اخبار روز ترکیه ؛ حامی آکسوی : زندگی در عفرین سوریه به حالت عادی در آمده است / کسب مدال برنز توسط جودوکاران نونهال ترکیه در رقابت های اروپا

نگام ، ترکیه _ ترکیه: ۳۶ تروریست طی یک هفته از پای درآمدند ؛ ترکیه حمله به انبار محتوی صندوق های آرای شهر کرکوک در عراق را محکوم کرد ؛ عملیات هوایی نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ترکیه : زندگی در عفرین سوریه به حالت عادی در آمده است

حامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه ضمن شرکت در برنامه زنده تی آر تی خبر ضمن اشاره به اینکه نمایندگان ۳۲ رسانه از ۱۶ کشور برای بازدید و بررسی به منطقه عفرین دعوت شدند گفت : حدود ۵۰ روزنامه نگار در گذرگاه مرزی اونجوپنار گردهم آمدند.سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه ضمن اشاره به تبلیغات سو بر علیه ترکیه در زمینه عملیات نظامی شاخه زیتون نیروهای مسلح در منطقه عفرین اعلام کرد : امروز شماها اینجا هستید و شاهد اوضاع می باشید. زندگی در این منطقه به حالت عادی در آمده است. زنان به همراه کودکان خود در اینجا مشغول خرید و فروش هستند. زندگی در اینجا بسیار پر تحرک است. در اینجا با یک عفرین ویران شده مواجه نشدید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کسب مدال برنز توسط جودوکاران نونهال ترکیه در رقابت های اروپا

جدوکاران نونهال ترکیه مروه آزاک در وزن ۴۴ کیلوگرم، اژدر توکتای در وزن ۵۵ کیلوگرم، بوکت نور کارابولوت در وزن ۴۸ کیلوگرم، اوملات دمیرل در وزن ۶۶ کیلوگرم، حبیبه آفیونلو۶۳ کیلوگرم، احمد چوهاندر ۸۱ کیلوگرم، مینه کالندر +۷۰ کیلوگرم، عمر کمال آیدین +۹۰ کیلوگرم با شکست تیم مجارستان برنده مدال برند این رقابت‌ها شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ترکیه: ۳۶ تروریست طی یک هفته از پای درآمدند

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که در ۱۳۶۳عملیات‌ انجام شده توسط نیروهای ویژه ژاندارمری و پلیس طی هفته گذشته ۳۶ عضو گروه تروریستی در داخل مرزهای کشور از پای درآمده اند.در این عملیات‌ها، همچنین ۱۷۰ نفر به اتهام همکاری با گروه تروریستی پ.ک.ک، ۳۳ نفر به اتهام ارتباط با داعش، ۷۷۷ نفر در چارچوب مبارزه با گروه تروریستی فتو و ۵ عضو گروه‌های تروریستی چپگرا دستگیر شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ترکیه حمله به به انبار محتوی صندوق های آرای شهر کرکوک در عراق را محکوم کرد

وزارت امور خارجه ترکیه طی انتشار بیانیه ای حمله امروز به انبار محتوی صندوق های آرای شهر کرکوک عراق که منجر به کشته شدن یک نفر و مجروحیت ۲۱ نفر دیگر شد را به شدت محکوم کرد.در این بیانیه با ابراز تاسف از وقوع این حمله آمده است: «حمله مذکور را به شدت محکوم کرده، برای برادر عراقی جان باخته از خداوند رحمت و برای مجروحان شفای عاجل طلب می کنیم. از مقامات عراقی انتظار داریم به سرعت تحقیقات درباره ادعای وقوع حیله و تخلف در انتخابات را به پایان رسانده و تدابیر لازم برای برقراری امنیت دراین منطقه را اتخاذ کنند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عملیات هوایی نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق

در جریان عملیات هوایی در مناطق آوشین-باسیان و زاپ در شمال عراق، ۴ تروریست از قدرت عمل ساقط شدند.بر اساس بیانیه منتشره ستاد کل ارتش ترکیه که در صفحه توییتر این ستاد منتشر شد، در مناطق آوشین-باسیان و زاپ در شمال عراق حملات هوایی ترتیب یافت.در جریان این عملیات ۴ تروریست از قدرت عمل ساقط شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید