اخبار روز اجتماعی ؛ خرمشهر: مأموران امنیتی به روی معترضان آتش گشودند/ وجود ۳۰۰۰ منطقه حاشیه‌نشین در کشور ؛ سکونت ۱۱ تا ۱۹ میلیون نفر در این مناطق

نگام ، اجتماعی _ خرمشهر؛ همیشه تشنه وعده مسئولان است  ؛ فولادی‌ها به خاطر اهمالِ دولت ورشکسته شدند/اگر شرکت‌های دولتی سرپا هستند به خاطر کمک‌ها از محلِ هدفمندی یارانه‌هاست/فقط ادای حمایت از تولید را درمی‌آورند  ؛ نمایشگاه عکس‌های زنی که نامش «قربانی اسیدپاشی» شد/ مرضیه ابراهیمی: نمی‌خواهم قربانی بمانم! ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

خرمشهر: مأموران امنیتی به روی معترضان آتش گشودند

اعتراض‌ها به بی‌آبی در خرمشهر به خشونت کشیده شد و به ادعای منابع محلی، مأموران امنیتی به سمت معترضان تیراندازی کردند.در ویدئوهایی که از اعتراض‌های شنبه شب ۹ تیر در خرمشهر منتشر شده اند، صدای تیراندازی شنیده می‌شود. مأموران همچنین از گاز اشک‌آور برای متفرق‌کردن معترضان استفاده کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معاون مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی اعلام کرد ؛ وجود ۳۰۰۰ منطقه حاشیه‌نشین در کشور/ سکونت ۱۱ تا ۱۹ میلیون نفر در این مناطق

دکتر فرید براتی با اشاره به این که سازمان بهزیستی در روند فعالیتهای درمانی اعتیاد در میان نهادهای مختلف تنها مانده است، گفت: فعالیت‌های نیروی انتظامی در چرخه درمان اعتیاد ساده‌ترین اقدامی است که می‌توان در مرحله اجرا به آن اهتمام ورزید.وی در ادامه افزود: مهمترین بخش بهبود یک فرد معتاد زمانی است که در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گیرد.معاون مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ۳ هزار منطقه حاشیه نشین در کشور، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱ تا ۱۹ میلیون نفر از جمعیت کشور در مناطق حاشیه نشین کشور زندگی می کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خرمشهر؛ همیشه تشنه وعده مسئولان است

«من برای کسی وصیتی ندارم ولی یک مشت درد و رنج دارم که بر این صفحه ی کاغذ می خواهم…» این جمله بخشی از وصیت نامه شهید “محمدجهان آرا” فرمانده خرمشهر است که از خود برجای گذاشته است. جهان ارا شاید به آزاد شدن خرمشهر ایمان و اعتماد داشت اما به طور یقین فکرش را هم نمی کرد که ۳۰ سال پس از پایان جنگ خرمشهر نه تنها آباد نمی شود بلکه مردم ان دیگر اب خوردن هم ندارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مدیرعامل کارخانه فولاد جنوب :فولادی‌ها به خاطر اهمالِ دولت ورشکسته شدند/اگر شرکت‌های دولتی سرپا هستند به خاطر کمک‌ها از محلِ هدفمندی یارانه‌هاست/فقط ادای حمایت از تولید را درمی‌آورند

احمد دنیانور می‌گوید: تعطیلی هر کارخانه‌ فولاد با صدها کارگر، بی‌اعتنایی به شعارهایی است که در زمینه مبارزه با بیکاری سر داده می‌شود. اگر آمریکا برای حمایت از کارگرانش و مقابله با بیکاری بر واردات فولاد تعرفه ۳۵ درصدی می‌گذارد، در ایران، کارگران جزئی مهم از زنجیره تولید به حساب نمی‌آیند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نمایشگاه عکس‌های زنی که نامش «قربانی اسیدپاشی» شد/ مرضیه ابراهیمی: نمی‌خواهم قربانی بمانم!

از یک جایی به بعد، دیگر تنها تو نیستی که هر صبح خیره به نیمه سوخته زنی در آینه می‌نگری. دیگر حتی دلت برای خودت نمی‌سوزد. از یک جایی به بعد یک آینه می‌گذاری کنار آینه‌ات. آن‌وقت دیگر هر زنی که از حوالی‌ات رد شود، ردی از خودش را بر تار و پود صورت تو خواهد دید. با تو درد می‌کشد ، با تو لبخند می‌زند، با تو برمی‌خیزد و با تو سکوتش را می‌شکند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید