اخبار روز حقوق بشر ؛ گزارش‌ها از ادامه اعتراضات در برخی شهرهای استان خوزستان/ صدور حکم ۳۷ سال زندان برای ۶ درویش گنابادی

نگام ، حقوق بشر _ دادسرا وکلای معرفی شده از سوی نسرین ستوده را «نپذیرفته است» ؛ انتقال نرگس محمدی از زندان به بیمارستان به دلیل مشکلات کلیه و صفرا ؛ اسید پاشی به یک زن جوان در بوشهر ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گزارش‌ها از ادامه اعتراضات در برخی شهرهای استان خوزستان

گزارش‌ها از ایران حاکی‌ست تجمعات و اعتراضات حمایتی از اعتراضات خرمشهر به وضعیت آب آشامیدنی، در برخی شهرهای استان خوزستان ادامه پیدا کرده‌است.بنا بر گزارش‌ها تجمعاتی در اهواز، ماهشر و سربندر انجام شده‌است. گزارش‌هایی از «درگیری» در آبادان نیز منتشر شده‌است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صدور حکم ۳۷ سال زندان برای ۶ درویش گنابادی

شش تن از دراویش گنابادی بازداشت شده در حوادث گلستان هفتم توسط شعب ۱۵ و ۲۶ دادگاه انقلاب تهران جمعا به ۳۷ سال حبس، ۲۹۶ ضربه شلاق، ۸ سال محرومیت از فعالیت و عضویت در احزاب، گروه‌ها، رسانه‌ها و مطبوعات و ۸ سال ممنوع‌ الخروجی محکوم شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دادسرا وکلای معرفی شده از سوی نسرین ستوده را «نپذیرفته است»

همسر نسرین ستوده خبر داد که پرونده این وکیل زندانی هنوز به دادگاه ارسال نشده و همچنین دادسرا وکلای معرفی شده از سوی او را نپذیرفته است.رضا خندان روز یکشنبه ۱۰ تیر در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفت که پرونده همسرش در شعبه دوم بازپرسی دادسرای زندان اوین (دادسرای شهید مقدس) مفتوح است و هنوز به دادگاه ارسال نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتقال نرگس محمدی از زندان به بیمارستان به دلیل مشکلات کلیه و صفرا

همسر نرگس محمدی فعال حقوق بشر که از اردبیهشت ۹۴ در زندان به سر می‌برد به کمپین حقوق بشر در ایران گفت او صبح شنبه ۹ تیرماه به دلیل درد شدید کلیه از زندان اوین به بیمارستان منتقل شده و همچنان در بیمارستان به سر می‌برد. به گفته آقای رحمانی او از سال ۹۵ دچار مشکلات کلیه و کیسه صفرا است اما معاینات پزشکی او تاکنون به تعویق افتاده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اسید پاشی به یک زن جوان در بوشهر

سرهنگ ابراهیم عرب زاده فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران از اسید پاشی مردی به صورت همسرش به دلیل اختلافات خانوادگی خبر داد.فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر گفت: “مردی که به صورت همسر ۳۴ ساله‌اش اسید پاشیده بود تسلیم پلیس شد و به جرم خود اعتراف کرد”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید