اخبار روز حقوق بشر ؛ دستگیری «۱۰ نفر» در ارتباط با اعتراض‌های خرمشهر و آبادان / صدور حکم یک سال و نیم حبس برای فرشته طوسی، فعال دانشجویی

نگام ؛ حقوق بشر _ شـش کشته و ده‌ها زخمی در حوادث کاری در کرج و پاکدشت ؛ کارگران پروژه راهسازی بروجرد به اراک ۶ ماه حقوق نگرفته‌اند ؛ دولت اتریش از ایران خواست مصونیت دیپلمات بازداشت شده را لغو کند ، از مهم ترین اخبار روز حوادث بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دستگیری «۱۰ نفر» در ارتباط با اعتراض‌های خرمشهر و آبادان

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، از دستگیری ۱۰ نفر و «شناسایی» ۲۵ نفر دیگر در ارتباط با اعتراض‌های اخیر در خرمشهر و آبادان خبر داد.این خبرگزاری روز سه‌شنبه ۱۲ تیرماه، «بنا بر اعلام منابع مطلع» از «شناسایی» ۳۵ نفر خبر داده است که به گفته این خبرگزاری «عاملین انتشار فراخوان‌های دعوت به آشوب و سوءاستفاده از مطالباب مردمی» بوده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صدور حکم یک سال و نیم حبس برای فرشته طوسی، فعال دانشجویی

فرشته طوسی، دانشجوی دانشگاه علامه که پیشتر به دلیل حضور و سخنرانی در مراسم ۱۶ آذر ۱۳۹۵ بازداشت شده بود، در دادگاه بدوی به «یک سال و نیم حبس تعزیری و دو سال ممنوع‌الخروجی، محرومیت از حضور در احزاب و گروه‌های سیاسی، شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌ها و مطبوعات» محکوم شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شـش کشته و ده‌ها زخمی در حوادث کاری در کرج و پاکدشت

روز دوشنبه ۱۱ تیر ماه، در جریان چند حادثه کاری در کرج و پاکدشت، شش کارگر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.مدیرعامل سازمان آتش نشانی پاکدشت خبر داد که پنج کارگر یک کارگاه مقواسازی در روستای محمودآباد به علت «نشت گاز از مخزن تخمیر مقوا» جان خود را از دست دادند.قاسم خواجه حسینی گفته است که دلیل این حادثه در حال بررسی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کارگران پروژه راهسازی بروجرد به اراک ۶ ماه حقوق نگرفته‌اند

کارگران راهسازی بروجرد به اراک که بواسطه شرکت پیمانکاری «رامان» در پروژه ساخت باند دوم تور بروجرد به اراک کار می‌کنند ۶ ماه حقوق نگرفته‌اند. کارگران گفته‌اند شرکت پیمانکاری بدلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت مزدهای معوقه آنان و هزینه‌های جانبی را ندارد و روند پروژه نیز کند شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دولت اتریش از ایران خواست مصونیت دیپلمات بازداشت شده را لغو کند

دادستانی بلژیک روز دوشنبه، با اعلام خبر بازداشت یک زوج ایرانی- بلژیکی به اتهام قصد حمله به همایش شورای ملی مقاومت در حومه پاریس، اعلام کرده بود که یک دیپلمات ایرانی نیز به اتهام ارتباط با آنها، در آلمان بازداشت شده است. دادستانی بلژیک هویت این دیپلمات را که محل کارش سفارت ایران در اتریش است، اسدالله الف اعلام کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید