اخبار روز اجتماعی ؛ شیوع اعتیاد در کودکان بین سنین ۸ تا ۱۱ سال ؛ شناسایی ۳۰۰ کودک معتاد در زاهدان/ معاون استانداری خراسان رضوی می‌گوید ۷۵ درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می‌شود

نگام ، اجتماعی _ وزیر آموزش و پرورش: منع قانونی داریم، نمی‌توانیم نیروهای حق‌التدریس را به کار بگیریم  ، آب جیره‌بندی نمی‌شود/ الزام دستگاه‌ها به کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب در تابستان ، معلولان ایرانی با تبعیض و بد‌رفتاری روبه‌رو می‌شوند ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی خبر داد؛ شیوع اعتیاد در کودکان بین سنین ۸ تا ۱۱ سال/شناسایی ۳۰۰ کودک معتاد در زاهدان

فرید براتی سده (رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی)  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تعداد بیمارستان‌ برای سم زدایی کودکان معتاد از طرف وزارت بهداشت معرفی شده است، بیان داشت:‌ در مورد کودکان درگیر اعتیاد تفاهم‌نامه مشترکی با هماهنگی دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی و همچنین وزارت بهداشت صورت گرفت، دال بر اینکه درمان کودکان در مراکز وابسته به وزارت بهداشت صورت گیرد و بعد از آن که درمان و سم‌زدایی شدند در صورتی که خانواده‌ای نداشته باشند یا بدسرپرست باشند با حکم قضائی به بهزیستی و مراکز زیر نظر بهزیستی ارجاع داده شوند، در این فرآیند دانش آموزان معتاد نیز قرار دارند و قرار شد که در مورد آنها هم به همین ترتیب برخورد می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معاون استانداری خراسان رضوی می‌گوید ۷۵ درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می‌شود

محمدرحیم نوروزیان، معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی اعلام کرد که حدود ۷۵ درصد تریاک کل جهان، ۶۱ درصد مرفین جهان و ۱۷ درصد هروئین جهان در ایران کشف می‌شود. اگر چه این آمار، آمار دولتی در ایران محسوب می‌شود و نهاد مستقلی برای آمارگیری در ایران وجود ندارد، با این حال همین آمار هم نشان می‌دهند که ایران یکی از منابع اصلی مواد مخدر در جهان است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وزیر آموزش و پرورش: منع قانونی داریم، نمی‌توانیم نیروهای حق‌التدریس را به کار بگیریم

سید محمد بطحایی درخصوص طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که در دستور کار مجلس قرار دارد، گفت: اگرچه آموزش و پرورش به نیروهای حق‌التدریس نیاز دارد یعنی متناسب با منطقه جغرافیایی، رشته‌ها و جنسیت مرد و زن نیروهایی موردنیاز است اما تا مجلس قانونی در این زمنیه تصویب نکند ما نمی‌توانیم نیروهای حق‌التدریس را به کار بگیریم چراکه به کارگیری حق‌التدریسان منع قانونی دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استاندار تهران:آب جیره‌بندی نمی‌شود/ الزام دستگاه‌ها به کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب در تابستان

محمد حسین مقیمی در تشریح وضعیت کمی و کیفی آب در سطح استان تهران گفت: متاسفانه بارندگی‌ها در استان تهران تا حدود ۲۴ درصد کاهش پیدا کرده و به تبع آن سطح آب‌های زیرزمینی نیز در استان تهران با کاهش چشمگیری مواجه شده است. بر همین اساس باید تمامی شهروندان در مصرف آب دقت کافی را داشته باشند.وی افزود: در حال حاضر هر خانوار در استان تهران حدود ۲۵۰ لیتر آب روزانه مصرف می‌کند که رقم بسیار بالایی است و چیزی حدود دو برابر استاندارد آن در دنیاست. لذا باید در مصرف آب تجدید نظر کنیم و بر اساس استانداردهای دنیا مصرف آب داشته باشیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معلولان ایرانی با تبعیض و بد‌رفتاری روبه‌رو می‌شوند

کمپین حقوق بشر ایران و سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشی جامع از تبعیض و بدرفتاری نسبت به افراد دارای معلولیت در ایران خبر داده‌اند. این سازمان‌ها از جمهوری اسلامی خواسته‌اند برابری، دسترسی به خدمات و زندگی اجتماعی را برای معلولان تضمین کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید