اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ پنجره ای که خودکار باز و بسته می شود / بهترین لنزهای دوربین برای ۱۰ نوع عکاسی محبوب

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ همکاری جنرال موتورز و هوندا برای تولید باتری خودروی الکتریکی ؛ شواهدی از ۲سیاره مشابه زمین بدست آمده است ؛ ایده “آمازون” برای پیشگیری از سرقت پهپادها ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

پنجره ای که خودکار باز و بسته می شود

سیستم Velux Active با استفاده از حسگرهایی در فضای داخل خانه دما، رطوبت و سطح دی اکسید کرن را همراه اطلاعات آنلاین آب وهوا ردیابی می کند. این اطلاعات همراه با الگوریتم های هوشمند به سیستم کمک می کند زمان بازشدن یا بسته شدن پنجره و البته کرکره یا پرده را مشخص کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بهترین لنزهای دوربین برای ۱۰ نوع عکاسی محبوب

اگر می‌خواهید وارد دنیای عکاسی شوید، باید بدانید که همه چیز دوربین نیست. این لنزهای دوربین ها هستند که می‌توانند سبک های عکاسی را خلق کنند. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بهترین لنزهای دوربین را برای ۱۰ نوع عکاسی محبوب انتخاب و خریداری کنید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

همکاری جنرال موتورز و هوندا برای تولید باتری خودروی الکتریکی

شرکت‌های خودروسازی جنرال موتورز و هوندا برای تسریع در برنامه هر طرف جهت تولید خودروی الکتریکی، با یکدیگر همکاری خواهند کرد. این توافقنامه برای توسعه نسل جدید باتری‌های جنرال موتورز و ماژول باتری هوندا منعقد شده است. نسل آینده باتری‌ خودروهای برقی از نظر میزان اشغال فضا، زمان شارژ و تراکم انرژی بهبود قابل‌توجهی نسبت به نسل‌های پیشین خواهد داشت. نسل بعدی باتری‌ مورد اشاره در توافق جنرال موتورز و هوندا، عموماً برای بازار آمریکای شمالی تدارک دیده می‌شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان؛ شواهدی از ۲سیاره مشابه زمین بدست آمده است

سیاره resarect kepler ۱۸۶ یک سیاره به اندازه ی زمین در خارج از منظومه ی خورشیدی است که یک ستاره به دور آن در حال گردش است.فاصله ی این ستاره با این سیاره به حدی است که برای تولید منابع آب در سطح این سیاره مناسب است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ایده “آمازون” برای پیشگیری از سرقت پهپادها

شرکت آمازون برای ایمن ساختن خدمات ارسال با پهپاد، برنامه جدیدی را ارائه می‌دهد. آمازون در نظر دارد با این برنامه، مشکلات گوناگونی را که برای ارائه درست خدمات پهپاد وجود دارند، برطرف کند.پهپادها، با وجود خدمات‌رسانی، می‌توانند زمینه سوءاستفاده افراد سودجو را فراهم کنند زیرا می‌توان به راحتی از آنها برای سرقت کالا استفاده کرد.اگرچه آمازون، مستقیما به کسانی که برای سرقت پهپادها تلاش می‌کنند، اشاره‌ای نکرده اما در مورد دخالت در سیستم‌های ارتباطی که امکان کنترل پهپاد و جابه‌جایی کالا را برای اپراتور فراهم می‌کند، صحبت کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید