اخبار روز اجتماعی ؛ دادستان تهران : چه کسی گفته شرکت در تظاهرات دی ماه جرم نیست؟!؛ حوادث دی ماه سال ۹۶ تظاهرات نبود، بلکه آشوب و اغتشاش بود/ آبادان آب نَدارَد! + تصاویر

نگام ، اجتماعی _ رابطه سن با «اعتیاد» بین زنان/ تسهیل شرایط فرزندخواندگی و دادن سهمیه به ایرانیان خارج ازکشور ، پلمپ ۴۰ خانه در محله هرندی، شوش و مولوی/افزایش حضور خانم‌ها در کارِ حمل و توزیع مواد مخدر  ، جزییاتی از اعتراضات مردم خرمشهر/ نماینده مجلس: مردم آب را باز نگه دارند تا آب شور خارج شود/ عکس ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دادستان تهران : چه کسی گفته شرکت در تظاهرات دی ماه جرم نیست؟!/ حوادث دی ماه سال ۹۶ تظاهرات نبود، بلکه آشوب و اغتشاش بود

عباس جعفری دولت آبادی در گفت وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره احکام صادره برای برخی دانشجویان در ارتباط با حوادث دی ماه سال ۹۶ و درخواست وزارت علوم در این خصوص، اظهار کرد: سوال سختی کردید، اما مجبور هستم پاسخ بدهم. شرکت در آشوب و اغتشاش جرم است و این به قشر خاصی هم ربط ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آبادان آب نَدارَد! + تصاویر

آبادان به دلیل احاطه شدن توسط ۲ رودخانه عظیم کارون و اروند از دیرباز به جزیره سبز شناخته شده است اما این روزها با ورود آب دریا به جزیره نمک تبدیل شده است. هنوز مردم آبادان و خرمشهر گرد و خاک‌های گاه و بی‌گاه که بر تن شهرهای خود می‌نشیند را پاک نکرده بودند که مشکل ۲۵ ساله آبادان یعنی آب شور با قدرت هر چه تمام‌تر خودی نشان می‌دهد. آب این ۲ شهر که از رودخانه‌های کارون و بهمشیر تهیه می‌شد از ۴۰ روز پیش با کم آب شدن این رودخانه‌ها و غلبه آب شور دریا بر آب نسبتا شیرین رودخانه، روز به روز شورتر و در بعضی ساعات حتی شورتر از آب دریا می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رییس سازمان بهزیستی کشور تشریح کرد ؛ رابطه سن با «اعتیاد» بین زنان/ تسهیل شرایط فرزندخواندگی و دادن سهمیه به ایرانیان خارج ازکشور

انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری خود به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با اشاره به شیوع شناسی اعتیاد زنان در سال ٩۴ گفت: در بازه سنی ١۵ تا ٢۵ سال به ازای هر ۶.۶ مرد، یک زن، در بازه سنی ٢۵ تا ۴۴ سال به ازای هر ١۶ مرد، یک زن و در بازه سنی ۴۵ تا ۶٠ به ازای هر ١٧ مرد، ١ زن معتاد وجود داشته است.به گفته وی، این آمار نشان می‌دهد با کاهش سن، رشد اعتیاد در زنان اختلاف معنی داری را نشان می دهد که نشان دهنده افزایش زنان در معرض آسیب‌های اجتماعی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ :پلمپ ۴۰ خانه در محله هرندی، شوش و مولوی/افزایش حضور خانم‌ها در کارِ حمل و توزیع مواد مخدر

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ درباره تعیین‌تکلیف خانه‌های پلاک قرمز در محله‌‌های هرندی، شوش و مولوی گفت: تاکنون بیش از ۳۰ الی ۴۰ خانه پلمپ شده است، هر خانه‌ای هم که برای ما محرز شود به محلی برای پاتوق معتادان تبدیل شده، قطعا برخورد می‌کنیم و مجوز پلمپ آن را می‌گیریم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جزییاتی از اعتراضات مردم خرمشهر/ نماینده مجلس: مردم آب را باز نگه دارند تا آب شور خارج شود/ عکس

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون با ترمیم شکستگی لوله از مبداء شوری آب خرمشهر برطرف شده و مردم مقداری لوله‌های آب منازل خود را باز نگه‌دارند تا آب شور خارج شود.رئیس آبفای شهرستان خرمشهر با اشاره به عملیات تعمیر خط غدیر اظهار داشت: عملیات تعمیر خط ۱۸۰۰ میلی‌متر غدیر دیشب با موفقیت کامل انجام شد و آب غدیر از شب گذشته مجددا وصل شده است.وی افزود: تا حوالی ظهر امروز شاهد کاهش چشمگیر شوری در شهرهای خرمشهر، آبادان و شادگان خواهیم بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید