اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ سفر با سرعت ۵ برابر صوت / پرتغال ، موبایلی از جنس چوب پنبه می سازد

نگام ، علم و تکنولوژی _ استفاده از رادار و هوش مصنوعی برای کنترل قند بیماران دیابتی ، اسپیس اکس یک سر رباتیک پرنده را به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد ، طلوع عصری تازه در نجوم: امواج گرانشی حاصل از برخورد دو ستاره نوترونی، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

سفر با سرعت ۵ برابر صوت

شرکت هواپیمایی بوئینگ از طرح مفهومی جت مافوق صوت خود که قادر است با سرعت ۵ برابر سرعت صوت مسافران را جابجا کند، رونمایی کرد. بوئینگ یک طرح اجمالی از هواپیماهای آینده خود را با انتشار یک تصویر از طرح مفهومی هواپیمای مسافربری مافوق صوت خود در کنفرانس هوانوردی و فضانوردی در آتلانتا ارائه کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پرتغال موبایلی از جنس چوب پنبه می سازد

یک شرکت فناوری پرتغالی مشغول ساخت یک موبایل اندروید است که قاب آن از چوب پنبه ساخته می شود. این یک ماده طبیعی و قابل بازیافت است که در این کشور به وفور یافت می شود.موبایلIkimobile یکی از نخستین تلفن های هوشمندی است که از موادی غیر از پلاستیک، فلز و شیشه استفاده می کند و نشان دهنده ارتقای بخش فناوری پرتغال است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استفاده از رادار و هوش مصنوعی برای کنترل قند بیماران دیابتی

سوزن زدن به نوک انگشت بیماران دیابتی برای بررسی میزان قند خون این افراد یک رویه روزمره است که میلیون ها نفر در سراسر جهان مجبور به انجام آن هستند.این فرایند کاری دردناک و آزاردهنده است، اما گروهی از محققان دانشگاه واترلو در کانادا قصد دارند با استفاده از رادار و هوش مصنوعی مبتلایان به دیابت را از تحمل این درد روزانه رهایی بخشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اسپیس اکس یک سر رباتیک پرنده را به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد

اندکی قبل از سپیده دم روز جمعه (هشتم تیرماه) اسپیس اکس محموله ای به وزن حدودی ۲۷۰۰ کیلوگرم را به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد. کپسول دراگون که با تجهیزات علمی و آزمایشگاهی، غذا، آب و دیگر مایحتاج فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی پر شده روز دوشنبه همین هفته به مقصد می رسید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

طلوع عصری تازه در نجوم: امواج گرانشی حاصل از برخورد دو ستاره نوترونی

دانشمندان همه منتظر چنین لحظه‌ای بودند. امواج گرانشی حاصل از برخورد دو ستاره نوترونی٬ ستاره‌های فروپاشیده از مرگ ستارگان٬ آشکارسازی شدند.حدود ۱۳۰ میلیون سال پیش در کهکشانی خیلی خیلی دور٬ هسته‌‌های جهنمی دو ستاره فروپاشیده به هم برخورد کردند. در انفجار بزرگی که بعد از آن رخ داد٬ رگباری از امواج گاما در فضا منتشر و تار و پود جهان دستخوش امواج شد.در روز ۲۶ مردادماه امسال این سیگنال‌ها به زمین رسیدند. عصری تازه در نجوم متولد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید