اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ روایتی از مرگ فیلمساز سرشناس فرانسوی که نیم قرن پیش در سقوط هلیکوپتر در پشت سد کرج درگذشت / وقتی افغان‌ها ایرانیان را غافلگیر می‌کنند

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ کتایون ریاحی با پای گچ‌گرفته روی ویلچر / عکس ؛ اثری از حسین والامنش به موزه لاکما رفت  ؛ گله حسن فتحی از برخی رسانه‌ها ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

روایتی از مرگ فیلمساز سرشناس فرانسوی که نیم قرن پیش در سقوط هلیکوپتر در پشت سد کرج درگذشت

فیلمساز فرانسوی مبدع سیستم فیلمبرداری از هلی کوپتر، ۴۸ سال پیش در ۴۸ سالگی در سقوط هلی کوپتر هنگام فیلمبرداری در سد کرج کشته شد.اما چه شد که کارگردان فیلم فرانسوی «بادکنک قرمز»، برنده اسکار برای بهترین فیلمنامه و نخل طلایی فستیوال کن، سر از ایران در آورد تا فیلمی سفارشی تبلیغاتی برای محمدرضا شاه پهلوی بسازد؟با گذشت زمان از موفقیت «بادکنک قرمز» که در سال ۱۹۶۰ ساخته شده بود، لاموریس در پی پروژه ای بود که آن موفقیت را ادامه بدهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وقتی افغان‌ها ایرانیان را غافلگیر می‌کنند ؛ نگاهی به نقش نمایشگاه «تهران-کابل: بازخوانی دو پایتخت» بر تغییر ذهنیت‌ها درباره به افغانستان

سه عکاس حاضر در نمایشگاه «تهران-کابل: بازخوانی دو پایتخت» معتقدند که برگزاری چنین رویدادهای هنری می تواند در شناخت فرهنگ دو کشور موثر باشد و مردم را با جلوه‌های تازه‌ای از زندگی در افغانستان آشنا کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کتایون ریاحی با پای گچ‌گرفته روی ویلچر / عکس

کتایون ریاحی بازیگر سریال «یوسف پیامبر» تصویری عکسی از خودش در اینستاگرام گذاشت. او در این عکس با پایی گچ گرفته روی ویلچر نشسته است. ریاحی درباره حادثه‌ای که منجر به این آسیب‌دیدگی شده، توضیحی نداده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اثری از حسین والامنش به موزه لاکما رفت

اثری از حسین والامنش به مجموعه اصلی موزه شهر لس آنجلس “لاکما” اضافه شد. این اثر “معماری آسمانی شماره ۱” نام دارد که از برگ‌های نیلوفر آبی درست شده و تصویری از معماری ایرانی است. حسین والامنش دراین مجموعه از آجرکاری‌های مسجد جامع اصفهان الهام گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گله حسن فتحی از برخی رسانه‌ها

حسن فتحی با گله از برخی رسانه‌ها در قبال انتشار خبرهای نادرست درباره پروژه‌هایی که به وی منسوب می‌شود، تاکید کرد که رفتار عاقلانه‌تر و حرفه‌ای‌تر رسانه‌ای این است که قبل از انتشار چنین مطالبی، صحت خبر را از خود وی جویا شوند.این کارگردان سینما و تلویزیون که به تازگی ساخت سریال «شهرزاد» را در شبکه نمایش خانگی به پایان رسانده است، این روزها مورد توجه برخی رسانه‌هاست تا مشخص شود به طور قطع چه پروژه‌ای را بعد از «شهرزاد» پی می‌گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید