اخبار روز حقوق بشر ؛ قوه قضائیه ایران بار دیگر یک «کودک‌مجرم» را اعدام کرد / انتقال اورژانسی فرشید ناصری، زندانی در اعتصاب غذا به بیمارستان

نگام ، حقوق بشر _ درخواست جمعی از فعالان سیاسی و مدنی ایران برای پایان اعتصاب غذای دراویش زندانی ، رامین حسین پناهی؛ محرومیت زندانی بیمار از رسیدگی پزشکی ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

قوه قضائیه ایران بار دیگر یک «کودک‌مجرم» را اعدام کرد

سازمان حقوق بشر ایران از اعدام یک متهم دیگر در ایران که در کودکی مرتکب جرم شده بود، به نام ابوالفضل چزانی شراهی، خبر داده‌است.این سازمان این خبر را به نقل از رها بحرینی، پژوهشگر سازمان عفو بین‌الملل منتشر کرده و نوشته که او صبح روز ۶ تیر ماه در زندان مرکزی قم اعدام شده‌است.چزانی شراهی به قتل عمد در یک نزاع خیابانی در سال ۹۲ به اعدام محکوم شده بود. وی هنگام بروز این اتفاق، ۱۵ ساله بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتقال اورژانسی فرشید ناصری، زندانی در اعتصاب غذا به بیمارستان

فرشید ناصری، زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج که از روز شنبه ۲۶ خردادماه در اعتراض به وضعیت حقوقی خود و عدم اعزام به مرخصی دست به اعتصاب غذا زده است، روز گذشته در دوازدهمین روز از اعتصاب غذای خود به دلیل وخامت وضعیت جسمی به بیمارستان مدنی کرج منتقل شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درخواست جمعی از فعالان سیاسی و مدنی ایران برای پایان اعتصاب غذای دراویش زندانی

احمد منتظری، سعید منتظری، حسین کروبی، مصطفی تاج زاده، عمادالدین باقی، فاطمه کروبی، فاطمه کمالی احمدسرایی، زهرا ربانی املشی، فخرالسادات محتشمی پور، همراه با مهدی کروبی خواهان پایان دادن اعتصاب دروایش زندانی و رسیدگی به دادخواهی آنان به ویژه زنان زندانی شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رامین حسین پناهی؛ محرومیت زندانی بیمار از رسیدگی پزشکی

رامین حسین پناهی در تاریخ ۲۶ دی‌ماه سال گذشته در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق بغی” محاکمه و به اعدام محکوم شد، حکم اعدام این زندانی سیاسی اواخر فروردین‌ماه سال جاری توسط دیوان عالی کشور نیز تائید و سپس به واحد اجرای احکام ابلاغ شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید