مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ جلسات انتخاباتی رئیسی در تهران ، ادعای رسانه وابسته به سپاه : اصلاح‌طلبان طرح عدم کفایت “حسن روحانی” را کلید زدند ، اصلاح طلبان : صحت ندارد و شیطنت برخی رسانه ها است

 

نگام ، سیاسی _ جلسات انتخاباتی رئیسی در تهران ، ادعای رسانه وابسته به سپاه : اصلاح‌طلبان طرح عدم کفایت “حسن روحانی” را کلید زدند ، اصلاح طلبان : صحت ندارد و شیطنت برخی رسانه ها است ، انتقال نرگس محمدی به بیمارستان ، از مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی امروز بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

 

جلسات انتخاباتی رئیسی در تهران/ چه کسانی به جلسات رئیسی رفته‌اند؟

سید‌ابراهیم رئیسی جلسات سیاسی مهمی را در تهران برگزار کرده است. در این جلسات که با موضوع انتخابات مجلس برگزار شده، برخی شخصیت های اصولگرا حضور داشتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

تسنیم مدعی شد: اصلاح‌طلبان طرح عدم کفایت “حسن روحانی” را کلید زدند!!

جلال محمود‌زاده عضو فراکسیون امید(اصلاح‌طلبان) مجلس شورای اسلامی با تائید این خبر به خبرنگار تسنیم گفته که طراح طرح استیضاح حجت الاسلام حسن روحانی بنده هستم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

نائب رئیس فراکسیون امید:طرح استیضاح رئیس جمهوری صحت ندارد و شیطنت برخی رسانه ها است

حسین زاده گفت: در این شرایط اگر کسی نمی‌خواهد کمکی به دولت بکند مساله‌ای نیست اما خبرسازی دروغ علیه دستگاه اجرایی قطعا نمی‌تواند اقدامی پذیرفته شده باشد. چنین رفتارهایی یا ناشی از عدم اطلاع از وضعیت کشور است و یا نتیجه سوء نیت برخی گرایش‌ها در این شرایط.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

معاون فرهنگی قوه قضاییه:زمان مناسبی برای رسیدگی به تخلفات احمدی نژاد نیست

معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان این که چند تن از مسئولین سابق و شخصیت‌های کشوری در زندان هستند، عنوان کرد: فساد با اعدام ریشه کن نمی‌شود بلکه باید پیشگری کرد و آن جا که قوه قضائیه به افساد فی الارض رسیده باشد حکم به اعدام داده است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

ادعای جدید «رویترز»؛اخذ تابعیت «کومور» برای دور زدن تحریم‌ها/ چراغ سبز وزارت اطلاعات ایران به برخی شخصیت‌ها برای داشتن پاسپورت دوم/ نام مدیران نفتی و برادر «رضا ضراب» در بین دریافت کنندگان گذرنامه کوموری

رویترز در گزارشی با اشاره به لغو تعدادی از پاسپورت‌های صادرشده برای اتباع خارجی در کشور آفریقایی «کومور» مدعی شده است: تعداد زیادی از این افراد ایرانی بوده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

مراجع یک صدا حامی «وحدت ملی»

دولت و مراجع رابطه نزدیکی با هم دارند چرا که رئیس‌جمهور یعنی حجت‌الاسلام حسن روحانی خود را شاگرد حوزه و پرورش یافته این قشر می‌داند. بنابراین سعی دارد تا از پیشنهادات مراجع و روحانیون در اداره کشور بهره بگیرد. روز پنجشنبه رئیس دفتر رئیس‌جمهور راهی قم شد و با مراجع دیدار کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

بیانیه شوراهای صنفی دانشجویی در واکنش به صدور احکام قضایی برای دانشجویان بازداشتی

جمعی از شوراهای صنفی دانشجویان سراسر کشور در واکنش به صدور احکام قضایی برای تعدادی از دانشجویان بازداشتی دیماه سال گذشته، بیانیه‌ای صادر کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

ماجرای شیوخی که به راهبری قانع نیستند/فولادگر: راهبری با روحانیت است و عملیات با جمنا | ابراهیمی: پورمحمدی دبیرکل موقت است

جامعه روحانیت مبارز در روزهای پایانی عمر رژیم پهلوی وظیفه سامان دهی و جهت دهی مبارزات تا روزهای پیروزی انقلاب را بر عهده داشت. این تشکل روحانی پس از انقلاب روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

انتقاد عضو جامعه روحانیت از اختصاص ارز ۳۹۰۰ تومانی به زائران حج/ ارز ۴۲۰۰ تومانی کافی است نیازی به تخفیف بیشتر نیست/ به قدر ضرورت به حجاج ارز دهیم نه آنقدر که چند ساک جنس خارجی بیاورند/ در این روزگار سخت پول مملکت را به بازارهای سعودی نفرستیم

محمد تقی رهبر عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه نیازی نیست به حجاج تخفیف بیشتری داده شود، گفت: به نظر من اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی و به قدر ضرورت کافی است. نباید در این روزگار سخت پول مملکت را به بازارهای مکه و مدینه بفرستیم

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

فارین پالیسی: فیلتر تلگرام چه ضربه ای به اقتصاد ایران وارد کرد؟

تلگرام قبل از اینکه ممنوع شود، ۴۰ میلیون عضو داشت – حدود نیمی از جمعیت کشور – از جمله بسیاری از فروشندگان و دفاتر اداری از این نرم افزار استفاده می کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

بررسی مجدد CFT‌ در کمیسیون امنیت بعد از تعطیلات مجلس

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که این کمیسیون لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را بعد از تعطیلات مجلس مجددا بررسی خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مجمع تشخیص مصلحت خواستار رفع ابهامات مصوبه الحاق به پالرمو شد

در جلسه امروز هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام که معاون حقوقی رییس جمهور و روسای کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی و حقوقی و قضایی مجلس نیز حضور داشتند پس از بحث و بررسی و اظهار نظر اعضای هیات و نمایندگان قوای مقننه و مجریه، از مجلس خواسته شد که ابهامات موجود در مصوبه خودرا برطرف کند تا بتوان عدم مغایرت با سیاست‌های کلی نظام را اعلان کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

واکنش حدادعادل به سخنان اخیر رئیس جمهور: برای حل مشکلات داخلی، در کنار دولت هستیم

حدادعادل در توییتر خود نوشت: با اینکه منتقد دولت بوده ایم، امروز برای حل مشکلات داخلی، در مقابل دشمن خارجی در کنار دولت هستیم، به شرط آنکه، رییس جمهور نیز به سخنانی که گفته است عمل کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی:دولت برای غلبه بر مشکلات نیاز به حمایت دارد/ نمونه اقدامات جهرمی باید به همه بخش‌های دولت تسری یابد / اعتراض حق مردم است اما مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره وقایع بازار تهران گفت: آنچه در بازر تهران اتفاق افتاد در در درجه اول از خارج کشور برنامه‌ریزی و از طریق شبکه‌های اجتماعی در داخل عملیاتی شد و هدف آن هم ایجاد تشنج و فشار به نظام و کشور است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

درنگی بر «تداوم بی توجهی برخی اعضای کابینه» به دستور صریح روحانی/تقلیل اقتدار رییس‌جمهور به یک «لایک توییتری»؟! / آقای دکتر روحانی! برای انتشار لیست ارزبگیران دولتی، به وزرای خود اولتیماتوم داده و متمرّدین را عزل کنید! / اقدام برخی وزرا، تحقیر رییس‌جمهور است، بی‌معطلی دستوری قاطع صادر کنید

آقای رییس جمهور، برای حفظ اقتدار رییس جمهور که اقتدار ملی یک کشور و ملت است، و ‏برای محافظت از قانون اساسی و هم، حمایت از مردمی که کمرشان زیر بار گرانی له شده، راهی نیست جز آنکه به اعضای کابینه خود و مخاطبان سخنان خود، خود ‏اولتیماتوم داده و زمان تعیین کنید که اگر تا تاریخی معین، لیست را منتشر نکنید، برکنار خواهید شد! این تنها راهکار برای گذر از این معبر است؛ اگر آرام گیرید و چنان پیشتر، از کنار آن بگذرید، پیامدهای ناگواری در پی خواهد داشت که حداقل، اقتدار رییس جمهور را هدف قرار داده و سپس، دودش، به چشم مردم رفته و آثار این ناهنجاری ها، تا دیرباز بر دوش ملت سنگینی خواهد کرد. اقدام برخی وزرا، تحقیر رییس جمهورو ملت است، بی معطلی دستوری قاطع صادر کنید تا نشان دهید، در این مورد و برای تامین منافع مردم، با کسی شوخی ندارید.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 
میرزایی نیکو:درست شدن کارهای کشور با فرمان و بخشنامه انجام نمی‌‌‌شود

عضو کمیسیون‌ شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه درست شدن کارهای کشور با فرمان و بخشنامه انجام نمی‌‌‌شود، تاکید کرد: بخشی عمده‌‌‌‌‌ای از مسایل ما نیاز به تحریم و آمریکا و ترامپ ندارد و قابل حل است. بخش دیگر که مربوط به مسایل ملی می‌‌‌شود نیز می‌‌‌توانیم با همکاری و همفکری کنیم و کاری انجام دهیم که تغییر و تحول اساسی در این زمینه ایجاد شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

بهزادی‌راد به ایلنا خبر داد؛انتقال نرگس محمدی به بیمارستان

وکیل نرگس محمدی از انتقال موکل خود به بیمارستان خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

سردار جلالی: ممکن است جنگ به سراغ ما بیاید/ می‌کوشیم با اقدامات مناسب شهر‌ها را در برابر تهدید مقاوم سازیم

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان این‌که تمام تلاش ما این است برنامه‌ای تنظیم کنیم که اگر یک روز حادثه‌ای به هر دلیل طبیعی و غیرطبیعی رخ داد بتوانیم از مردم حفاظت و صیانت کنیم، گفت: بخشی از وقوع تهدیدات دست ما نیست. در جنگ تحمیلی ما نقشی در حمله رژیم عراق به ایران نداشتیم اما عده‌ای دیگر می‌گویند ما نقش داشتیم و این نقش، ضعیف‌شدن ما بود؛ چون کشور ضعیف شده بود آنان به کشور ما حمله کردند. پس اگر ما ضعیف باشیم کشور مورد تهاجم دشمن قرار می‌گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

توضیح موسویان درباره پیشنهاد جنجالی «انتخابات زودرس»: مشکلات اقتصادی مردم بیشتر می‌شود

«سید حسین موسویان» پیشنهاد جنجالی برگزاری زودرس انتخابات را گزینه نامطلوب و از باب اکل میت عنوان کرد و گفت: مصلحت کشور در این است که با وحدت و انسجام ملی، دولت روحانی را بعنوان یک دولت مقتدر با پشتوانه حمایت ملی، درخط مقدم مقابله با تهدیدات خارجی و داخلی کمک کنیم.اخیرا شاهدیم هر چه تهدیدات منطقه‌ای و بین‌المللی علیه ایران سنگین‌تر می‌شود، متاسفانه اختلافات و ناهماهنگی‌های داخلی هم بیشتر می‌شود؛ با ادامه این وضع اولا: مشکلات اقتصادی فعلی مردم بیشتر می‌شود، ثانیا:امنیت داخلی درمعرض تهدید بیشتر قرار می‌گیرد و ثالثا: ائتلاف ضد ایران به افزایش فشار تشویق می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

پیشنهاد ابطحی به رییس جمهور: به همکارانتان چای و خرما تعارف کنید، تا شاید روزه سکوت شان را افطار کنند!

محمد علی ابطحی در کانال تلگرامی خود نوشت: به اقای رییس جمهور پیشنهاد میکنم یک بسته خرمای مضافتی بم اعلا با یک سینی چای دیشلمه همراه خودش به جلسه هیئت دولت ببرد و به همکارانش تعارف کند تا شاید روزه سکوت شان را افطار کنند. حرف بزنند و حداقل از سخنان خوب خود شما اعلام حمایت کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

برکناری رئیس سازمان بازرسی شهرداری بعد از کاهش ۱۱ درصدی درخواست رشوه

در شرایطی که رئیس عالی‌ترین مرکز پژوهشی شهری تهران از کاهش ۱۱درصدی درخواست رشوه و توفیق نسبی در کاهش فساد خبر داد، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران از سمت خود برکنار شد. تغییرات مدیریتی در سازمان بازرسی شهرداری تهران در شرایطی رقم خورد که رئیس سابق آن از فشار مراکز قدرت به شهرداری تهران، پدیده عجیب شهرفروشی و انتقال پرونده فساد آن به شورای عالی امنیت ملی خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

حاشیه‌های انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز در نشست خبری وزیر صنعت

اگر ما این اسامی را منتشر کنیم همان اشتباهی که وزارت ارتباطات مرتکب شد را انجام می دهیم در واقع این بانک مرکزی است که به عنوان آخرین مرجع رسمی می‌داند که چه کسی ارز گرفته است یا خیر.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

وزیر ارتباطات در بازدید از فرودگاه پیام کرج :فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی گوشی همراه باید منتشر می شد/معتقد به شفاف‌سازی هستم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر شفاف سازی اقتصاد کشور، انتشار لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را به عنوان اقدامی اقتصادی مناسب، ارزیابی کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

 حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به طرح استیضاح وزیر اقتصاد مطرح کرد:وزیر اقتصاد پیغام‌های زیادی داد که این رسمش نیست/ معاونان وزیر می‌گویند شما که می‌دانید ایشان کاره‌ای نیست!/ کرباسیان بگوید کار دست او نیست تا ما تکلیفمان را بدانیم

معاونان وزیر اقتصاد می‌گویند کار اصلی اقتصاد دولت بر عهده نیلی، نهاوندیان و نوبخت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

مصباحی مقدم : «نقدینگی»را مشکل اصلی می‌دانم؛ نه تغییرکابینه

برای بررسی شرایط اقتصادی کشور، بازار آشفته ارز، سکه، خودرو و… و راهکارهای خروج از بحران «آرمان» با غلامرضا مصباحی مقدم، نماینده سابق مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به گفت‌وگو پرداخته است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

«ضرورت تغییر سیاست ها و تیم اقتصادی دولت» در گفتگو با نمایندگان مجلس: باید تحولاتی در شیوه‌های جذب نقدینگی مردم صورت گیرد/ مهمتر از تغییر تیم اقتصادی به تغییر رویکرد اعتقاد داریم

برخی از نمایندگان مجلس معتقدند در انتخاب وزیر اقتصاد که از همین مجلس رأی اعتماد گرفت، دقت لازم صورت نگرفته است. برخی نمایندگان نیز می گویند تغییر وزیر مسکنی برای مردم هست و مجلس در تغییر وزیر یکصداست. حال باید منتظر بود و دید که استیضاح وزیر اقتصاد مانند استیضاح برخی از وزیران دولت در گذشته نافرجام می ماند و وزیر دوباره رأی اعتماد می گیرد و تغییری صورت نمی گیرد یا اینکه مجلس برنامه ای اساسی برای تغییر سیاست ها و رویکردهای اقتصادی کشور و همچنین حل مشکلات اقتصادی فعلی در پیش گرفته که استیضاح وزیر اقتصاد مقدمه آن است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

 ضرورت حمایت از رییس جمهور در اصلاحات اقتصادی
در پی کاهش ارزش پول ملی و بحران ارزی، بسیاری از کارشناسان بر ضرورت اصلاحات در سیاست ها و تیم اقتصادی دولت تاکید کردند. در این حال این باور وجود دارد که راه حل خروج از شرایط فعلی صرفا در حیطه دولت تعریف نمی شود و همه قوا  و نهاد های اقتصادی کشور باید در این مسیر از دولت حمایت کنند تا دولت بتواند تسلط خود بر تنظیم بازار را بازیابی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

 فصل جدید در سیاست‌ورزی چپ و راست/عبدالرضا مصری: با تمام انتقاداتی که به این دولت دارم به‌جد و با تمام قدرت از آن حمایت می‌کنم
هفته گذشته حسن روحانی فراخوانی برای وحدت در کشور اعلام کرد که واکنش‌های متفاوتی را برانگیخت و بازیگران دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب به آن پاسخ مثبت دادند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

 مجتبی ذوالنوری: عروس بلد نیست برقصد می‌گوید زمین کج است
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز کسانی که از دولت و برجام حمایت کردند باید پاسخگوی وضعیت اقتصادی باشند. با پهن کردن یک پلاکارد در مجلس در رابطه با اعتراض مردم به پیوستن به کنوانسیون‌های مبارزه با تامین مالی تروریسم نباید وضعیت اقتصادی دولت بر هم بریزد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

تاجرنیا :روحانی مسئولیت بپذیرد/ افراد با انگیزه در کابینه حضور ندارند

تاجرنیا نماینده مجلس ششم، بر این عقیده است که مشکلات کنونی مقطعی است و می‌توان سریعا از آن عبور کرد اما اگر به خوبی از آن عبور نکنیم، می‌تواند برایمان مشکل ساز شود و جایگاه ایران را در منطقه و جهان دچار مشکل کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید    

شریعتمداری در نشست خبری خبر داد:جزئیات شکل گیری بازار ثانویه ارز/مردم سه ساعته، ۲۵۰ میلیارد تومان پراید خریدند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اکنون شرایط خاصی در اقتصاد را تجربه می‌کنیم، گفت: سال ۹۲ با عدم قطعیت در اقتصاد مواجه بودیم که با روی کارآمدن دولت یازدهم، کار به شکل دیگری مدیریت شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

فتحی: اقدامات خودسرها، قانون شکنی است

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس معتقد است که اقدامات خودسرانه به معنای دقیق کلمه قانون‌شکنی و مواجه با قانون است و باید با آن مقابله شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

کوهکن:‌مخالفان اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی، نامشان زیر علامت سوال است/ اگر قاضی بودم اخلالگران اقتصادی را به اشد مجازات می‌رساندم

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت اعلام لیست افرادی که ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده اند گفت:‌ این مطالبه کمیسیون است و من با صراحت عرض می کنم کسی که مخالف با اعلام لیست دریافت کنندگان ارز دولتی باشد، نامش زیر یک علامت سوال بزرگ است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید 

سایه نقدها از دولت بر همایش ملی احزاب/انتقاد اتحاد ملت از اعتدال و توسعه

پنجشنبه‌ای که گذشت یک گردهمایی با عنوان هماش ملی احزاب ایران برگزار شد که سخنان فعالان حزبی شرکت‌کننده در آن متأثر از شرایط این روزهای کشور بود. علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت؛ جواد اطاعت، نماینده مجلس ششم؛ اسماعیل جبارزاده، معاون سیاسی وزارت کشور؛ حسین کمالی، دبیرکل حزب اسلامی کار؛ علیرضا محجوب، نماینده تهران در مجلس و محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران از جمله سخنرانان این مراسم بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید