «ساختمان شماره ۷ تجارت جهانی» هم فروریخت که پس از آن کمتر در خبرها نام برده شد. اما موضوع اینجاست که در آن روز «بی بی‌سی» بازهم گاف داده بود و ۱۲ دقیقه زودتر از فروریختن برج یاد شده، خبر آن را منتشر کرد! یعنی خبر فروریختن «برج شماره ۷ تجارت جهانی» را در شرایطی داد که برج یاد شده هنوز سرپا بود و هیچ هواپیما یا شیء دیگری نیز به آن برخورد نکرده بود! «بی بی‌سی خیلی زود به گاف بزرگ خود پی برد و به بهانه خرابی تصویر، گزارش خود را از نیویورک خاتمه داد اما تصاویر یاد شده همچنان در آرشیو تاریخ باقی ماندند و امروز نیز موجود هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امیرعباس گلاب فیلم بازی می‌کند/ «ماموریت غیرممکن» با حامد همایون

فیلم سینمایی «ماموریت غیرممکن» یک طنز اجتماعی با محوریت فرار مغزها و تولید داخلی است که فیلمبرداری آن به نیمه رسیده و این روزها عوامل آن در لوکیشنی در فرودگاه خصوصی درحال تصویربرداری هستند.به گفته یعقوب غفاری کارگردان این فیلم، استفاده از آخرین تکنولوژی روز سینما در زمینه جلوه های ویژه بصری از ویژگی های «ماموریت غیرممکن» است. نسرین نصرتی و پادینا رهنمای به همراه سه خواننده پاپ دیگر از فردا مقابل دوربین غفاری خواهند رفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مهدیزاده: طراحی لباس با نقاشی لباس متفاوت است

امیرحسین مهدیزاده، طراح لباس، داور جشنواره مد و لباس فجر و مدرس درباره جزئیات برپایی کارگاه آموزشی خلاقیت در طراحی لباس در انجمن طراحان پارچه و لباس گفت: با وجود اینکه چند سالی است که از رشد بیشتر حوزه طراحی مد و لباس در ایران می‌گذرد، اما هنوز هم اساتید و دانشجویان لازم است تا بیشتر به مقوله طراحی لباس توجه کنند و با نگاهی خلاقانه به طراحی بپردازند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آغاز بزرگترین جشنواره مجسمه های شنی جهان در بلژیک

بزرگترین جشنواره مجسمه های شنی جهان در شهر ساحلی اوستنده در بلژیک آغاز شد؛ مراسمی که هر سال پذیرای هنرمندان مشهور این شاخه هنری است که با خلاقیت و نوآوری آثار تازه خود را به نمایش می گذارند.تم اصلی جشنواره امسال نیز انیمیشن های محبوب آمریکایی و فیلم های مشهور هالیوودی است و شرکت کنندگان با استفاده از شیوه های سنتی ترکیب آب و ماسه آثار متنوعی خلق کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آثاری از هنر معاصر جهان در بونامز لندن / عکس

بونامز لندن در حراجی که ۲۷ ژوئن برابر با ششم تیر ماه برگزار می‌کند آثاری از هنرمندان پساجنگ را چکش می‌زند. در این حراج که با عنوان “هنر معاصر و پساجنگ” برگزار می‌شود آثاری از هنرمندان بنامی نظیر فرانک اوئر باخ و ژان دو بوفه ارائه خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید