اخبار روز اجتماعی ؛ انتقاد معاون فرهنگی قوه‌قضائیه از لایحه مقابله با خشونت علیه زنان/زنی که شوهرش را به زندان بفرستد باید صابون طلاق را به جانش بزند

نگام ، اجتماعی _ کمبود آب شرب در خرمشهر/ فروش آب شیرین هم محدود شد/ در چند روز اخیر و همزمان با بحران آب افزایش یافته است  ، سهمیه‌بندی در کنکور: تبعیض در آموزش، بی‌اعتباری دانشگاه‌ها ، معصومه ابتکار: اصلا بحث فقهی مبنی بر ندیدن ورزش مردان فوتبالیست توسط زنان وجود ندارد  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

انتقاد معاون فرهنگی قوه‌قضائیه از لایحه مقابله با خشونت علیه زنان/زنی که شوهرش را به زندان بفرستد باید صابون طلاق را به جانش بزند

حجت‌الاسلام صادقی معاون فرهنگی قوه‌قضائیه در سومین همایش تجلیل از اساتید و فعالان حقوق در خلال انتقادات خود از فراوانی مجازات حبس در قوانین کشورمان، اشاره‌ای به لایحه مقابل با خشونت علیه زنان کرد و در این باره گفت: این لایحه از دولت به قوه‌قضائیه آمده و متاسفانه در ده‌ها مورد در آن مجازات حبس دیده شده است.وی با اشاره به این که ظاهر این لایحه برای حمایت از حقوق زنان است، گفت:، اما متاسفانه در باطن بزرگترین ضربه را به زن و خانواده می‌زند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کمبود آب شرب در خرمشهر/ فروش آب شیرین هم محدود شد/ در چند روز اخیر و همزمان با بحران آب افزایش یافته است

امروز و برای دومین روز پیاپی پس از احداث سد مارد که قرار بود مانع ورود آب شور به رودخانه کارون و بهمنشیر شود. مردم خرمشهر آبی با EC بالا را به عنوان آب شرب شیرین تحویل گرفتند.همزمان با شور شدن کم سابقه آب شهری که به دلیل قطع شدن سهمیه آب غدیر ایجاد شده است تقاضا برای آب شیرین تصفیه شده از محل های عرضه این آب شیرین افزایش یافته که در این محل ها نیز با کاهش عرضه مواجه شدند.
آب کم می‌فروشند

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سهمیه‌بندی در کنکور: تبعیض در آموزش، بی‌اعتباری دانشگاه‌ها

با افزایش پنج درصدی سهمیه همسران و فرزندان کسانی که شش ماه داوطلبانه در جبهه حضور یافته باشند، سهمیه ورود «ایثارگران» به دانشگاه در مجموع ۳۰ درصد افزایش یافته است. در حال حاضر ۱۹ سهمیه مربوط به کنکور سراسری وجود دارد و در برخی از حوزه‌ها ظرفیت اختصاص داده شده به برخی سهمیه‌ها بالاتر از ۵۰ درصد است. این موضوع مفهوم رقابت در آزمون را از بین برده و   اعتبار جامعه علمی ایران را به خطر انداخته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معصومه ابتکار: اصلا بحث فقهی مبنی بر ندیدن ورزش مردان فوتبالیست توسط زنان وجود ندارد

معصومه ابتکار  در ارتباط با حضور خانواده‌ها در استادیوم ۱۰۰ هزار نفری آزادی برای تماشای دو بازی تیم ملی فوتبال ایران، اظهار کرد: آقایانی که ورزش فوتبال می‌کنند جوراب‌شان تا زیر زانوشان است، شلوارشان هم تا بالای زانویشان است. اصلا بحث فقهی مبنی بر ندیدن ورزش مردان فوتبالیست توسط زنان وجود ندارد.وی ادامه داد: برگزاری تماشای فوتبال توسط خانواده‌ها در استادیوم آزادی کاملا بر اساس موازین شرعی بوده است و هیچ مشکلی نیست. سیاست دولت این بود که با رعایت تمام شئونات و رعایت چارچوب‌ها تمام موازین، شیوه‌نامه دولت را اجرا کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید