نماینده مجلس: کسی با مراکزی ارتباط داشته و با امنیت کامل میلیاردی سکه خرید و آب از آب تکان نخورد

 

نگام ، اقتصادی _ در پی بحران سکه و ارز در ایران که در روزهای اخیر به تجمعات اعتراضی در شهرهای بزرگ از جمله پایتخت و چند شهر دیگر انجامید، ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد که در رابطه با سکه نفر اول ۳۸ هزار و ۲۵۰ عدد سکه خریداری کرده و برای این خرید، رقمی معادل ۵۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان پول پرداخت کرده است.

 

سارا آکالین

 

در این ارتباط سیدتقی کبیری، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از موضوع تصریح کرد: نوع ورود دولت به عرصه پیش فروش سکه قابل نقد است، اینکه دولت می گوید هفت میلیون سکه فروخته شده است باید مورد بررسی قرار گیرد که چرا برای فروش سکه سقفی تعیین نکرده بود. اینکه یک نفر بتواند بدون حد ومرز سکه خریداری کند، اتفاق نادرستی است و انتظار می رود که دولت برای فروش سکه سقفی معادل ۱۰ تا ۲۰ سکه را بگذارد، بنابراین در نظر نگرفتن سقف سکه مطقه ضعف جدی است.

کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: اینکه فردی بتواند رقمی معادل ۵۳ میلیارد تومان سکه خرید کند باید بررسی شود که این فرد به مراکزی ارتباط داشته که توانسته با امنیت کامل مراحل خرید را طی کند و آب از آب تکان نخورد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه فروش سکه تنها راه کنترل نقدینگی در کشور نبود، گفت: اخیرا از دریافت مالیات از سکه خبر داده اند که این کار قانونی نیست چرا که پیش از فروش سکه دریافت مالیات را اعلام نکرده بودند تا خریدار با برآورد مالیات خرید کند. از سوی دیگر دریافت مالیات از سکه های فروخته شده به افزایش قیمت سکه در بازار منجر می شود.

وی از شناسایی سه نفر اولی که سکه با تعداد بالا خریده اند شناسایی شده اند، اظهار داشت: باید قوه قضاییه به این موضوع ورود کند و با این افراد برخورد جدی شود.

کبیری تصریح کرد: تصمیم گیری های دفع الوقت تاثیر منفی بر بازار داشت به طور مثال افزایش سود بانکی به وجود اینکه ۶ ماه کاهش سود بانکی را تصویب کرده بود، اتفاق ناردستی بود.

One thought on “نماینده مجلس: کسی با مراکزی ارتباط داشته و با امنیت کامل میلیاردی سکه خرید و آب از آب تکان نخورد

  • ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ at ۱۱:۲۴ ب٫ظ
    Permalink

    روزی که این سکه ها توسط بانک ملی پیش فروش میشد(۶فروردین که من خریداری کردم)قیمت آن با بازار زیر١٠٠هزارتومان بود و آنهم بخاط سر رسید شش ماهه آن بود واستقبالی هم از آن نشده بود وبعد از این مدت چند ماه وسقوط آزاد ریا ل حالا این آقایان به اصطلاح نماینده سروکله شان پیدا شده که طرح دوفوریتی ببرند که سکه ها راندهند یکی نیست به آنها بگوید که شما چندماه پیش قبل از سقوط ریال کجا بودیدکه اعتراض کنیدواگرریال سقوط کرده ما مقصر نیستیم وشما به اصطلاح نماینده های بی عرضه مقصریدوحالا ماکه به بانک مرکزی اعتماد کردیم باید تمام زندگیمان توسطشماافراد بی کفایت که مملکت رانابود کرده ایدبایدتاراج شود
    شما بااین رفتارهای کثیف خودتان حداقل اعتماد مردم رابه تاراج میبرید،مملکتی که مردمش به بانک مرکزیش ومجلسش اعتماد نداشته باشندمطمعن باش نمیتواندادامه دهدً

Comments are closed.