مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ حلقه مخالفان برای زمین‌گیر کردن دولت تنگ‌تر می‌شود ، تشکیل اتاق فکر دلواپسان برای طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور

 

نگام ، سیاسی _ حلقه مخالفان برای زمین‌گیر کردن دولت تنگ‌تر می‌شود ، تشکیل اتاق فکر دلواپسان برای طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور ، هشدار رضا پهلوی به نیروهای مسلح ، روحانی برای شرایط جدید چه خواهد کرد ، از مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی امروز بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

 

حلقه مخالفان برای زمین‌گیر کردن دولت تنگ‌تر می‌شود

یک دوره‌ای شدن ریاست جمهوری شیخ حسن روحانی رویایی بود که مخالفان دولت یازدهم یک سال مانده به انتخابات اردیبهشت ماه دنبال می کردند. بدین منظور حتی برای ردصلاحیت رئیس جمهور تمام تلاش خود را به کار بستند اما از آنجا که راه به جایی نبردند، گزینه بعدی را روی میز گذاشتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دیواندری گزینه اصلی جانشینی سیف؛ طیب‌نیا گزینه جانشینی کرباسیان

دکتر علی طیب نیا وزیر سابق اقتصاد و دکتر علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گزینه‌های اصلی و البته مطلوب و موثر برای وزارت اقتصاد و ریاست کل بانک مرکزی هستند تا کابینه دولت دوازدهم به بهترین نحو ترمیم یابد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو فراکسیون ولایی مجلس:تشکیل اتاق فکر برای طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور در مجلس/ هفته آینده جمع‌آوری امضا را شروع می‌کنیم/ عده‌ زیادی از نمایندگان به دنبال طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور هستند

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی از تشکیل اتاق فکری برای بررسی عدم کفایت رئیس‌جمهور در مجلس خبرداد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روح الله جمعه ای : “مراقب تراژدی تکرار مدیریت احمدی نژادی باشیم”

مشکلات اخیر اقتصادی کشور باعث شده است تا گمانه زنی و پیش بینی هایی در قالب تحلیل شرایط و یا هشدار نسبت به عواقب تداوم این روند مطرح شود. هرچند عده ای سعی دارند بار اصلی مشکلات را متوجه بیگانگان و دشمنان کنند و آن را ناشی از خروج آمریکا از برجام توصیف کنند اما واقعیت آن است ریشه آن را باید هم در مدیریت برخی مسئولان اقتصادی و هم در رقابت سیاسی جریان های رقیب یافت، رقابت هایی که نمی توان آن را در قاموس انقلاب اسلامی جای داد، چرا که در قاموس انقلابیگری شیفتگی خدمت در مقابل تشنگی قدرت قرار دارد و ادبیاتی مانند رقابت سیاسی براندازانه و دولت سایه و امثالهم در ادبیات انقلاب اسلامی جایگاهی ندارد و باید در نظام لیبرال دمکراسی از آن سراغ گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روحانی، برای شرایط جدید چه خواهد کرد؟اگر برجام نبود آن‌چه در سال ۹۷ برسر اقتصاد آمد، در سال ۹۲ اتفاق می‌افتاد

مدتی است تیم اقتصادی دولت مورد انتقاد برخی چهره های اقتصادی، سیاسی و نمایندگان مجلس قرار گرفته و برخی رسانه ها نیز تغییر این تیم را خواستار شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هشدار رضا پهلوی به نیروهای مسلح

رضا پهلوی با انتشار متنی کوتاه در شبکه های اجتماعی، به نیروهای مسلح هشدار داد: «از خشونت با معترضان بپرهیزید و سلاحتان را زمین بگذارید.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

باهنر:تریبون‌های رسمی نظام با استفاده از خزانه بیت‌المال، ناکارآمدی دولت را مطرح می‌کنند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: متاسفانه تریبون‌های رسمی نظام که از خزانه بیت‌المال استفاده می‌کنند ناکارآمدی دولت را مطرح می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزنامه جمهوری اسلامی: وقتی احمدی نژاد از همه قوعد سرپیچی کرد، چرا از فواید حکومت نظامی نگفتند؟

سال ۹۱ در اوج بی‌کفایتی مسئولین اقتصادی و هرج و مرج سیاست خارجی و سر پیچی رئیس‌جمهور وقت از همه قواعد حکومتی و یکه تازی مطلق، نه از دستگاه قضایی و دادستان کل صدایی بلند شد، نه مجلس دولت را به استیضاح تهدید کرد و نه نظامی‌ها از فواید جایگزینی حرفی زدند. تنها تفاوت مهمی که هست مردم حالا بیدار شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ماجرای قهر هاشمی‌رفسنجانی از کنگره حزب جمهوری اسلامی/زمانیان: اگر حزب جمهوری اسلامی می‌ماند، امروز بسیاری از مسئولان در این جایگاه نبودند

مسئول آموزش حزب جمهوری اسلامی گفت: منافقین بعدها مسئولیت حادثه هفتم تیر را به عهده گرفتند اما شاید آن موقع به خاطر عظمت حادثه، این کار را انجام ندادند. در واقع ترسیدند اعلام کنند «ما انجام دادیم».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وقتی روحانی از قوه قضائیه می‌خواهد «کار مردم را یکسره کند»

فرنام شکیبافر، فعال سیاسی در ایران: «امروز لاریجانی تهدید به اعداممون کرد و روحانی هم از دادستان‌ها و وزارت کشورش خواست کار ما رو یکسره کنن. منابع کشور رو اتلاف کردن، اقتصاد رو نابود کردن و هیچ آینده‌ای در بازار کار برای ما باقی نذاشتن، کوچکترین خوشی‌ها و شادی‌ها رو از ما دریغ می‌کنن و … حالا تهدید هم می‌کنن!».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نوبخت: نیروهای اطلاعاتی تهدید کسبه را پیگیری کنند/ نیروی انتظامی امنیت کسبه را حفظ کند

اینکه عده ای کسبه را تحت فشار قرار دهند و آنها را وادار کنند در مغازه های خود را ببندند، باید توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی پیگیری شود

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تعجب محمود صادقی از سفر ۴ نماینده مجلس با وزیر نفت/ کسر شان است که ۴ نماینده به همراه یک وزیر به سفر بروند

محمود صادقی گفت: تعجب کردم وزیر نفت همراه با ۴ نماینده مجلس به اجلاس اخیر اوپک سفر کرده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ابراهیم متقی:نامه اپوزیسیون پوپولیستی است

در شرایطی که دونالد‌ ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با عهدشکنی در قبال ایران از برجام خارج شده و وعده داده سنگین‌ترین تحریم‌ها را علیه کشور ما اعمال خواهد کرد، نزدیک به صد فعال سیاسی در بیانیه‌ای خواستار مذاکرات «بدون قید و شرط‌» میان ایران و آمریکا شدند. امضاکنندگان این بیانیه می‌گویند زمان پایان دادن به «اختلاف‌های دیرینه ایران و آمریکا‌» فرا رسیده است. این در حالی است که این نامه با انتقاد بسیاری از اساتید و کارشناسان و حتی سیاستمداران ایرانی مواجه شد و آنها نوشتن چنین نامه‌ای را نشانه‌ای بر ضعف ایران قلمداد کردند. هفته‌‌نامه مثلث در گفت‌وگویی با دکتر ابراهیم متقی، استاد دانشگاه تهران به بررسی امکان گفت‌وگوی ایران و آمریکا در این شرایط پرداخته است. این استاد دانشگاه معتقد است سیاست‌های تحریم‌ اقتصادی آمریکا علیه ایران بیانگر آن است که الگوی رفتاری دونالد‌ ترامپ معطوف به فشار مضاعف علیه مردم و ساختار سیاسی ایران است. وی همچنین تاکید کرد که نتیجه نامه اپوزیسیون داخلی و خارجی به حکومت به‌گونه اجتناب‌ناپذیر جز افزایش تحریم‌های اقتصادی نخواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خجسته: نام ۳۱ مفسد اقتصادی را به سران قوا دادم

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس متذکر شد: آقایان در مصاحبه‌های خود می‌گویند مردم را در کار‌های انجام شده به قضاوت می‌گیریم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دبیر کل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف: درگیری و تخریب اموال از ساحت بازار دور است

دبیر کل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف با تقبیح درگیری‌ها و اقدام عده‌ای برای تخریب اموال عمومی و اموال بازاریان در محدوده بازار تهران گفت: هرگز کسی که کاسب است به دنبال تخریب اموال و درگیری نمی رود و قطعا کسی که تخریب می‌کند منتسب به اصناف نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده مجلس: برخی وزرا خسته و بی‌انگیزه اند

نماینده مردم چالوس در مجلس با تأکید بر ضرورت ترمیم کابینه، گفت: برخی وزرای دولت خسته، بی‌انگیزه و بی‌برنامه هستند، اما نمی‌دانیم چرا آقای روحانی اصرار به ماندن آن‌ها دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رایزنی فراکسیون امید برای تخفیف احکام دانشجویان/ فاطمه سعیدی: امید زیادی داریم

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید از رایزنی با مسوولان قضایی در رابطه با احکام صادر شده علیه دانشجویان خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیت‌ا… سید محمد موسوی بجنوردی : تعامل با جهان عین دین است

با مدرن شدن جوامع بشری یکی از نکات مغفول مانده، اخلاق فردی و اجتماعی است که در جوامع مختلف با توجه به هنجارها و ارزش‌های آن جامعه شکل متفاوتی به خود گرفته است. جامعه ایرانی نیز در دو دهه گذشته در زمینه اخلاق فردی و اجتماعی با چالش‌های مهمی دست به گریبان شده و به‌نظر می‌رسد اخلاق فردی و اجتماعی نسبت به گذشته در حال افول است. نکته قابل تامل در این زمینه تغییر ساحت دین و همچنین تغییر ماهیت دغدغه‌های نسل جدید درباره دین و به تبع آن اخلاق اجتماعی است. اتفاقی که سبب تغییر در نگرش‌های عمومی جامعه نیز شده و به‌نظر می‌رسد جامعه ایرانی امروز بیش از همیشه به قرائت‌های جدیدی از دین نیاز دارد که بتواند با نسل جدید ارتباط برقرار کند. به همین دلیل و برای تحلیل و بررسی این مسائل با آیت‌ا… سید محمد موسوی بجنوردی گفت‌وگو کردیم که در ادامه متن آن را از نظر می‌گذرانید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده همدان:روحانی اعلام کند اقتصاد در اختیار کدام نهادهای غیردولتی است/ سوءمدیریت، اقتصاد را به بحران رساند

نماینده همدان می‌گوید: اگر تغییرات اقتصادی در دولت رخ دهد، عدم کفایت رییس جمهور را در مجلس مطرح نخواهیم کرد ولی اگر در دو هفته آینده این انتظارات برآورده نشود مجبوریم عدم کفایت آقای روحانی را در صحن علنی مطرح کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

غلامرضا ظریفیان:چرا روحانی در برابر تغییر کابینه مقاومت می‌کند؟

غلامرضا ظریفیان، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دولت بدون شک نیاز به تغییر در برخی از عرصه‌ها دارد ولی این را باید متکی براین دانست که تغییرات نباید به صورتی انجام شود که باوجود آن، اتفاق جدیدی محقق نشود. بدون شک مسئله فوق نیاز دارد تا کاملاً مشخص شود که ما تا یک سال آینده در چه شرایطی قرار خواهیم داشت و کدام موارد باید اضافه یا کم شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اصلاحات اقتصادی آری؛ناآرامی نه/ ناصری: نخستین تغییر در تیم اقتصادی دولت باید در سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی باشد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تأکید بر ضرورت تغییر در تیم اقصادی دولت، تغییر در ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را نخستین گام در این زمینه دانست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سیدرضا اکرمی: اصلا جریانی در کشور وجود ندارد/ اگر تشکل و تحزب داشتیم، گرفتار برخی اظهارات و عقاید و امثالهم نمی شدیم

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ما در همه احوال و در جنگ و صلح، باید «وحدت» را یکی از ارکان و اصول اصلی دین خود بدانیم. به ویژه اگر در شرایط تهدید و تحریم قرار گیریم، وحدت و اتحاد، ضرورت بیشتری پیدا می کند. در کشور ما به دلیل نداشتن تحزب و تشکل، نه جریان ها، بلکه این افراد هستند که محور صحبت ها و ابراز نظرات و اظهار عقاید قرار می گیرند. متاسفانه امروز اصلا جریانی در کشور وجود ندارد که برای نمونه بگوید وحدت آری یا خیر، حتی جریانی که مدافع دعواهای سیاسی باشد نیز در کشور وجود ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

باهنر: آجر از زیرپای دولت کشیدن، خدمت به انقلاب نیست

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین می گوید اگر چه نقدهایی به روحانی دارد ولی حاضراست به او کمک کند. او معتقد است: برخی رقابت سیاسی را به اندازه ای بزرگ می کنند که فکر می کنند اگر آجری از زیر پای دولت بکشند به انقلاب خدمت کرده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سید حسن خمینی:شجاعت بازگشت از گام غلط و عذرخواهی‌کردن کار سختی است

یادگار امام تاکید کرد: شجاعت داشتن در برابر کسانی که تا دیروز هورا می کشیدند و امروز دیگر هورا نمی‌کشند و شجاعت برگشت از گام غلط و عذرخواهی، کار سختی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس قوه قضائیه:سال گذشته ۱۶۷ نفر از قضات تعلیق یا سلب صلاحیت شدند

رئیس قوه قضائیه گزارشی از خدمات و فعالیت‌های این قوه در محورهای رسیدگی‌های قضایی، خدمات عمومی، منابع انسانی، تشدید نظارت‌ها، حقوق عامه، پیشگیری از جرم، آموزش عمومی و ترویج اخلاق در میان محیط زندان، اصلاح و تنقیح قوانین، مسائل قضایی بین‌المللی، توسعه کارهای پژوهشی و فناوری اطلاعات، و اطلاع‌رسانی و تحول در دستگاه قضایی در حضور رهبری بیان کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روحانی:اگر کسی فکر می‌کند این دولت در برابر فشار استعفا می‌دهد، اشتباه می‌کند

رئیس جمهور تاکید کرد: ما امروز در خط مقدم در مرزهای ایران ایستادیم؛ مرز اقتصاد؛ مرز آبرو و مرز عزت ایران. ما می‌ایستیم و جان و آبرو خود را با افتخار می‌دهیم. دولت می‌ایستد. کسانی که فکر می‌کنند دولت می‌ترسد، استعفا می‌دهد و کنار می‌رود، اشتباه می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه:بازاریان مشکلات‌شان را از راه مدنی پیگیری می‌کنند/ اعتصاب نکرده‌ایم/ دریافت‌کنندگان ارز دولتی پاسخگو باشند

فریدون نصیری گفت: مشکلی حل نشده اما اعتصابی هم وجود ندارد و بازار در حالت عادی به سر می‌برد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نامه روسای کمیسیون‌های اقتصادی و بودجه به روحانی: تیم اقتصادی کابینه را ترمیم کنید

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بنده به همراه رییس کمیسیون برنامه و بودجه در نامه‌ای به رییس جمهوری خواستار ترمیم تیم اقتصادی دولت به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی کنونی شدیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سرلشکر صفوی: وظیفه همه ما کمک به دولت برای حل مشکلات و معضلات اقتصادی است

سردار سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: هم اکنون که مثلث شیطانی آمریکا ، رژیم صهیونیستی و آل سعود بدنبال تضعیف اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد نارضایتی و القاء ناامیدی در مردم است و با تدابیر رهبری، سران قوا در جلسات مشترک برای مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران متحد و به میدان آمده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:فردی ٣١ ساله ٣٨ هزار سکه خریده و ۵۳ میلیارد تومان پول پرداخت کرده / ابلاغیه وزارت صنعت درباره ممنوعیت ورود خودروهای خارجی، بر بازار داخلی تأثیر منفی گذاشت

رئیس سازمان بازرسی کشور گفت: نفر اول خریدار سکه که بیش از ٣٨ هزار و ۲۵۰ سکه خریداری کرده یک جوان ٣١ ساله است که برای این تعداد سکه رقمی معادل ۵۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان پرداخت کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واعظی: تغییراتی در کابینه خواهیم داشت/ رئیس جمهور از وزرا خواستند که با مردم صحبت کنند/ امروز روحانی با مردم صحبت می کند/ دولت به دنبال عضویت در FATF نبوده و نیست

سیدمحمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: آقای رئیس جمهور از وزرا خواستند که با مردم صحبت کنند، امروز بعد از ظهر هم در جلسه ای با مسئولان دولت در سالن اجلاس سران با مردم صحبت می‌کنند

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سردار رحیمی: پلیس با تمام توان در بازار حضور داشته و امنیت بازار و بازاریان را تامین خواهد کرد/ اگر کسی بخواهد با تهدید بازاریان اقداماتی را انجام دهد پلیس با آن‌ها برخورد می‌کند

رئیس پلیس پایتخت درباره اینکه ممکن است برخی با تهدید کسبه را مجبور به بستن مغازه‌هایشان کنند، گفت: قطعا اگر کسی بخواهد با تهدید بازاریان اقداماتی را انجام دهد پلیس با آنها برخورد می‌کند و ما از کسبه می‌خواهیم که در صورت چنین مواردی حتما با پلیس تماس بگیرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آشنا: حمایت مطلق رهبری از تصمیمات اقتصادی سران قوا حجت را بر هر سه قوه تمام کرده است

مشاور رئیس جمهور در توییت خود نوشت: حمایت مطلق رهبری از تصمیمات اقتصادی سران قوا حجت را بر هر سه قوه تمام کرده است. بعد از این سخنان حجت بر تمام دولتی ها هم تمام شده است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سردار فدوی: پس از ‌خروج ترامپ از برجام ناو‌های آمریکایی‌ ‌از مرز‌های آبی ایران دور شدند/از التماس مقامات آمریکایی برای آزادی تفنگدارانشان فیلم داریم
 
فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه ‌ناو‌های آمریکا در زمان اعلام خروج ‌از برجام از مرز‌های آبی ایران دور شدند گفت: آن‌ها خودشان اعتراف کردند ‌از ترس عکس‌العمل جمهوری اسلامی ‌دور شدند.سردار فدوی بیان کرد،کشور آمریکا در زمان دستگیری تفنگدارانش برای ترساندن ایران ۱۸ فروند هواپیمای جنگی را به کار گرفت.ما از التماس مقامات آمریکایی برای آزادی تفنگدارانشان فیلم داریم که هر زمان لازم شود پخش می‌کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان تهران:اخلالگران روزهای اخیر در بازار تهران بازداشت شده اند/قانون مبارزه با مفاسد اقتصادی مشمول افراد حقوقی نظیر شرکتهای خودرسازی هم می شود

عباس جعفری دولت آبادی با اشاره به قانون مبارزه با مفساد اقصتادی مصوب ۱۸ سال قبل گفت: براساس این قانون افراد حقوقی و حتی برای مثال شرکتهای تعاونی و خودروسازی هم در صورت انجام اعمال مجرمانه مشمول مجازات خواهند شد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سیف، آخوندی و شریعتمداری از دولت می‌روند؟ / واعظی: این اسامی را تأیید نمی‌کنم / شخص رئیس‌جمهور تصمیم نهایی را می‌گیرد؛ من و دیگری هیچ نقشی نداریم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ممکن است رئیس‌جمهور مثل همیشه که درباره همه کارها و تصمیمات مهم با کسانی مشورت می‌کند، درباره ترمیم کابینه نیز مشورت کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دستگیری دانشجویان در ارزیابی وجدان عمومی عادلانه نیست

رئیس انجمن جامعه شناسی ایران در مورد دستگیری دانشجویان در تظاهرات دی ماه ۱۳۹۶ گفت: دستگیری دانشجویان در ارزیابی وجدان عمومی عادلانه نیست بنابراین از مراجع قضایی راجع به حکم این دانشجویان تقاضای تجدید نظر داریم چرا که چنین برخوردهایی پرهزینه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قاضی‌زاده هاشمی:تصویب قوانین داخلی مانع پیوستن نام ایران به لیست سیاه FATF نمی‌شود

عضو هیأت رئیسه مجلس اعتقاد دارد تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم می تواند موجب قرار نگرفتن ایران در لیست سیاه FATF باشد اما سازمان های بین المللی رویکرد سیاسی دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سیف، آخوندی، کرباسیان و شریعتمداری از دولت می‌روند؟/ واعظی: این اسامی را تأیید نمی‌کنم؟ هیچ نقشی در این تغییرات ندارم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ممکن است رئیس‌جمهور مثل همیشه که درباره همه کارها و تصمیمات مهم با کسانی مشورت می‌کند، درباره ترمیم کابینه نیز مشورت کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

صدای مردم را بشنوید/مرتضی حاجی

استیضاح مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور جدی‌تر شده و تعداد امضای آن به ٧٢ رسیده است. نمایندگان مجلس در عین حال با نگارش نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهوری از او خواسته‌اند بخش اقتصادی کابینه را ترمیم کند. از آن سو محمود واعظی، رییس‌ دفتر رییس‌جمهوری در حاشیه جلسه هیات دولت که روز گذشته برگزار شد در مواجهه با این سوال که موضع رییس‌جمهوری نسبت به ترمیم کابینه چیست؛ پاسخ داده که روحانی ترمیم کابینه را رد نکرده است. اما در مورد ترمیم اقتصادی کابینه و کلیدخوردن استیضاح متولی اصلی اقتصاد در چارچوب دولت باید به دو نکته توجه کرد:

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

میوه‌های لوکس وارداتی در سبد خرید ایرانی‌ها/ بفرمایید خیار شاخدار با لیموی خاویاری

تا به حال خیار شاخدار خورده‌اید؟ توت‌فرنگی آناناسی چطور؟ اسم خاویار ‌لیمو به‌گوش‌تان خورده؟ نظرتان درباره موز انگشتی چیست؟ اگر فکر می‌کنید این‌ها چند تا اسم من‌درآوردی هستند که روی میوه‌های معمولی گذاشته‌ایم، کاملاً در اشتباهید. خیار شاخدار در واقع اصلاً خیار نیست، یک میوه زرد رنگ تقریباً به اندازه یک انبه بزرگ است که روی پوستش برآمدگی‌های شاخدار دارد و اسم اصلی‌اش هم «کیوانو» است که به خیار شاخدار هم معروف است. گوشت ژله‌ای دارد و ترش مزه است. توت‌فرنگی آناناسی هم اسم دیگرش «پایین بری» است و جزو گران‌ترین و لوکس‌ترین میوه‌های موجود در دنیاست. این توت‌فرنگی سفید است و خال‌های قرمز دارد و خصوصیتش این است که در برف هم میوه می‌دهد و اینجور که می‌گویند خیلی خوشمزه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آشنا: جزییات سفرهای نمایندگان پارلمان کانادا در وبسایت آنها قابل مشاهده است / نظارت عمومی بهترین راه کاهش سفرهای غیرضرور نمایندگان است

حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهوری نوشت: در وبسایت پارلمان کانادا تعداد سفرهای نمایندگان، مدت اقامت، هدف و هزینه سفر و حتی کد بلیط خریداری شده توسط نماینده قابل مشاهده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روایت دعایی از درخواست مذاکره صدام با ایران پیش از جنگ تحمیلی؛ منتشر شد

سیدمحمود دعایی در مراسم رونمایی از کتاب خاطرات مرحوم حجت‌الاسلام طباطبایی توضیحاتی درباره روایت این کتاب از دوران سفارت خود در کشور عراق بیان کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 جام جم: تلگرام طلایی، جای تلگرام را گرفته/ این پیام رسان، محتواهای ضداخلاقی وضدامنیتی و برانداز را بسته

تلگرام طلایی علی‌رغم این‌که همه امکانات تلگرام را دارد، اما با یک ویژگی تقریبا از پیام‌رسان مادر متمایز شده است. این نسخه غیررسمی تلگرام، کانال‌های برانداز و مساله‌دار سیاسی را فیلتر کرده و با تلگرام طلایی نمی‌توان کانال‌های متعلق به گروه‌های ضددینی یا ضدمیهنی را باز کرد؛ اقدامی که شرکت تلگرام هیچ‌وقت زیر بار آن نرفت و دورف بارها گفته بود تنها محتواهای مروج خشونت یا هرزه‌نگاری آشکار را مسدود می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 سیدکاظم اکرمی، عضو مجلس خبرگان قانون اساسی:اگر از رفتار شهید بهشتی تبعیت می‌شد اوضاع کشور اینگونه نبود/ مسئولان اگر می‌خواهند زندگی شهید بهشتی را سرلوحه خود قرار دهند باید انتقادپذیر باشند/ بهشتی معتقد بود باید بین مردم زندگی کنیم
سیدکاظم اکرمی، عضو مجلس خبرگان قانون اساسی درباره رفتار شهید بهشتی و تسری آن بین مسئولان گفت: رییس‌جمهور و مسئولان اگر می‌خواهند زندگی شهید بهشتی را سرلوحه خود قرار دهند باید انتقادپذیر باشند و به انتقادهایی که از طرف مردم مطرح می‌شود، عمل کنند. مردم در عذاب و فشار هستند، باید راه درستی برای بیرون رفتن از این اوضاع در نظر گرفته شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید