اخبار روز بین الملل ؛ امارات دارایی‌های ۹ فرد و نهاد ایرانی را مسدود می‌کند / توئیت نفتی ترامپ و واکنش ملک سلمان؛ اسم رمز: ایران ؛ ریاض درآمد سرشار نفتی را فدای مقابله با تهران می کند؟

نگام ؛ بین الملل _ آمریکا: بازداشت دیپلمات ایرانی را زیر نظر داریم  ؛ پسر رهبر داعش ‘کشته شد’ ؛ عربستان سعودی درخواست آمریکا برای افزایش تولید نفت را پذیرفت ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

امارات دارایی‌های ۹ فرد و نهاد ایرانی را مسدود می‌کند

امارات در نظر دارد حساب و دارایی‌های ۹ فرد و نهاد ایرانی را مسدود کند. در عین حال شرکت ملی نفت این کشور نیز همسو با تلاش‌های آمریکا برای تحریم نفت ایران٬ اعلام کرده است که در صورت نیاز می‌تواند تولید نفت خود را افزایش دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

الجزیره تحلیل کرد؛توئیت نفتی ترامپ و واکنش ملک سلمان؛ اسم رمز: ایران / ریاض درآمد سرشار نفتی را فدای مقابله با تهران می کند؟

پس از آنکه ترامپ از موافقت بن سلمان با درخواست افزایش تولیدات نفت خبر داد، سوالهای زیادی شکل گرفت، نه تنها در مورد شکل رابطه رئیس کاخ سفید با ریاض، بلکه در مورد اسم رمزی که در تحرکات ترامپ دیده می شود و عنوان آن «ایران» است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آمریکا: بازداشت دیپلمات ایرانی را زیر نظر داریم 

هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود ضمن اعلام این خبر افزود آمریکا نمی‌خواهد پیش از تحقیقات پلیس فرانسه در این زمینه اظهار نظر کند.او ضمن محکوم کردن «اعمال تروریستی» جمهوری اسلامی گفت: «ما با حملات قبلی ایران آشنایی داریم.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پسر رهبر داعش ‘کشته شد’

منابع خبری گزارش کرده‌اند که فرزند ابوبکر البغدادی، رهبر گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، در عملیاتی در سوریه کشته شده است.به گزارش رویترز، یک رسانه مرتبط با گروه موسوم به دولت اسلامی – داعش – با انتشار اطلاعیه‌ای تحت عنوان “قافله شهدا” گفته است که حذیفه البدری، فرزند رهبر این گروه در “عملیات انغماسی علیه نصیریه و روس‌ها در نیروگاه حرارتی در ولایت حمص به شهادت رسیده است.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عربستان سعودی درخواست آمریکا برای افزایش تولید نفت را پذیرفت

شورای وزیران عربستان سعودی در بیانیه‌ای به طور رسمی به درخواست دونالد ترامپ برای افزایش تولید نفت پاسخ داد و گفت آماده چنین اقدامی است. با تحریم نفتی ایران آمریکا و متحدانش قصد افزایش تولید نفت را دارند تا نبود نفت ایران در بازار جهانی جبران شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید