اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده/ اندازه‌گیری بهره هوشی افراد بوسیله اسکن مغزی

نگام ، علم و تکنولوژی _ فناوری موتور برقی داخل چرخ؛ انقلاب تازه در خودروهای الکتریکی  ، ربات فضانورد هم از راه رسید ، دستگاهی که میزان بوی بد بدن را نشان می‌دهد ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده

رای رفع ریپورت اینستاگرام چه کاری می توان انجام داد؟ اگر حساب اینستاگرام شما (چه شخصی باشد و چه حساب بیزینسی) برای اولین بار به هر دلیلی غیرفعال شود، شما برای برگرداندن آن شانس خوبی خواهید داشت. در این مطلب قصد داریم تا روش های رفع ریپورت اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هوش مصنوعی انجام می‌دهد؛اندازه‌گیری بهره هوشی افراد بوسیله اسکن مغزی

دانشمندان اکنون تنها با نگاه کردن به اسکن مغزتان می‌توانند میزان “بهره هوشی”(IQ) شما را تشخیص دهند.البته این کار را خود دانشمندان انجام نمی‌دهند بلکه یک الگوریتم یادگیری ماشین که دانشمندان توسعه داده‌اند انجام می‌دهد.محققان “مرکز پزشکی Cedars-Sinai” و “دانشگاه سالرنو”، در مطالعه جدیدشان دریافتند که ابزار محاسباتی جدید می‌تواند میزان بهره هوشی انسان را توسط “اف‌ام‌آرآی” یا “تصویرسازی تشدید مغناطیسی کارکردی”(fMRI) و اسکن فعالیت مغز افراد در حالت استراحت پیش بینی کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فناوری موتور برقی داخل چرخ؛ انقلاب تازه در خودروهای الکتریکی

فناوری “موتور الکتریکی داخل چرخ” در واقع نوعی متفاوت از پیشرانه در خودروهای الکتریکی است. مدل‌های برقی عادی، به‌ گونه‌ای طراحی شده‌اند که انگار در ابتدا یک خودروی بنزینی هستند، اما به‌ جای پیشرانه احتراقی، از موتور الکتریکی استفاده می‌کنند. معمولا، موتور بنزینی در وسط کاپوت قرار می‌گیرد و از طریق دو پلوس، قدرت به چرخ‌ها منتقل می‌شود. اما در خودروهای برقی مجهز به فناوری “موتور الکتریکی داخل چرخ”، دقیقا روی هر چرخ یک موتور الکتریکی قرار دارد که مستقیماً چرخ را می‌گرداند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ربات فضانورد هم از راه رسید

این ربات فضانورد همراه با یک فضاپیمای باربری به نام فالکون ۹ به ایستگاه فضایی بین المللی ناسا فرستاده می شود.فالکون ۹ حاوی آب و غذا و برخی تجهیزات فنی برای شش فضانوردی است که در این ایستگاه فضایی بین المللی زندگی می کنند. اما این اولین بار است که یک ربات برای کمک به فضانوردان همراه با این تجهیزات به  ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

برای افرادی که بویایی ضعیفی دارند ساخته شد؛دستگاهی که میزان بوی بد بدن را نشان می‌دهد

کشور ژاپن خاستگاه توسعه ابزارهای فناورانه بعضا بی‌معنی است که ژاپنی‌ها حتی یک کلمه زیبا برای این ابزارها دارند: “چیندوگو”(chindogu).اکنون آنها یک دستگاه الکترونیکی توسعه داده‌اند که به قصد مبارزه با بوی بد بدن افراد پا به میدان می‌گذارد.”تانیتا”(Tanita) برای کمک به مردم در اماکن عمومی، میزان بوی بدن را به آنها نشان می‌دهد.نحوه کار این دستگاه بدین صورت است که باید تانیتا را روشن کنید، حسگر آن را بچرخانید و آن را به سمت بخشی از بدن خود بگیرید که به بوی بد آن مشکوک هستید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید