اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ تجهیز آیفون‌های جدید به قابلیت شارژ سریع / پیشرفته‌ترین مسواک برقی ساخته شد+تصاویر

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ کاربرد رایانش کوانتومی گوگل در تولید باتری فولکس واگن  ؛۵ مرداد طولانی ترین خسوف قرن رخ می دهد ؛ شکار اولین تصویر از لحظه تولد یک سیاره+عکس ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

تجهیز آیفون‌های جدید به قابلیت شارژ سریع

وب سایت phonearena طبق اخبار قبلی اعلام کرد که در نیمه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی باید منتظر معرفی و رونمایی اپل از سه گوشی جدید باشیم که قرار است به‌عنوان جایگزین‌های آیفون ۱۰ کنونی وارد بازار شوند.اپل آیفون‌های ۲۰۱۸ را در دو نسخه ۵.۸ و ۶.۵ اینچی با صفحه نمایش اولد و یک نسخه ارزان‌ قیمت‌تر ۶.۱ اینچی با نمایشگر ال سی دی معرفی و روانه بازار خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیشرفته‌ترین مسواک برقی ساخته شد+تصاویر

مسواک “بریستل”(Bristl) با استفاده از هر دو روش ارتعاش با سرعت صوت و فناوری نوری برای تمیز کردن و محافظت از دندان‌ها ساخته شد.تمیز کردن دندان‌ها یک کار روزانه است که برای حفظ سلامت دندان‌ها و لثه‌ها نمی‌توان آن را نادیده گرفت. اما با وجود اینکه یک عمل روزانه است، نوآوری چندانی در توسعه آن دیده نمی‌شود.بریستل یک نوآوری انقلابی در تمیز کردن دندان‌ها است. مسواک بریستل از ترکیبی از نور درمانی و ارتعاش صوتی استفاده می‌کند تا دندان‌ها را کاملا سفید و تمیز کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کاربرد رایانش کوانتومی گوگل در تولید باتری فولکس واگن

خودروهای برقی به‌عنوان وسایل نقلیه با کمترین میزان آلایندگی شناخته می‌شوند، ولی مشکل اساسی این خودروها، باتری است. خودروی الکتریکی، برخلاف سایر وسایل نقلیه از سوخت فسیلی استفاده نمی‌کند و با توجه به محدودیت عملکرد باتری، به راحتی و سریع، شارژ نمی‌شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

۵ مرداد طولانی ترین خسوف قرن رخ می دهد

ماه گرفتگی یا خسوف کامل زمانی اتفاق می افتد که کل ماه وارد سایه کل زمین می شود. خسوف ۵ مرداد نیز حدود یک ساعت و ۴۳ دقیقه طول می کشد. البته ساکنان آمریکا نمی توانند این رویداد نادر را تماشا کنند. طولانی ترین خسوف قرن بیست و یکم به طور کلی در اروپا، آفریقا، آسیا، استرالیا و همین طور بخش هایی از آمریکای جنوبی قابل مشاهده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شکار اولین تصویر از لحظه تولد یک سیاره+عکس

دانشمندان توانستند این صحنه شگفت انگیز را با استفاده از “تلسکوپ‌های  بسیار بزرگ وی.ال.تی”(VLT ) سازمان رصدخانه جنوبی اروپا در شیلی مشاهده کنند. به نظر می‌رسد این سیاره تازه متولد شده ۳۷۰ سال نوری از زمین فاصله دارد.تلسکوپ‌های وی.ال.تی جزو چهار تلسکوپ بزرگ نوری جهان هستند که در رصدخانه پارانال در شیلی بصورت آرایه‌ای قرار گرفته‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید