اخبار روز اقتصادی ؛ شریعتمداری رسماً اعلام کرد دستور رئیس‌جمهور را اجرا نمی‌کند: نمی‌توانیم اسامی ثبت سفارش‌کنندگان با دلار دولتی را منتشر کنیم / با عقل خدادادی‌مان به صلاح اقتصاد تصمیم خواهیم گرفت

نگام ، اقتصادی _ FATF تا ماه مهر به مردم ایران فرصت داد+جزییات ، نگرانی سپرده‌گذاران ارزی از رفتار بانکها ، اقتصاددان آمریکایی: تورم واقعی ایران به ۱۴۷ درصد رسیده است ، تمدید موقت تعلیق ایران از «فهرست سیاه» گروه ویژه اقدام مالی ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

شریعتمداری رسماً اعلام کرد دستور رئیس‌جمهور را اجرا نمی‌کند: نمی‌توانیم اسامی ثبت سفارش‌کنندگان با دلار دولتی را منتشر کنیم / با عقل خدادادی‌مان به صلاح اقتصاد تصمیم خواهیم گرفت

ما به عنوان وزارت صنعت نمی توانیم که ثبت سفارش کنندگان را افشا کنیم، چراکه اینطور به جنگ بخش خصوصی رفته ایم……. ما نمی خواهیم به جنگ اقتصاد کشور برویم و اقتصاد را به هم بریزیم، بنابراین با استفاده از نیروی عقل خدادادی، تصمیماتی خواهیم گرفت که به صلاح اقتصاد باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

FATF تا ماه مهر به مردم ایران فرصت داد+جزییات

در بیانیه این نشست با اشاره به تلاش‌های کشورمان در مسیر انطباق بیشتر با قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، مهلت در نظر گرفته شده در بیانیه قبلی مبنی بر قرار گرفتن ایران خارج از لیست سیاه تا اکتبر سال جاری (مهر ماه) تمدید شد. در این بیانیه که مشابهت فراوانی با بیانیه قبلی دارد مجددا بر ۹ اقدامی که ایران باید برای خروج کامل و دائمی از لیست سیاه FATF انجام دهد، تاکید شده‌است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نگرانی سپرده‌گذاران ارزی از رفتار بانکها

خبرهای متعددی از خریداران سکه‌های پیش‌فروش شده از سوی دولت این روزها در رسانه‌ها به گوش می‌رسد. آنگونه که در آمار و ارقام اعلام شده بود، کسانی بودند که هزاران سکه خریدند و در رقم زدن وضعیت نابسامان کنونی بازار سکه موثر بوده اند. آنگونه که رئیس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده، بیشترین خرید مربوط به کسی بوده که ۳۸ هزار و ۲۵۰ عدد سکه خریداری کرده و برای این خرید، رقمی معادل ۵۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان پول پرداخت کرده است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اقتصاددان آمریکایی: تورم واقعی ایران به ۱۴۷ درصد رسیده است

استیو هنکی یک اقتصاددان در دانشگاه جانز هاپکینز در بالتیمور می گوید داده‌های دولت ایران در رابطه با نرخ تورم سالانه در ایران، که رقم رسمی آن ۹.۷ درصد است، بیش از ۱۵ بار کمتر از مقدار واقعی آن است.هنکی اوایل این هفته نرخ تورم واقعی را ۱۴۷ درصد برآورد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تمدید موقت تعلیق ایران از «فهرست سیاه» گروه ویژه اقدام مالی

سازمان بین‌المللی «گروه ویژه اقدام مالی» (FATF)، یک سازمان جهانی برای مبارزه با پول‌شویی تا اکتبر سال جاری میلادی به ایران فرصت داد تا اصلاحات ضروری در نظام مالی را به اجرا دربیاورد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید