اخبار روز ترکیه ؛ رونمایی از شعار و لوگوی ترکیه برای نامزدی میزبانی از مسابقات یورو ۲۰۲۴ / ژنرال آکار: فعالیت‌ها برای بیرون راندن ی.پ.گ از منبج ادامه دارد

نگام ، ترکیه _ پیام تبریک اردوغان به رامیل قلی‌اف ، آغاز فستیوال اتومبیل های کلاسیک در استانبول ، ۳.۵ میلیون گردشگر خارجی در ماه مه از ترکیه دیدن کرده اند ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

رونمایی از شعار و لوگوی ترکیه برای نامزدی میزبانی از مسابقات یورو ۲۰۲۴

فدراسیون فوتبال ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: لوگو و شعار ترکیه برای نامزدی میزبانی از مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا (یورو ۲۰۲۴) در تنگه استانبول در قالب پرچم هایی برافراشته شد.شعار ترکیه با عنوان “با هم قسمت کنیم” که نامزد قهرمانی در مسابقات یورو ۲۰۲۴ است، همراه با لوگوی در نظر گرفته شده، در سه پرچم بزرگ بر روی پل شهدای ۱۵ جولای به اهتزاز در آمده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ژنرال آکار: فعالیت‌ها برای بیرون راندن ی.پ.گ از منبج ادامه دارد

ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد کل ارتش ترکیه که برای بازدید از واحدهای نیروهای مسلح در مناطق مرزی با سوریه رفته بود اعلام کرد که در نتیجه عملیات ماه های اخیر نیروهای مسلح ترکیه علیه تروریست ها در مناطق مختلف به ویژه در شمال عراق، صدها موضع متعلق به تروریست ها از جمله محل تجمع آنها هدف قرار گرفته و شماری زیادی از آنان از پای درآمدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیام تبریک اردوغان به رامیل قلی‌اف

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه کسب مدال طلای هیجدهمین دوره «بازی‌های مدیترانه» توسط رامیل قلی‌اف را به وی تبریک گفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آغاز فستیوال اتومبیل های کلاسیک در استانبول

فستیوال اتومبیل های کلاسیک که از سوی فدراسیون اتومبیل های کلاسیک در محل شرکت نمایشگاهی تویاپ ترتیب داده شده، در استانبول آغاز به کار کرد.این فستیوال که برای اولین بار در محل شرکت نمایشگاهی تویاپ برگزار می شود، با نمایشهای گروهی آغاز شد.ایلکر تایالی، دبیر کل فدراسیون اتومبیل های کلاسیک ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این فستیوال اظهار داشت: وجه مشترک همه شرکت کنندگان در این فستیوال، اتومبیل است. شرکت کنندگان در این فستیوال فرصت دارند تا خودروها، اتوبوس ها و کامیون های کلاسیک را از نزدیک ببینند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۳.۵ میلیون گردشگر خارجی در ماه مه از ترکیه دیدن کرده اند

وب سایت وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد که میزان گردشگران خارجی که در ماه مه سال‌ جاری از کشور بازدید کردند نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷.۲۹ درصد افزایش یافته و به ۳ میلیون و ۴۴۰ هزار نفر رسید.بر اساس این گزارش، آنتالیا با یک میلیون و ۵۷۵ گردشگر میزبان بیشترین توریست خارجی بوده است.استانبول با ۹۸۴ هزار و ۲۸ گردشگر در رتبه دوم و موغلا ۳۴۴ هزار و ۸۱۴ گردشگر سومین شهر پربازدید ترکیه است. شهرهای ادرینه و آرتوین نیز از مناطق مورد استقبال گردشگران هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید