اخبار روز حقوق بشر ؛ نرگس محمدی به مراقبت پزشکی فوری نیاز دارد / آرش صادقی به تومور استخوانی مبتلا شده و از درمان مناسب محروم است

نگام ، حقوق بشر _ وخامت وضعیت جسمانی سخی ریگی، وبلاگ‌نویس بلوچ در پنجمین روز از اعتصاب غذا ، درخواست جمعی از چهر‌ه‌های سیاسی از دراویش زندانی برای پایان دادن به اعتصاب غذا ، محرومیت درمانی در زندان سقز، زندانی را در آستانه فلج شدن قرار داده است ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نرگس محمدی به مراقبت پزشکی فوری نیاز دارد

تقی رحمانی به بی‌توجهی مسئولان زندان نسبت به مراقبت‌های ضروری پزشکی از محمدی اعتراض کرده و نوشته است که « از سال ۱۳۹۵ با وجود این که بارها پزشک به مراقبت از وی و بستری شدن وی توصیه کرده بود. با بی توجه ای مسئولان مواجه شده است.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آرش صادقی به تومور استخوانی مبتلا شده و از درمان مناسب محروم است

یکی از نزدیکان آرش صادقی با «مرگ خاموش و تدریجی» توصیف کردن وضعیت این فعال سیاسی در زندان رجایی‌شهر کرج، به کمپین حقوق بشر در ایران گفت علیرغم تشخیص وجود تومور استخوانی در کتف راست این زندانی سیاسی و هشدار پزشکان مبنی بر خطر پیشروی بیماری و ضرورت درمان سریع، مسئولان امنیتی-قضایی از اعزام او به بیمارستان مناسب خودداری می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وخامت وضعیت جسمانی سخی ریگی، وبلاگ‌نویس بلوچ در پنجمین روز از اعتصاب غذا

سخی ریگی وبلاگ‌نویس بلوچ و زندانی تبعیدی به زندان اهواز که از روز دوشنبه ۴ تیرماه در اعتراض به مخالفت اداره اطلاعات اهواز با آزادی خود دست به اعتصاب غذا زده است، صبح روز جمعه به دنبال افت فشار به بهداری زندان منتقل شده و احتمال دارد به دلیل ضعف جسمانی به مرکز درمانی خارج زندان اعزام شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درخواست جمعی از چهر‌ه‌های سیاسی از دراویش زندانی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

جمعی از چهره‌های سیاسی شناخته شده داخل ایران طی نامه‌ای به دروایش زندانی که در اعتراض به وضعیت‌شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند خواستار پایان دادن به اعتصاب غذایشان شده‌اند.انها در این نامه که نسخه‌ای از آن نیز به دست کمپین رسیده، ضمن حمایت از خواسته «به حق» دراویش از انها خواسته‌اند به دلیل افزایش نگرانی‌‌ خانواده‌ها و دوستان برای سلامتی‌‌شان و به خصوص از آنجایی که وضعیت رسیدگی و درمانی در زندان هم مناسب نیست به اعتصاب خود پایان دهند. این امضاکنندگان همچنین در نامه کوتاه خود  از مسوولان قضایی هم خواسته‌اند هر چه سریع‌تر به مسایل دراویش زندانی رسیدگی و شرایط آزادی‌شان را فراهم کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محرومیت درمانی در زندان سقز، زندانی را در آستانه فلج شدن قرار داده است

یک زندانی محبوس در زندان سقز که علیرغم جراحت وارده به یکی از دستانش از دریافت خدمات درمانی مناسب محروم مانده است با روبرو شدن با این واقعیت که در صورت عدم رسیدگی لازم به زودی از ناحیه دست بصورت دائم فلج خواهد شد دست به اعتراض زده است. او در ماه گذشته برای مدت کوتاهی اعتصاب غذا کرد که با وعده مسئولین به اعتراض خود پایان داد اما با کارشکنی مجدد و خلف وعده مسئولان مجدد دست به اعتراض زده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید