اخبار روز اجتماعی ؛ وضعیتِ روستاهای آبادان بحرانی است / معاون اول دادستان کل: اینستاگرام فیلتر می‌شود، وزیر ارتباطات: اینستاگرام فیلتر نمی‌شود

نگام ؛ اجتماعی _ شناسایی زنان ایرانی دارای همسرافغان درافغانستان/ نظر ابتکار درباره ازدواج دختران بدون اذن پدر ؛ کاهش تولید چای به‌خاطر اصلاحات عجولانه دولت/روند کنونی واردات به زیان کشور است/۱۳هزار هکتار از باغات چای رها یا تغییر کاربری داده شد ؛ عادلانه نیست کارگر ساختمانی از نانِ شب خانواده‌اش بزند تا حق بیمه را بپردازد/بجای اینکه طرفِ کارگر باشند، طرفدار تامین اجتماعی‌اند  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

وضعیتِ روستاهای آبادان بحرانی است

عدنان محمد نصاری در خصوص شرایط آب آشامیدنی در شهرستان آبادان گفت: شرایط در مرکزیت شهرستان آبادان نسبتا مناسب‌تر از قبل شده است اما این‌طور نیست که اصلا مشکلی وجود نداشته باشد.عضو شورای بخش اروندکنار ادامه داد: در بخش مرکزی و اروندکنار مشکل همچنان ادامه داشته و آب کاملا شور است. در واقع آب شور و تلخ با کیفیت بسیار نامناسب در لوله‌ها جاری است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معاون اول دادستان کل: اینستاگرام فیلتر می‌شود، وزیر ارتباطات: اینستاگرام فیلتر نمی‌شود

اظهارات ضدونقیض مسئولان جمهوری اسلامی درباره فیلترینگ اینستاگرام ادامه دارد. حجت‌الاسلام محمد مصدق، معاون اول دادستان کل کشور به خبرگزاری فارس گفته است که فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفته در حالی‌که محمدجواد آذری جهرمی، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات می‌گوید چنین خبری صحت ندارد. معاون اول دادستان کل کشور درباره برخورد با «کلاهبرداری‌های سلبریتی‌های اینستاگرام به بهانه جمع‌آوری کمک برای افراد بی‌بضاعت»، گفت: «فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شناسایی زنان ایرانی دارای همسرافغان درافغانستان/ نظر ابتکار درباره ازدواج دختران بدون اذن پدر

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از همکاری وزارت امور خارجه با این نهاد برای تهیه گزارشی به منظور شناسایی زنان ایرانی که زیر سن قانونی و بدون شناسنامه با اتباع بیگانه ازدواج کرده‌اند خبر داد و از شرایط بد زندگی این زنان که اغلب در افغانستان به سر می‌برند اظهار تاسف کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دو فعال حوزه چای مطرح کردند:کاهش تولید چای به‌خاطر اصلاحات عجولانه دولت/روند کنونی واردات به زیان کشور است/۱۳هزار هکتار از باغات چای رها یا تغییر کاربری داده شد

مدیر اجرایی سندیکای کارخانجات چای شمال می‌گوید: ابتدا باید کاری کنیم که کل چای تولید ایران در داخل کشور مصرف شود و صادرات صورت نگیرد. متاسفانه اکنون چای داخلی به قیمت یک‌ دلار و ۲۰ سنت صادر می‌شود اما از آن طرف، چای خارجی به قیمت ۴ دلار و ۸۵ سنت وارد می‌شود. درواقع، روند کنونی واردات و صادرات چای، به ازای هر کیلو، ۳ دلار و نیم برای ما ضرر دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دغدغه‌های کارگران بخش ساختمان در کردستان؛عادلانه نیست کارگر ساختمانی از نانِ شب خانواده‌اش بزند تا حق بیمه را بپردازد/بجای اینکه طرفِ کارگر باشند، طرفدار تامین اجتماعی‌اند

کارگران ساختمانی در سال جدید، باید مبلغ بیشتری بابت سهم بیمه بپردازند. افزایش سهم بیمه پرداختی کارگران ساختمان در شرایطی که رکود ساخت‌وساز ادامه دارد، انتقاداتی را متوجه تصمیم‌گیرندگان و تعرفه‌گذاران تامین اجتماعی کرده‌ و طبیعی‌ست که این انتقادات در مناطق کمتربرخوردار که توانمندی مالی مردم محلی و در نتیجه فرصت‌های شغلی بخش ساختمان کمتر است، پررنگ‌تر می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید