اخبار روز اقتصادی ؛ ۳۳ میلیون یورو ، دست این ۶ نفر/ پای مسافران به بازار قاچاق ارز باز شد ؛ فروش ارز مسافرتی ۴۰۰۰تومان بالاتر از قیمت

نگام ، اقتصادی _ ابهام در تعیین نرخ دوم ارز؛ دولت در دوراهی انتخاب بازار ونابازار ؛ فهرست بخشی از دریافت کنندگان ارز دولتی + جدول ؛ مردم از فساد جمهوری اسلامی می‌گویند؛ خامنه‌ای، آمریکا را مسئول مشکلات اقتصادی می‌داند ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

۳۳ میلیون یورو ، دست این ۶ نفر

شش نفر، پنج شرکت، ۳۳ میلیون یورو ارز دولتی و تلفن‌های همراهی که کم‌پیداست. این خلاصه‌ای از آن نمودار پرپیچ‌وخم زیر است که برای یافتن ارتباطاتش باید اندکی تأمل کرد و تا حدودی حوصله به خرج داد. دو شرکت ایماهمراه و کاریان‌همراه، چهارمین و هفتمین شرکت در فهرست اعلامی وزارت ارتباطات از حیث دریافت بیشترین ارز دولتی در بازه سه‌ماهه بهار سال جاری هستند. دو شرکتی که به ترتیب، ۲۰‌میلیون‌و ۴۹هزارو ۱۵۸ و ۱۳میلیون‌و ۷۰هزارو ۷۴۶ یورو ارز دولتی گرفته‌‌اند و از این مقدار به ترتیب هشت‌میلیون‌و ۷۲۰هزارو ۸۰۱ و هفت‌میلیون‌و ۸۷۰هزارو ۱۴۹ یوروی آن منجر به واردات تلفن همراه (ترخیصی از گمرک) شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

“مسافران” در راه استانبول ؛ پای مسافران به بازار قاچاق ارز باز شد/ فروش ارز مسافرتی ۴۰۰۰تومان بالاتر از قیمت

این روزها چهارراه استانبول به دفعات میزبان مسافرانی است که نه تنها برای خرید ارز مورد نیاز بلکه فروش ارز دولتی که دریافت کرده‌اند به بازار می‌آیند. برخی مسافران از سفر برگشته یوروهایی که با نرخ حدود ۵۰۰۰ تومان از بانک مرکزی گرفته‌اند را به بازار می‌آورند تا با اختلاف قیمت حداقل ۴۰۰۰ تومانی آن را بفروشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ابهام در تعیین نرخ دوم ارز؛ دولت در دوراهی انتخاب بازار ونابازار

نرخ دوم ارز در دو راهی بازار و نابازار قرار گرفته است و دولت باید تصمیم بگیرد که کدام راه را انتخاب ‌کند. سیاست جدید دولت برای ایجاد بازار دوم ارز از طریق بهادار کردن اظهارنامه‌های صادراتی و معامله آن در بورس، در حالی اعلام شد که برخی شنیده‌ها حکایت از آن دارد پیشنهادهایی به دولت ارائه شده که قیمت را کنترل و دامنه نوسان را نیز محدود کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

از سوی بانک مرکزی منتشر شد؛فهرست بخشی از دریافت کنندگان ارز دولتی + جدول

بانک مرکزی سرانجام فهرست آندسته از دریافت کنندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهایی که توسط وزارت صنعت مشخص شده است، را منتشر کرد. همانگونه که در اطلاعیه بانک مرکزی آمده است، این فهرست شامل تمام کالاهای تامین ارز شده از سوی بانک مرکزی نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مردم از فساد جمهوری اسلامی می‌گویند؛ خامنه‌ای، آمریکا را مسئول مشکلات اقتصادی می‌داند

به دنبال افزایش اعتراض‌ها به نابسامانی اقتصادی در هفته‌های گذشته، رهبر جمهوری اسلامی مشکلات اقتصادی کنونی ایران را ناشی از اقدامات آمریکا دانست. این در حالی است که مردم در دهها تجمع، راهپیمایی و اعتراض ضعف و فساد مقام های جمهوری اسلامی را موجب مشکلات اقتصادی دانسته اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید