اخبار روز اقتصادی ؛ سود ۳۰۰ درصدی شرکت های واردکننده خودرو / ۷۹ میلیون و ۹۵۲هزار یورو را در اختیار شرکتی صوری می گذارند

نگام ؛ اقتصادی _ ۵مقصد عمده صادرات کالای ایرانی کجاست/ صادرات به کره ۱۵درصد افت کرد  ؛ کمپانی‌های نفتی عزم همکاری نداشتند/اقای زنگنه چه کسی مانع شد؟! ؛ روز اقتصادی مجلس: بررسی غیرعلنی طرح برون‌رفت از مشکلات اقتصادی ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

سود ۳۰۰ درصدی شرکت های واردکننده خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در خصوص ممنوعیت واردات خودرو و تاثیر آن بر قیمت خودروها در بازار اظهار داشت : این موضوع ممکن است در دراز مدت بر قیمت خودروها تاثیر گذار باشد اما در حال حاضر به صورت مقطعی تاثیری بر بازار ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۷۹ میلیون و ۹۵۲هزار یورو را در اختیار شرکتی صوری می گذارند

رقم ۷۹ میلیون و ۹۵۲هزار یورو را در اختیار شرکتی صوری می گذارند که در طبقه آخر یک پاساژ پوشاک خیابان صفاییه قم دفتر دارد و هیچ نشانه‌ی دیگری از آن نیست!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

براساس آمار تجارت خارجی کشور ؛ ۵مقصد عمده صادرات کالای ایرانی کجاست/ صادرات به کره ۱۵درصد افت کرد

براساس آمار تجارت خارجی کشور، در بهار امسال، پنج کشور عمده صادراتی مشخص شد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، بر این اساس، چین اولین مقصد کالاهای صادراتی بوده که عمدتا محصولات پتروشیمی و مواد خام به این کشور می‌رود و در سه ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۴۵ میلیون دلار صادرات وجود داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ ارزش ۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کمپانی‌های نفتی عزم همکاری نداشتند/اقای زنگنه چه کسی مانع شد؟!

هاتف ستاری، کارشناس ارشد حقوق قراردادهای نفتی با اشاره به سخنان اخیر وزیر نفت مبنی بر اینکه اگر قراردادهایی مشابه قرارداد با توتال در ایران منعقد می شد، وضعیت کشور مثل امروز نبود، گفت: نخستین نکته ای که در این زمینه باید به آن توجه داشت این است که شرکت های نفتی بزرگ دنیا همانند انی، شل، بی پی و … که می توان آنها را هم ردیف توتال دانست، بعد از برجام برای حضور در ایران به دلیل اینکه کشور را همواره در معرض بازگشت تحریم ها می دانستند، اعلام آمادگی نکردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روز اقتصادی مجلس: بررسی غیرعلنی طرح برون‌رفت از مشکلات اقتصادی

نشست غیرعلنی مجلس به طرح دو فوریتی برون‌رفت از مشکلات اقتصادی ایران اختصاص داشت. محمدعلی وکیلی، عضو هیأت رئیسه مجلس گفت که نمایندگان در این نشست غیرعلنی با برخی مسئولان دولتی بر سر طرح ۲۴ ماده‌ای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی در حال گفت‌و‌گو بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید