مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ انتقاد کیهان از روزنامه اطلاعات بابت انتشار یادداشت مهاجرانی ، افشاگری جهانگیری از لابی گری وزارتخانه های در معرض تفکیک برای رای نیاوردن لایحه ، پایان اختلافات در حزب اعتماد ملی

 

نگام ، سیاسی _ انتقاد کیهان از روزنامه اطلاعات بابت انتشار یادداشت مهاجرانی ، افشاگری جهانگیری از لابی گری وزارتخانه های در معرض تفکیک برای رای نیاوردن لایحه ، پایان اختلافات در حزب اعتماد ملی ، توضیح ناطق نوری درباره حوزه علمیه لواسان ، یاسین رامین ۱۱ تیر محاکمه می‌شود ، از مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی امروز بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

 

افشاگری جهانگیری از پشت‌پرده رأی‌نیاوردن لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها؛ “پای دولتی‌ها در میان است”/ وزارتخانه هایی که در معرض تفکیک بودند لابی کردند تا طرح رئیس جمهور رای نیاورد!
تفکیک ۳ وزارتخانه «صنعت، معدن و تجارت»، «راه و شهرسازی» و همچنین «ورزش و جوانان» در اواخر دولت یازدهم کلید خورد. این دولت در روزهای پایانی عمر خود لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت را با قید دوفوریت تقدیم مجلس کرد؛ براساس آن ۳ وزارتخانه «صنعت، معدن و تجارت»، «راه و شهرسازی» و همچنین «ورزش و جوانان» مجدداً تفکیک می‌شدند. در واقع براساس این لایحه وزارت «صنعت، معدن و تجارت» به ۲ وزارتخانه «صنعت و معدن» و «بازرگانی» و وزارت «راه و شهرسازی» به ۲ وزارتخانه «مسکن و شهرسازی» و «راه و ترابری» تفکیک شده و به این ترتیب ۲ وزارتخانه جدید به بخش اقتصادی دولت اضافه می‌شد. جهانگیری در پاسخ به این سؤال که شایع شده وزارتخانه‌هایی که در معرض تفکیک بودند تلاش کردند لایحه رأی نیاورد، گفت:‌ شایعه نیست واقعی است. بالاخره وزارتخانه‌ها کارشان همین است. بالاخره هیچ یک از اعضای دولت آشکارا نمی‌گوید که “با این کار دولت مخالف هستم.”، ولی وقتی در جمع خصوصی می‌نشینند و نظر کارشناسی خودشان را می‌گویند آنگاه مغایر نظر دولت نظر می‌دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

منتجب‌نیا: اگر روحانی کنار برود و مثلا رییسی بیاید او معجزه می‌کند؟

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه رییس‌جمهور باید درباره مشکلات کشور شفاف و صریح با مردم صحبت کند، گفت: دولت نباید خود را بی‌نیاز از نظر صاحب نظران و متخصصان بداند. دولت حتی از اصولگرایانی که به شدت حمله می‌کنند هم دعوت کرده و حرف آن‌ها را بشنود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انتقاد شدید کیهان از روزنامه اطلاعات بابت انتشار یادداشتی از عطاء الله مهاجرانی / باید اعترافات و عبرت‌های او مربوط به دوره فرار و خارج‌نشینی و خیانت به کشور به ویژه در بحبوحه فتنه سبز منتشر می‌شد

روزنامه کیهان نوشت: روزنامه اطلاعات اخیراً در صفحات لایی خود ستونی را به عطاءاله مهاجرانی سپرده تا این مهره لندن‌نشین، به بهانه مرور تاریخ، در فضای سیاسی و رسانه‌ای آفتابی شود. مهاجرانی درباره عبدالله بن عباس و نسبت او با علی علیه‌السلام مطلب نوشته در حالی که به نظر می‌رسد اگر قرار بود از وی مطلبی منتشر شود، منطقاً باید اعترافات و عبرت‌های او مربوط به دوره فرار و خارج‌نشینی و خیانت به کشور به ویژه در بحبوحه فتنه سبز منتشر می‌شد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جهانگیری: فکر می‌کنم آقای رئیس‌جمهور تغییراتی در دولت بوحود می‌آورند

فکر می‌کنم تغییر می‌تواند یک پتانسیل و روحیه جدید به سیستم دولت بدهد، این به معنای این نیست فردی که قبلا کار می‌کرد ضعیف بوده و باید تغییر می‌کرده. گاهی به علت تغییر سیاست‌ها و شرایط باید در هیئت دولت نیز یک جابجایی و تغییر اتفاق بیافتد. اما به هرحال شخص رئیس‌جمهور است که باید در این زمینه به جمع‌بندی برسد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شریعتمداری رسماً اعلام کرد دستور رئیس‌جمهور را اجرا نمی‌کند: نمی‌توانیم اسامی ثبت سفارش‌کنندگان با دلار دولتی را منتشر کنیم / با عقل خدادادی‌مان به صلاح اقتصاد تصمیم خواهیم گرفت

ما به عنوان وزارت صنعت نمی توانیم که ثبت سفارش کنندگان را افشا کنیم، چراکه اینطور به جنگ بخش خصوصی رفته ایم……. ما نمی خواهیم به جنگ اقتصاد کشور برویم و اقتصاد را به هم بریزیم، بنابراین با استفاده از نیروی عقل خدادادی، تصمیماتی خواهیم گرفت که به صلاح اقتصاد باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دفاع باهنر ازمعاون احمدی‌نژاد: رحیمی مرتکب عمل مجرمانه‌ای نشد/ محکومیتش را سنگین‌تر ازهر مجرمی گذراند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رحیمی مرتکب عمل مجرمانه‌ای نشده و دوران محکومیتش را سنگین تر از هر مجرمی گذرانده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جعفری دولت آبادی:پرونده املاک نجومی مختومه شد/ رسیدگی به ۱۲ پرونده از شهرداری نجفی/ ولایتی گفت ملک سعادت‌آباد را خریده است

دادستان عمومی و انقلاب تهران به سوالاتی درباره وضعیت پرونده شهردار اسبق تهران و احکام سنگین صادر شده برای دانشجویانی که در جریان تظاهرات دی ماه سال ۹۶ بازداشت شده اند پاسخ داد .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

توضیح ناطق نوری درباره حوزه علمیه لواسان: زمینش، نه جزء اموال منابع طبیعی است، نه از بنیاد گرفته شده؛ ملک ارثی یک معلم بازنشسته است

ناطق نوری بیان کرد: باید از این نظام دفاع کنیم و این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش یعنی مهدی(عج) تحویل دهیم. دو نکته کوتاه درباره این مسجد و مدرسه که امروز درون آن هستیم، بگویم. یک پیرمرد خیّر که معلمی بازنشسته و اهل لواسان بود، ۲۷ سال قبل، توسط یکی از دوستان مرحوم حاج اسماعیل حسنی که سهم بسیار زیادی در تاسیس این مدرسه داشت، آمد و گفت: زمینی دارد که میراث پدرش است…

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اختلافات در حزب اعتماد ملی پایان یافت/ برگزاری جلسات شورای مرکزی به دعوت منتجب نیا + عکس

رسول متجب نیا از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی دعوت کرده است تا در روز ۲۲ تیرماه در جلسه شورای مرکزی این حزب شرکت کنند. برخی از اعضای حزب بر این باورند برگزاری دوباره جلسات شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به ریاست قائم مقام دبیر کل، به معنای پایان اختلافات در این حزب است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یک نماینده: تغییرات در تیم اقتصادی دولت طی روز‌های آینده رقم می‌خورد / ۴۰ میلیارد دلار در منازل مردم انباشته شده

رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تغییرات در تیم اقتصادی دولت طی روزهای آینده خبر داد و گفت: سودجویان به زودی رسوا می شوند و ثبات ارزی قطعا به بازار باز می گردد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پشت پرده شرکت واردکننده موبایل/ چطور سرمایه اش یک شبه ۵۰۰برابر شد؟

تا زمانی که دولت بر پنهان‌کاری در تصمیمات اقتصادی و مالی خود اصرار دارد، فساد باقی است، توسعه می‌یابد و بیشتر ویران می‌کند. یک روند اداری باکفایت و سالم قاعدتا چنین رفتارهایی نمی‌کند که در تخصیص ارز به این شرکت شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزنامه جوان: دولت برای حل مشکلات اقتصادی از سپاه کمک بگیرد، هرچند که در تحریم است

این نهاد انقلابی در دوران قبلی نیز به محوریت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا تلاش‌های فراوانی را برای انجام پروژه‌های زیرساختی کشور انجام داده است. ساخت ده‌ها سد و همچنین زیرساخت‌های اساسی در حوزه انرژی بخشی از تلاش این نهاد است. هم اکنون نیز به عنوان نمونه می‌توان به ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس اشاره کرد؛ پالایشگاهی که می‌تواند بخش زیادی از انرژی کشور در حوزه بنزین را تأمین کند، البته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همین دلیل مورد تحریم‌های اقتصادی فراوانی قرار گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده اصلاح‌طلب مجلس:نیازمند برجام داخلی هستیم

به طور مفصل درباره این اعتراض‌ها و به طور کلی ناآرامی‌های اخیر بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که با دعوت از وزرای کشور و اطلاعات و همچنین مسوولان ارشد نیروی انتظامی و مسوولان امنیتی موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کنیم. علاوه بر این، موضوع در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم در دست بررسی است و قرار است درنهایت دو کمیسیون با یکدیگر به جمع‌بندی مشترک برسند تا بتوانیم براساس تجزیه و تحلیلی که دو کمیسیون انجام می‌دهند، ببینیم چه راهکارهای پیش‌روی ما قرار دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترکان در جمع خبرنگاران:تاخیر در اجرای تک‌نرخی شدن ارز باعث افزایش قیمت‌ها شد/ کنترل قیمت با فشار سیاسی غیرممکن است/ رونق کلاهبرداری و نزول‌خوری با سود بانکی ۲۸ درصد

مشاور رئیس جمهوری با بیان اینکه تاخیر بانک مرکزی در اجرای سیاست «تک‌نرخی شدن ارز» باعث وقوع نوسانات امروز در بازار شده است، گفت: سود بانکی اگر افزایش یابد تولید به انزوا می‌رود و تنها کلاهبرداری و نزول‌خوری رونق می‌یابد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محسن هاشمی:آب به آسیاب دشمن نریزیم/ ارگان‌های رسمی کشور مسئولیت عبور از بحران را بپذیرند

رئیس شورای شهر تهران درباره رفتار ارکان نظام در شرایط فعلی کشور گفت: نباید به طریقی عمل کنیم که آب به آسیاب دشمن بریزیم، تضعیف هر بخش از کشور به نفع هیچ کس نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یاسین رامین ۱۱ تیر محاکمه می‌شود

سومین جلسه محاکمه یاسین رامین متهم پرونده موسوم به «واردات شیرخشک‌های فاسد»، ۱۱ تیر ماه جاری با حضور نماینده حقوقی جدید هلال احمر در این پرونده، برگزار می‌شود. اواخر مرداد سال ۹۵ بود که رسانه‌ها از بازداشت یاسر رامین پسر محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی دولت محمود احمدی‌نژاد و همسر مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون خبر دادند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عبدالله ناصری:با سخنرانی روحانی، امیدی در جامعه ایجاد شده؛ به شرط آنکه وعده ترمیم دولت تحقق یابد / باید جراحی حساس و مهمی در کابینه صورت بگیرد نه اینکه فقط یکی دو تغییر کوچک انجام شود / نخ تسبیح تیم اقتصادی دولت، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است؛ اگر یک شخص کاردان بیاید، با هماهنگی او باید بخش‌های دیگر را هم تکان داد

عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رییس دولت اصلاحات می گوید: تنها وجهی که در سخنرانی اخیر آقای روحانی دیدم و نسبت به سخنرانی های قبلی شاخص بود و امیدوارم که آقای روحانی آن را ادامه دهد، جدی گرفتن امر کشورداری و ریاست قوه مجریه بود. تا دیروز آقای روحانی به نظر می آمد به این وسعت، اهمیت و حساسیت و در عین حال خطرپذیری کار اجرایی در شرایط فعلی کشور را جدی نگرفته بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هاشمی‌طبا:بعید است با تغییر کابینه مشکلات اقتصادی حل شود/ کارشناسان اقتصادی راهکاری برای معضلات کشور ارائه نمی‌دهند

یک فعال سیاسی اصلاح طلب درخصوص حل مشکلات اقتصادی کشور گفت: برای مشکلات اقتصادی راه حل نداریم نه اقتصادانان راهکار ارائه می‌دهند و نه مجلس کاری می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد کیانوش‌راد تشریح کرد : چرا در ایران به وحدت و همبستگی نمی‌رسیم؟

کیانوش‌راد دراین‌باره که درخواست روحانی برای ایجاد وحدت و همبستگی در شرایط کنونی از روی ضعف بوده یا قوت؟ گفت: بحث قوت و ضعف آقای رئیس‌جمهور در موارد مطرح‌شده از سوی ایشان نیست، بحث اساسی آن است که راه و سخنی جز چنین موضعی در شرایط فعلی قابل‌تصور نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کابینه چگونه تغییر می کند؟/ناصر ایمانی:ترمیم کابینه با نیروهای اصولگرا یا اصلاح‌طلب اهمیت ندارد/ رئیس‌جمهور نباید آدرس اشتباه دهد/کسی نباید بحث استعفای دولت یا استیضاح رئیس جمهور را مطرح کند

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: ترمیم کابینه با نیروهای اصولگرا یا اصلاح طلب اهمیت ندارد، مهم این است که رئیس جمهور به این نتیجه برسد نتیجه کار تیم کنونی اقتصادی مساوی با ناکارآمدی و تنش های شدید اقتصادی و کاهش ۵۰درصدی ارزش پول ملی شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فولادگر: همه اصول‌گرایان جمنا را پذیرفته اند جز پایداری/اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان می توانند به هم نزدیک شوند

فولادگر گفت:نباید انتظار داشت جامعه روحانیت مبارز یا جامعه مدرسین در حوزه حزبی، راهبری عملیاتی بکنند. آنها باید همان جنبه روحانیت و حوزوی تشکل خود را حفظ کنند درحالی که این نقش را می تواند جمنا به عهده بگیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پورمحمدی:اگر امروز بهشتی بود ما را توبیخ ‌می‌کرد/ اوهیچگاه به این دیوان‌سالاری پرهزینه رضایت نمی‌داد

من فکر می‌کنم آقای بهشتی منتقد جدی امروز ما بودند. آقای بهشتی هیچگاه به این دیوان‌سالاری پرهزینه رضایت نمی‌داد. صحبت‌هایش خیلی گویاست. آقای بهشتی اجازه نمی‌داد در این شرایط، این ناکارآمدی اقتصادی و خوداتکایی به نفت همچنان ادامه پیدا کند. آقای بهشتی همیشه در زندگی‌اش تجدیدنظرطلب و بازنگر در رفتار بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رضا حجتی: تغییر افراد کابینه و سیاست ها لازم و ملزوم یکدیگرند

فعال سیاسی و عضو سابق دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت نسبت به تحقق عدالت و ریشه کن کردن فساد بی توجه است، گفت: با وجود مشکلات اقتصادی فعلی هم افراد و هم سیاست ها باید تغییر کنند، کسی که به عدالت اجتماعی اساساً باور نداشته باشد نمی تواند در رأس یک سیاست هایی که مبتنی بر عدالت اجتماعی هستند قرار گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیت‌الله امینی در دیدار واعظی:وحدت ملی را بیش از پیش تقویت کنیم

یک مدرس برجسته حوزه علمیه قم تاکید کرد: باید با توجه بیشتر به نیازها و مطالبات مردم و تلاش برای مهار آثار فشارهای دشمن بر زندگی مردم، وحدت ملی را بیش از پیش تقویت کنیم تا با جلب رضایت مردم، توطئه‌های دشمنان خنثی شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خطیب نماز جمعه تهران:راست دشمن هم دروغ است / کالاها را در بازار به مردم عرضه کنید / هزاران موشک در زیرزمین‌هایمان تعبیه کرده‌ایم / وقتی که با شخص بی حجابی موعظه‌ای از روی محبت بگوییم، برخی پرخاش می‌کنند و عده‌ای هم به آنها حق می‌دهند / مردم در فشار هستند؛ مسئولان بدانند و لبخند نزنند

خطیب جمعه تهران با اشاره به خودداری از عرضه برخی اجناس در بازار به مردم در شرایط خاص اقتصادی امروز کشور گفت: شهدا خون خود را برای این کشور دادند چرا با خودداری از عرضه کالاها شهدا را از خود ناراضی می‌کنید؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

امام جمعه اصفهان: مسؤولی که مجوز ده‌ها کنسرت را صادر کرده، از کدام عالم اجازه گرفته؟ / این فکر را از سر خود بیرون کنید که در مورد اختلاط دختر و پسر، رقص و نوازندگی تذکر ندهیم / موسیقی تحریک‌کننده گناه است و با اختلاطی که در آن رخ می‌دهد مخالف هستیم

شادی یعنی موفقیت تیم ملی فوتبال ایران که به آن‌ها تبریک می‌گوییم، اما زمانی که به مسؤولان در خصوص آلوده کردن شادی مردم تذکر می‌دهیم سریع می‌گویند که این‌ها با شادی مخالف هستند یا هوس دیدار با مسؤولان را دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاون فرهنگی قوه قضائیه:عده‌ای با بی اطلاعی و بیان اینکه فساد فراگیر شده و قوه قضائیه با فساد برخورد نمی‌کند هیاهو می کنند / حجم زیاد حبس در قوانین ما شایسته نظام اسلامی نیست
معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان این که چند تن از مسئولین سابق و شخصیت‌های کشوری در زندان هستند، عنوان کرد: فساد با اعدام ریشه کن نمی‌شود بلکه باید پیشگری کرد و آن جا که قوه قضائیه به افساد فی الارض رسیده باشد حکم به اعدام داده است اما عده‌ای با بی اطلاعی و بیان اینکه فساد فراگیر شده و قوه قضائیه با فساد برخورد نمی‌کند هیاهو می کنند؛ به عنوان نمونه در املاک نجومی که سر و صدای زیادی شد، از تعداد ۱۸۲ فقره که اعلام شد ۱۷۰ فقره هیاهو بود هیچ کدام وارد نبود تنها ۱۲ مورد اشکال وارد بود که برای آنها قرار جلب صادر شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تعلیق ایران در فهرست سیاه FATF تا آبان تمدید شد

گروه ویژه اقدام مالی FATF ضمن ابراز ناامیدی از اینکه ایران برنامه اقدام خود را کامل اجرا نکرده است ولی با توجه به تداوم تلاشهای دولت ایران، تعلیق اقدامات مقابله ای خود را تا ماه اکتبر( آبان ماه ) تمدید کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 الهه کولایی:استیضاح کافی نیست، درهای مشورت را بگشایید
 به نظر می‌رسد که مهم‌ترین عامل نارضایتی مردم، فساد، رانت و تبعیض و گسترش آن و بی‌توجهی به منافع مردم در شرایط تهدید و فشارهای اقتصادی است که باعث افزایش ناراحتی شده و نباید آن را نادیده گرفت. تشدید آن به خشونت و ناآرامی منجر می‌شود. توجه به خواسته مردم و تامین آن، مهم‌ترین شرط خروج از وضعیت موجود در کشور است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

«ضرورت تغییر سیاست ها و تیم اقتصادی دولت» درگفت وگو با کارشناسان سیاسی: تغییر افراد کابینه و سیاست ها لازم و ملزوم یکدیگرند/ دولت در اجزاء مختلف نیاز به تغییر و دگرگونی دارد/ پیش از هر چیزی باید در برنامه ها بازنگری شود

شفقنا در گفت وگوهایی جداگانه با کارشناسان سیاسی علت رسیدن تیم اقتصادی دولت به این نقطه نامطلوب و راه حل دستیابی به تیم اقتصادی مطلوب و حل مشکلات اقتصادی کشور در شرایط فعلی را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی تاجرنیا: تغییر در ساختار تیم اقتصادی به کارآمد کردن بیشتر دولت کمک کند

فعال سیاسی و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: بحث تغییر در ساختار تیم اقتصادی دولت انتظار افکار عمومی است و می تواند بار سیاسی و روانی خوبی را برای آنها داشته باشد و در عین حال به کارآمد کردن بیشتر دولت کمک کند و دولت جدای از فشارها بتواند تیم مناسبی را برای مجموعه اقتصادی ترتیب دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 دفاع رئیس اتاق اصناف از گران فروختن کالاها توسط بازاریان:ارز۴۲۰۰تومانی به واردات ندادند،گران شد
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه گرانی پذیرفته شده است گفت: میان گرانی و گران‌فروشی فرق وجود دارد؛ موضوع گرانی‌های اخیر ربطی به مجموعه بازار کشور ندارد.وقتی گرانی به نوعی پذیرفته شده است و برخی از کالاها از ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج شده است و از ارز سایه استفاده می‌کند، اصناف چگونه کالاهای خود را باقیمت بالاتری به فروش نرسانند؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مدیرعامل ایلنا: برنامه های اقتصادی باید بازنگری شوند/ رسانه ها بدون غرض ورزی بنویسند

مدیرعامل خبرگزاری کار ایران (ایلنا) اظهار کرد: درست است که دولت باید در تیم اقتصادی خود منسجم تر، هماهنگ تر و در واقع همراه تر با مطالبات مردم رفتار کند و پیش بیاید، اما موضوع برنامه های اقتصادی که دولت باید در دستور کار داشته باشد بسیار اساسی تر و اولویت دارتر هستند، باید به این برنامه ها توجه شود تا جا به جایی افراد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

امام جمعه قم: دولت وضع اقتصادی را سامان دهد

امام جمعه قم گقت: مردم امنیت در کسب و کار را می خواهند و انتظار اقدام عملی دارند، تأخیر ها ارزش اقدام قوه قضائیه را از بین می برد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نمونه ای از برخورد شهید دکتر بهشتی با آیت الله خلخالی
حجت الاسلام والمسلمین زائری در کانال تلگرامی خود نوشت: یکی از اسنادی که برای نخستین بار در کتاب “زندگی و زمانه شهید بهشتی ” منتشر شده دستخط شهید بهشتی است که در جلسه ای مشترک با آیت الله خلخالی توافقات خودش با او را نوشته و برای هر بند از آقای خلخالی امضا گرفته! کسی که متن سند را بخواتد می فهمد که رییس قوه قضاییه با کسی مانند خلخالی چه کرده است!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قتل در جریان اعتصاب بازار تهران / مرد دستفروش، جوانی را که او را مسخره کرده بود، کشت

بامداد سه‌شنبه ۵ تیر فوت مشکوک مردی ۳۵ ساله به کلانتری ۱۱۳ بازار اعلام شد. مقتول یکی از دستفروشان بازار بود و معلوم شد که با مردی به نام اسماعیل درگیر شده است. متهم میانسال که سابقه ۱۷ بار بستری در بیمارستان روانپزشکی را داشت، گفت: آخرین بار در ۳۰ خرداد ترخیص شده است. ائ به جنایت اعتراف کرد و گفت: روز دوشنبه که بازار به بهانه اعتصاب ناآرام شده بود، چند مرد غریبه به من مراجعه کرده و به اجبار مانع از کار من شدند گفتند باید بساطت را جمع کنی؛ من اعتراض کردم، اما آن‌ها ضمن تخریب بساط دستفروشی بنده، مرا نیز بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واعظی: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به قم دارد
رئیس دفتر رئیس جمهور در نشست با استاندار قم با اشاره به موقعیت منحصربفرد مذهبی استان قم اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به قم نگاه ویژه ای دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 گزارش کیهان به روایت اسناد غربی؛ پشت صحنه FATF نهاد مالی یا اهرم سیاسی؟!
روزنامه کیهان نوشت؛ این روزها مقامات ارشد دولت و رسانه‌های زنجیره‌ای در اظهارات متعدد مدعی هستند که مشکلات موجود در روابط بانکی ایران با دیگر کشورها، با عضویت در FATF رفع می‌شود!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سه گام دولت برای حل مشکلات/ حسین مرعشی

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در نوشتاری با عنوان سه گام دولت برای حل مشکلات در روزنامه ایران نوشت، رئیس‌جمهوری در سخنرانی چهارشنبه شب خود در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت، به نکات مهمی برای هماهنگی مجموعه دولت و همچنین قوای سه گانه به منظور برون رفت از مشکلات موجود کشور اشاره کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پیشنهاد انحرافی استعفای دولت چرا و از سوی چه کسانی مطرح می شود؟/روحانی باید بماند

گردنه دلار و بی‌ثباتی بازار به پیچ‎‌های صعبش رسیده و در چنین شرایطی عده‌ای خواسته یا «ناخواسته» سرنا را از سر گشادش می‌نوازند و نوای استعفای رئیس‌جمهور و عبور از روحانی سر می‌دهند! در این میان اگرچه برخی رسانه‌ها سعی دارند با زدن سروته عبارات و گرفتن یک حرف، جمله‌ای ابتر را نشر گسترده داده و ناتمام ماندن دولت دوازدهم را به خواست رقیب نسبت دهند، ولی مروری بر اظهارات چند وقت اخیر برخی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب نشان می‌دهد به‌رغم ادعای «حمله گازانبری» به دولت از طرف رقبای انتخاباتی و دامن زدن به التهابات فضای رقابتی آن دوران، افرادی از جمع حامیان دیروز دولت هستند که به عناوین مختلف سعی دارند مسیر دولت را بن‌بست وصف کنند و فرجامی ناتمام برای آینده دولت رقم بزنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عباس سلیمی نمین:روحانی تیم اقتصادی کابینه را تضعیف کرد/ دولت سنگ‌اندازی می‌کند

مدیردفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: درشرایط کنونی کشور باید با جایگزینی منافع ملی به مصالح حزبی از دولت به طورجدی پشتیبانی کرد، تقویت دولت این نیست که بیرون گود بنشینیم بلکه باید وارد میدان شد و دولت را به این جمع بندی رساند که بی نیاز از سایر نیروها نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 گزارش ناآرامی‌های اخیر تهران روی میز اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس

اعضای کمیسیون امنیت ملی طی جلسات هفته جاری اعتراضات اخیر را مورد بررسی قرار خواهند داد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کمیسیون شوراها با حضور وزیر اطلاعات حوادث اخیر تهران را بررسی می‌کند

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور این هفته جلسه ای برای هم اندیشی در خصوص راهکارهای حل مشکلات موجود در کشور تشکیل خواهد داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هدایت‌الله خادمی:مشکل قرارداد کرسنت با وزارت زنگنه حادتر شد/ افرادی مقام گرفتند که کرسنت را امضا کرده بودند/ درخواست استیضاح وزیر نفت را پس نمی‌گیریم

آقای زنگنه وقتی می‌خواست از مجلس نهم رای اعتماد بگیرد گفت من سه ماهه موضوع قرارداد “کرسنت” را حل می‌کنم اما الان می‌بینیم که ۵ سال از آن رای اعتماد گذشته ولی همچنان خبری از عمل به قول ایشان نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ولی داداشی :دولت تیم اقتصادی خود را عوض کند/ فرصتی برای آزمون و خطا باقی نمانده است

امروز ما نمایندگان به عنوان صدای ملت از دولت خواستاریم که تیم اقتصادی خود را عوض کند و افرادی را به کار گمارند که بتوانند اوضاع و احوال اقتصادی کشور را از این بن‌بست خارج کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید