اخبار روز بین الملل ؛ «مدیران ایرانی برای دورزدن تحریم‌ها با چراغ سبز اطلاعات ، پاسپورت خریده بودند»/ موگرینی: بسته حمایتی از ایران طی ۲ روز آینده تسلیم مقامات ایران می‌شود

نگام ، بین الملل _ ‘افزایش تولید اورانیوم غنی‌شده در کره شمالی’ ، ادامه توئیت‌های کاخ سفید و پمپئو؛ از معترضان ایرانی حمایت می کنیم؛ مردم از بی کفایتی جمهوری اسلامی خسته شده‌اند ، کانادا می‌گوید سر تعرفه‌ها جلوی آمریکا ‘کوتاه نمی‌آییم’ ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

«مدیران ایرانی برای دورزدن تحریم‌ها با چراغ سبز اطلاعات پاسپورت خریده بودند»

خبرگزاری «رویترز» در گزارشی اختصاصی ادعا می‌کند که مدیران تجاری و صنعتی ایران برای دورزدن تحریم‌ها علیه این کشور صدها پاسپورت «جزایر کومور» (قمر) را در سال‌های گذشته خریده‌اند. در میان این خریداران نام برادر رضا ضراب، تاجر ایرانی‌ـ‌ترکیه‌ای که در ایالات متحده به دادگاه کشیده شد، به چشم می‌خورد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

موگرینی: بسته حمایتی از ایران طی ۲ روز آینده تسلیم مقامات ایران می‌شود

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست دو روزه سران اتحادیه اروپا در بروکسل گفت که این اتحادیه با ۲۸ رای مثبت، بسته حمایتی از ایران را در راستای برجام تصویب کرد. موگرینی تصریح کرد: طی دو روز آینده مفاد این بسته حمایتی تسلیم مقامات ایران می‌شود.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

‘افزایش تولید اورانیوم غنی‌شده در کره شمالی’

مقام های اطلاعاتی آمریکا معتقدند با وجود بهبود روابط کره شمالی با کره جنوبی و آمریکا، پیونگ‌یانگ در ماه‌های اخیر تولید اورانیوم غنی‌شده برای استفاده در سلاح‌های هسته‌ای را افزایش داده است.شبکه خبری ان‌بی‌سی از تعدادی مقام آمریکایی نقل کرده که کره شمالی چندین سایت هسته‌ای مخفیانه دارد.ان‌بی‌سی نام این مقام‌های اطلاعاتی را ذکر نکرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ادامه توئیت‌های کاخ سفید و پمپئو؛ از معترضان ایرانی حمایت می کنیم؛ مردم از بی کفایتی جمهوری اسلامی خسته شده‌اند

در ده روز اخیر کاخ سفید و وزیر خارجه آمریکا با توئیت ها و بیانیه های خود از رفتار جمهوری اسلامی ایران در قبال مردم خود انتقاد کرده اند.کاخ سفید روز جمعه توئیتی را منتشر کرد که ضمن حمایت از اعتراض های مردمی در ایران، اقدامات بی ثبات کننده جمهوری اسلامی ایران در منطقه را تقبیح و محکوم می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کانادا می‌گوید سر تعرفه‌ها جلوی آمریکا ‘کوتاه نمی‌آییم’

وزیر خارجه کانادا می‌گوید این کشور سر تعرفه‌ها جلوی آمریکا ‘کوتاه نمی‌آید’.هم‌زمان با این موضع‌گیری کریستیا فریلند، مقام‌های کانادا خبر داده‌اند که برای حفاظت از صنایع فولاد و آلومینیوم جلوی تعرفه‌های سنگین آمریکا، به آنها ۲ میلیارد دلار کمک می‌کنند.قرار است از روز یک‌شنبه اول ماه ژوئیه تعرفه‌هایی که کانادا به تلافی تعرفه‌های آمریکا گذاشته، اجرایی شوند. این تعرفه‌ها شامل حدود ۱۳ میلیارد دلار از کالاهایی صادراتی آمریکا به کانادا می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید