اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ احمد نجفی: همه زندگی‌ام را با فیلم «من یک ایرانی‌ام» از دست دادم / دنیای شجاع و نو! ؛ نگاهی به زندگی و مرگ پیشگام شعر مدرن ایران

نگام ، فرهنگ و هنر _ معاون صداوسیما: خبره‌ایم، کاربلدیم، خلاقیم، حرف اول را می‌زنیم و… ؛ روایت‌گری موسیقی محلی مازندران از طبیعت تا آرش کمانگیر / دیدگاه حسین علمباز درباره موسیقی فولکلور مازندران  ؛ عکس زیرخاکی بازیگر «قهوه تلخ» و برادرش ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

احمد نجفی: همه زندگی‌ام را با فیلم «من یک ایرانی‌ام» از دست دادم

احمد نجفی درخصوص فعالیت های خود در عرصه تهیه کنندگی سینما گفت: سال ۹۷ هیچ کاری را تهیه کنندگی نکردم زیرا همان یکبار با تهیه کنندگی فیلم «من یک ایرانی ام» همه زندگی‌ام را از دست دادم.وی در همین راستا ادامه داد: به لطف و همت دوستان شورای عالی اکران فیلمم به وضعی رسید که نه تنها سرمایه ای به دست نیاورد بلکه همه چیزم را برای این فیلم از دست دادم. مدیریت سینمای ایران مشکل اساسی و بنیادی دارد که با یک روز و دو روز حل شدنی نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دنیای شجاع و نو! / نگاهی به زندگی و مرگ پیشگام شعر مدرن ایران

فردا، سه‌شنبه، سالروز درگذشت پیشگام شعر مدرن ایران، میرزاده عشقی است. میرزاده عشقی را می‌توان جزو اولین پیشاهنگان شعر نو و مدرنیسم دوران مشروطه دانست که بیشترین گسستگی فکری از سنّت و رویکرد به تجدد را می‌توان در شعر و اندیشه او سراغ گرفت. اگرچه در استفاده از الفاظ و تشبیهات از خود وسواسی به خرج نداده و در زبان و قلمش از زبان و اصطلاحات محاوره‌ای زیاد استفاده کرده است ولی نشانه‌هایی از مدرنیسم در کلامش پیداست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معاون صداوسیما: خبره‌ایم، کاربلدیم، خلاقیم، حرف اول را می‌زنیم و…

پیمان جبلی معاون برون مرزی صداوسیما به روزنامه جام جم گفت:در زمینه استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی می‌توانیم ادعا کنیم در سطح سازمان صداوسیما حرف اول را می‌زنیم. این به آن عبارت است که ما هم در این زمینه پیشگام بوده‌ایم و هم در حال حاضر پیشرو هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روایت‌گری موسیقی محلی مازندران از طبیعت تا آرش کمانگیر / دیدگاه حسین علمباز درباره موسیقی فولکلور مازندران

حسین علمباز نَمار، متولد ۱۳۳۵ در اِسپه کلای آمل، فارغ‌التحصیل کارشناسی ادبیات از دانشگاه دارالفنون تهران و بازنشسته آموزش و پرورش است. وی مدرس، پژوهشگر و یکی از چهره‌های مطرح آواز فولکلور مازندرانی است و در انتشار آلبوم‌های بسیاری مشارکت داشته و اجراهای متعددی در کارنامه هنری خود دارد. با ایشان گفتگویی در باب موسیقی فولک مازنی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عکس زیرخاکی بازیگر «قهوه تلخ» و برادرش

بیژن بنفشه‌خواه بازیگر سریال «قهوه تلخ» تصویری قدیمی از کودکی‌اش در اینستاگرام منتشر کرد. او در این تصویر کنار بردار چهره‌پردازش پژمان بنفشه‌خواه نشسته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید