مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ آقایانی که اول انقلاب اجاره‌نشین بودند پاسخ دهند که چگونه صاحب خانه‌های مجلل شده‌اند ، ادعای کریمی قدوسی مبنی بر ارسال نامه رئیس‌جمهور به احمد جنتی

 

نگام ، سیاسی _ آقایانی که اول انقلاب اجاره‌نشین بودند پاسخ دهند که چگونه صاحب خانه‌های مجلل شده‌اند ، ادعای کریمی قدوسی مبنی بر ارسال نامه رئیس‌جمهور به احمد جنتی ، عضو ارشد موتلفه به حجاریان: او دنبال احیای تئوری «فشار از پایین و چانه زنی از بالا» است/ از این به بعد هرچه تجمع اعتراضی داشته باشیم به پای حجاریان نوشته می‌شود ، صادق زیباکلام:اصولگرایان انتخابات ۱۴۰۰ را می‌برند ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری : آقایانی که اول انقلاب اجاره‌نشین بودند پاسخ دهند که چگونه صاحب خانه‌های مجلل شده‌اند

مقصر وضعیت فعلی، مسئولان هستند چرا که اگر هر کدام از مسئولان به سهم خود از وزرای کار و کشور گرفته تا سایر وزرا درست عمل می‌کردند وضعیت اینگونه نمی‌شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کریمی قدوسی ادعا کرد:نامه رئیس‌جمهور به آیت‌الله جنتی درباره تصویب لوایح چهارگانه ذیل FATF

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس مدعی شد حسن روحانی رئیس جمهور نامه ای به آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان درباره تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی با قید فوریت نوشته شده است. بر این اساس، در این نامه آمده: از رهبری درخواست می شود که در صورت صلاحدید ترتیبی اتخاذ گردد که شورای نگهبان عدم مغایرت سه لایحه مصوب مجلس را به فوریت اعلام کند و در مورد لایحه چهارم که تصویب آن در مجلس به مدت دو ماه به تعویق افتاده است همکاری لازم برای ایجاد فضای مثبت و رفع شبهات غیر واقعی صورت پذیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عارف:با حذف، هیچ کاری در فضای مجازی نمی‌توان انجام داد/ موضع‌گیری یک یا چند نماینده مجلس را نباید به حساب کل مجلس گذاشت

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از مسئولان خواست صادقانه شرایط کشور را با مردم درمیان بگذارند و خواسته های آرمانی خود را به عنوان برنامه با مردم مطرح نکنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از وزیر کشور: چرا استاندار قبلی خوزستان را لجوجانه کنارگذاشتید؟ / بعضی مدیران استان، احمدی‌نژادی‌اند

روزنامه جمهوری اسلامی با انتقاد از وضعیت نابسامان خوزستان نوشت: مدیریت قبلی استان که کارنامه قابل قبولی در استانداری خوزستان و چند استان دیگر را تجربه کرده بود به دلیل لجاجت وزارت کشور با شکل نامناسبی از کار برکنار شد و آقای شریعتی جوان را که یک پزشک هستند و تقریبا هیچ تجربه مدیریتی قابل اعتنایی نداشته با حمایت‌های خاصی که صورت می‌گرفت به استانداری منصوب کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علیزاده طباطبایی خبر داد:جلسه رسیدگی به پرونده محمدعلی طاهری ۹ مردادماه برگزار می‌شود/ تعیین زمان رسیدگی به پرونده دکل‌های نفتی تا دوماه آینده

وکیل مدافع محمدعلی طاهری گفت: پرونده طاهری به شعبه ۳۶ تجدید نظر رفته و وقت رسیدگی برای نهم مرداد ماه تعیین شده است که دیروز به ما ابلاغ شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آخرین وضعیت خرمشهر در گفت‌وگو با رئیس شورای بخش مرکزی خرمشهر:فعلا شرایط آرام است/مردم وقتی ناچار باشند به کف خیابان می‌آیند/آب روستاها کماکان شور است

رئیس شورای بخش مرکزی خرمشهر با بیان اینکه شرایط فعلا آرام است، گفت: مردم وقتی ناچار باشند کف خیابان می‌آیند. تجمع‌کنندگان اکثرا جوان بودند و به خاطر برخی گفتگوهای ناملایم، مسائلی پیش آمد. اما با همراهی بزرگان و روسای قبایل فضا را آرام کردیم. با این حال آب در روستاها کماکان شور است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش عضو ارشد موتلفه به حجاریان: او دنبال احیای تئوری «فشار از پایین و چانه زنی از بالا» است/ از این به بعد هرچه تجمع اعتراضی داشته باشیم به پای حجاریان نوشته می‌شود/ زمینه ایجاد اغتشاش را در جامعه فراهم کردند/حجاریان تئوریسین تندروهاست

حمیدرضا ترقی گفت: حجاریان تئوریسین تندروهاست. تئوری سیاست «فشار از پایین و چانه زنی از بالا» را او طراحی کرد و امروز نیز دنبال احیای آن است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

صادق زیباکلام:اصولگرایان انتخابات ۱۴۰۰ را می‌برند

من فکر می‌کنم که باید ‌تحرک جدید‌ و خون تازه‌ای در رهبری، سازماندهی، تشکل و رهبری اصلاح‌طلبان وارد شود، برای اینکه اصلاح‌طلبان هم به همان سرنوشتی دچار شدند که آقای روحانی دچار شده

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس سازمان پدافند غیرعامل:تغییرات اقلیمی ایران مشکوک است / ابرهای ایران را می‌دزدند / تیم‌های مشترکی از اسرائیل و یکی از کشورهای همسایه، ابرهای در حال ورود به ایران را غیربارور می‌کنند

سردار جلالی گفت: تغییرات اقلیمی در ایران مشکوک به دخالت خارجی‌هاست؛ مراکز علمی که در کشور وجود دارد مطالعه‌ای در این خصوص انجام داده‌اند که نتیجه مطالعات این موضوع را تأیید می‌کند.تیم‌های مشترکی از اسرائیل و یکی از کشورهای همسایه، ابرهای در حال ورود به ایران را غیربارور می‌کنند؛ علاوه بر این ما با بحث ابردزدی و برف دزدی نیز مواجه هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزنامه جمهوری اسلامی: کسانی که ژست اپوزیسیون گرفته‌اند، دوستان نادانی هستند که از پشت خنجر می‌زنند

کارنامه کسانی که اکنون ژست اپوزیسیون گرفته‌اند و با مخالف خوانی و سیاه نمائی سعی دارند چهره مخدوشی از کشور را به نمایش بگذارند، تا چه اندازه متفاوت بوده است؟ به ویژه آنکه اساساً ریشه بسیاری از مسائل، مصائب و مشکلات اصلی امروز به عملکرد ضعیف آنها در گذشته نه چندان دور باز می‌گردد که به دیدگاه کارشناسان و عناصر کاردان و کارآمد بی‌اعتنا بودند و تمامی خطاهای جدی و آشکار خود را به سادگی توجیه می‌کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پروانه سلحشوری: شنیده‌ایم لایحه تامین امنیت زنان را به رهبری داده‌اند

این طرح را فراکسیون زنان تهیه نکرده است. حتی در فراکسیون زنان نیز مطرح یا بررسی نشده است. طرح ازدواج دختران بدون اذن پدر را حمیده زرآبادی آماده کرده‌اند و از فراکسیون زنان مشورت هم نگرفتند. من شنیده‌ام با توجه به بازخورد اجتماعی منفی که این طرح به دنبال داشت ایشان تغییراتی را در آن بوجود آورده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد:احتمال دیدار با رئیس قوه قضاییه درباره عفو دانشجویان بازداشتی دی ۹۶/ حق این دانشجویان ۸ سال حبس نیست

یک عضو کمیته پیگیری احکام صادر شده برای دانشجویان بازداشتی در دی ماه، گفت: امیدواریم که هفته آینده ملاقاتی با رئیس قوه قضاییه داشته باشیم تا پیگیری در خصوص پرونده دانشجویان داشته باشیم در غیر اینصورت یک نامه رسمی به آقای صادق لاریجانی ارسال خواهیم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ابرهای ما را اسرائیل سرقت نمی کند؛ این عقلانیت ما است که به تاراج رفته است!

چند سالی است که کاهش میزان بارندگی‌ها در نقاط مختلف کشور، به خسارت‌های شدیدی دامن زده است که بعضاً مدیریت آن از توان مدیران کشورمان خارج است، آنقدر که گاه و بیگاه بجای سخن گفتن از نحوه برخورد، سخن‌هایی پیرامون چرایی وقوعش می‌زنند؛ سخنانی مثل حرف‌های رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور که اساساً مبنای علمی ندارد و مشخص نیست بر چه حسابی زده می‌شوند!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مصباحی‌مقدم: اصول‌گرایان نگاه مادری به نظام دارند/رئیس‌جمهور باید یک تیم قوی برای حل مشکلات اقتصادی کشور به‌کار گیرد

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: ما نیازمند استفاده از اقتصاددان قوی، پخته و باتجربه هستیم که نگاه مستقلی به اقتصاد ایران داشته باشند و شرایط اقتصاد ایران را درک کنند و تابع نسخه‌های اقتصادی وارداتی نباشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ناصر ایمانی: اصلاح طلبان هرگز قدرت را ترک نمی کنند/ اظهارات اخیر حجاریان نوعی فرار رو به جلو است / اصلاح طلبان پاسخ دهند که مقصر رشد جریان برانداز کیست/ با تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان اتفاق خاصی نمی افتد

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا اظهارات سعید حجاریان در مورد احتمال عدم مشارکت در انتخابات آتی را نوعی فرار رو به جلو دانسته و می گوید: اصلاح طلبان هرگز قدرت را ترک نخواهند کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش تند واعظی به درخواست موسویان برای استعفای رئیس‌جمهور: چون او ایران نیست این حرفها را می زند/ کسانی هم که در ایران زندگی می‌کنند و شرایط را می‌دانند چنین حرفی نمی‌زنند/ این حرفهایش، بسیار بد بود

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم ۲۴ میلیون رای به آقای دکتر روحانی دادند و در این یک سالی هم که از عمر دولت دوزادهم می‌گذرد همواره پشتیبان دولت بوده‌اند، گفت: آقای رئیس‌جمهور متعهد به مردم است پای حل مشکلات تا آخر ایستاده، این دولت،‌دولت روزهای خوب و خوش نیست و به همین دلیل زمانی که بر سرکار آمد بدترین شرایط را داشتیم اما بسیاری از مشکلات را همان مقطع حل کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عزل قریب الوقوع مکارم، شیخ و رباطی از شهرداری تهران/ «تعدیل از بالا»، استراتژی جدید شورا و شهرداری

مکارم معاون فعلی اقتصادی شهرداری تهران که در فرایند انتخاب شهردار تهران تا آخرین لحظات با افشانی به صورت جدی رقابت کرده بود از مدتها در لیست عزل شهردار جدید است . این درحالیست که ادغام دو معاونت توسعه منابع انسانی و اقتصادی نیز در دستور کار شهرداری تهران است. ابراهیم شیخ، معاون توسعه منابع انسانی نیز در معاونت جدید(با عنوان جدید مالی اداری) جایی نخواهد داشت. رباطی، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران نیز از شهرداری عزل خواهد شد. همچنین شهرداران مناطق که از دوران قالیباف مانده اند، یک یک جای خود را به نیروهای جدید می دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ذوالنور: همزمان با نا آرامی‌ها در خرمشهر و آبادان، در بازار قم هم اعلامیه پخش کردند / این موضوع با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی خنثی شد
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که فشار اقتصادی به مردم، موجب آشوب می‌شود، گفت: به عنوان نمونه همزمان با نا آرامی‌ها در خرمشهر و آبادان افرادی به صورت سازمان یافته اقدام به پخش اعلامیه آشوب طلبانه در بازار بزرگ قم کردند که با هوشیاری کسبه و دستگاه‌های امنیتی این توطئه خنثی شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ابوالفضل سروش: اگر تیم اقتصادی دولت تغییر نکند، وزیر صنعت را استیضاح می کنیم

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید عملکرد تیم اقتصادی دولت را ضعیف ارزیابی و بر لزوم تغییر تیم اقتصادی تاکید کرد و گفت: زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که دولت می‌خواهد تیم اقتصادی‌اش را عوض کند که اگر این اتفاق نیفتد مجلس ورود پیدا کرده و وزرای صنعت و اقتصاد را استیضاح می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مهاجرنیا: آبروی نظام، دین و روحانیت باید حفظ شود/ هنوز یاد نگرفتیم با هموطنان خود حرف بزنیم

استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از برخوردهای اشتباه در امر به معروف و نهی از منکر گفت: ما بلد نیستیم با مردم حرف بزنیم، هنوز یاد نگرفته ایم با هم وطنانمان حرف بزنیم. اصلاً طرف هم کافر باشد باید به نحوی با او حرف زد که تاثیر گذار باشد، وگرنه باید رها کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

زیبایی نژاد: روحانیت بعد از انقلاب ظرفیتهای سنتی خود را رها کرد

رییس مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت: بعد از انقلاب، روحانیت و جامعه متدین انقلابی ظرفیت‌های سنتی خود را رها کرده و روی دیوار دولت‌ها یادگاری نوشتند؛ یعنی روحانیت که وظیفه اصلی فرهنگ دینی مردم را بر عهده دارد خود مطالبه گر شده که چرا وزارت ارشاد و نهادهای حکومتی جامعه را دینی نکرده است. وزارت ارشاد اگر زورش‌‌ می‌‌‌‌رسید کارمندهای خودش را نمازخوان‌‌ می‌‌‌‌کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید