اخبار روز ترکیه ؛ عملیات گشت‌زنی نیروهای ترکیه و آمریکا در منطقه بین حوزه عملیاتی سپر فرات و منبج/ ترکیه امسال نیز انتخاب اول گردشگران انگلیس شد

نگام ، ترکیه _ عملیات نیروهای مسلح ترکیه دراستان‌های وان و شرناق و منطقه زاپ در شمال عراق ؛ نورتاتار عسگری از تکواندو خداحافظی کرد ؛ صادرات ترکیه در ماه می ۵.۳ درصد افزایش قید کرد ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

عملیات گشت‌زنی نیروهای ترکیه و آمریکا در منطقه بین حوزه عملیاتی سپر فرات و منبج

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه اعلام کرد: هفتمین عملیات گشت‌زنی نیروهای ما و آمریکا در منطقه بین حوزه عملیاتی سپر فرات و منبج انجام شد.عملیات گشت‌زنی نیروهای نظامی دو کشور به صورت هماهنگ و مستقل در این منطقه از شمال سوریه انجام شده است.گفتنی است مولود چاووشاوغلو و مایک پمپئو وزرای امور خارجه ترکیه و آمریکا در تاریخ ۴ ژوئن در واشنگتن توافقنامه‌ای برای تهیه نقشه راه منبج را امضا کردند. در مرحله اول آن، مقدمات این توافق‌نامه انجام خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ترکیه امسال نیز انتخاب اول گردشگران انگلیس شد

گردشگران اهل کشور انگلستان که در سال‌های گذشته تعطیلات خود را در ترکیه گذرانده بودند، امسال نیز ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند.این گردشگران خارجی نه تنها برای فصل تابستان در فصل زمستان نیز آرزو دارند تعطیلات خود را در ترکیه سپری کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عملیات نیروهای مسلح ترکیه دراستان‌های وان و شرناق و منطقه زاپ در شمال عراق

عملیات نیروهای مسلح ترکیه علیه اهداف تروریستی در داخل و خارج از کشور ادامه دارد.هشت تروریست پ.ک.ک در حملات هوایی ارتش ترکیه در استان‌های وان و شرناق و نیز منطقه زاپ واقع در شمال عراق به هلاکت رسیدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نورتاتار عسگری از تکواندو خداحافظی کرد

نورتاتار عسگری، عضو تیم تکواندو بانوان ترکیه و قهرمان جهان با انتشار پیامی در حساب توییتر خود اعلام کرد: به دلیل مشکلات شخصی فعالیت حرفه ای خود را پایان می دهم.وی که همچنین همسر مهران عسگری، قهرمان تکواندوی ایران نیز است، در این پیام با بیان اینکه ۲۰ سال به این ورزش پرداخته، گفت:”با مشکلات بسیاری جنگیدیم. بیش از توان خود تلاش کردیم. امیدوارم توانسته باشم تکواندو را به ترکیه معرفی و آن را به ورزش محبوب تبدیل کنم”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صادرات ترکیه در ماه می ۵.۳ درصد افزایش قید کرد

صادرات ترکیه در ماه می نسبت به دوره مشابه در سال گذشته  ۵.۳ درصد افزایش یافت. میزان صادرات ترکیه طی می سالجاری با افزایش ۵.۳ درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۱۴ میلیارد و ۳۰۶ میلیون دلار و واردات با افزایش ۵.۵ درصدی ۲۲ میلیارد و ۶۵ میلیون دلار رقم خورد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید