اخبار روز اقتصادی ؛ قیمت گوشی آیفون با دلار ۴۲۰۰تومانی چند؟ ؛ زیرآبی شرکت‌های عرضه کننده موبایل با ارز دولتی / روحانی: نتیجه جلوگیری از صادرات نفت ایران را خواهید دید

نگام ؛ اقتصادی _ بازار مسکن کمی آرام گرفت/ ثبات قیمت به لطف کاهش معاملات ؛ فصل کوچ تجار ایرانی از امارات/ سنگ اندازی های امارات سر راه تجار ایران  ؛ گذری بر لیست پرحاشیه دلاری ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

قیمت گوشی آیفون با دلار ۴۲۰۰تومانی چند؟/ زیرآبی شرکت‌های عرضه کننده موبایل با ارز دولتی

نوسانات ارزی در بازار آزاد در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری دولت را بر آن داشت که سرانجام پس از ۵ سال که وعده تک نرخی شدن ارز را می‌داد، با نرخ ۴۲۰۰ تومان ارز را تک نرخی کند.بانک مرکزی با غیر قانونی دانستن هر گونه نقل و انتقال ارز در بازار آزاد، عملا مبادله دلار را قاچاق دانست و این امر  نه تنها باعث نشد که نرخ ارز تثبیت شود بلکه شاهد رکورد شکنی قیمت دلار تا ۹هزار تومان نیز بودیم.  البته در این میان بانک مرکزی اعلام کرد که به برخی از کالاها برای واردات ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص خواهد داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روحانی: نتیجه جلوگیری از صادرات نفت ایران را خواهید دید

در حالی‌که عربستان سعودی گفته که می‌تواند تولید نفت خود را تا دو میلیون بشکه در روز افزایش دهد، امارات متحده عربی نیز از توانایی افزایش تولید نفت خود تا ۳,۵ میلیون بشکه در روز خبر داده است. چنین اقداماتی در راستای تحریم‌های نفتی ایران و به‌منظور پوشش کاهش عرضه نفت جمهوری اسلامی در بازارهای جهانی صورت می‌گیرد. در چنین شرایطی حسن روحانی که به سوئیس سفر کرده می‌گوید این معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و نفت منطقه صادر شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بازار مسکن کمی آرام گرفت/ ثبات قیمت به لطف کاهش معاملات

اگرچه گزارشهای بانک مرکزی و دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن در ماه های اردیبهشت و خرداد نشان دهنده افزایش قیمت ها در خردادماه نسبت به ماه قبل از آن است، اما این افزایش در چند منطقه محدود پایتخت رخ داده و د رسایر مناطق افزایش چندانی نداشته ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فصل کوچ تجار ایرانی از امارات/ سنگ اندازی های امارات سر راه تجار ایران

اماراتی که ایرانی‌ها با سرمایه‌های خود سال‌ها قبل آباد کردند و با منابع مالی خود، بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای این کشور را برای سرآمد شدن در عرصه بین‌المللی و تجارت جهانی رونق بخشیدند، اکنون رفتار زننده و خارج از عرفی را با ایرانی‌ها دارد. بسیاری از تجار ایرانی، برخوردهای اخیر اماراتی‌ها را آنقدر تحقیرآمیز دانسته‌اند که شاید ترجیح دهند از این پس سرمایه‌های خود را از شیخ‌نشین‌های این کشور بیرون بکشند و کشور دیگری را به عنوان پایگاه فعالیتهای تجاری خود انتخاب کنند؛ هر چه باشد خوش رقصی اماراتی ها برای سعودی ها و اسرائیل این روزها منجر به بلوکه کردن منابع مالی و سرمایه‌های ایرانی‌ها در این شیخ نشین حاشیه خلیج فارس شده است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید
گذری بر لیست پرحاشیه دلاری

انتشار لیست شرکت‌های دریافت کننده ارز دولتی برای واردات کالا در حالی به یکی از جریان‌های پرحاشیه ارزی در روزهای اخیر تبدیل شده که از نگاه کارشناسان اصل موضوع انتشار و واکنش‌های اتفاق افتاده نسبت به رانت دریافتی واردکنندگان خود جای سوال دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید