اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ حذف حساب کاربری جیمیل / هوش مصنوعی لباستان را در فروشگاه ست می‌کند

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ اوماما: توریست سیگاری از دوردست‌های کهکشان، یک سیارک عجیب و غریب ؛ چرا آینده متعلق به خودروهای برقی است؟  ؛ تصاویر “آتش‌بازی آسمانی” ناسا ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

حذف حساب کاربری جیمیل

شاید کاربران بسیار کمی به فکر حذف حساب کاربری جیمیل خود باشند، اما گاهی ممکن است یک کاربر در مقاطع زمانی مختلف چند حساب کاربری جیمیل ایجاد کرده باشد و حالا برای مدیریت راحت‌تر آنها بخواهد برخی از حساب‌های اضافه را حذف کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هوش مصنوعی لباستان را در فروشگاه ست می‌کند

شرکت “علی‌بابا” با همکاری شرکت “گس” یک سیستم هوش مصنوعی را توسعه داده‌اند که می‌تواند در هنگام خرید لباس به افراد پیشنهادهای جذاب بدهد و لباس آنها را ست کند. در حال حاضر می‌توان از فناوری دستیار هوشمند اکو آمازون برای ارائه مشاوره مد در خانه استفاده کرد، اما اگر در فروشگاه باشید چه؟ ؛ شرکت‌های Guess و Alibaba می‌توانند در این زمینه کمک کنند. آنها با همکاری هم روی یک سیستم هوش مصنوعی موسوم به FashionAI کار کرده‌اند که از دید رایانه‌ای برای کمک به افراد در انتخاب و ست کردن لباس‌ها در هنگام خرید استفاده می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اوماما: توریست سیگاری از دوردست‌های کهکشان، یک سیارک عجیب و غریب

برای بار چهارم است که راجع به این تکه سنگ عجیب و غریب در کوچه‌تک گزارش تهیه می‌کنیم. باز هم اوماما تیتر اول اخبار علمی جهان شد. این دفعه معلوم شد که این سنگ یک توریست سیگاری شکل است، با رنگ قرمز که هر هفت ساعت به دور خود می‌چرخد. چقدر از کشف این سیارک گذشته، دو هفته؟‌ یک ماه؟ در همین مدت کم ستاره‌شناسان دنیا را کلی به خود مشغول کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چرا آینده متعلق به خودروهای برقی است؟

مهندسان، تولید کنندگان و حتی خبرنگاران این روزها به دقت خودروهای برقی را زیر نظر دارند. قابلیت‌ها و توانایی فنی‌ مدل‌های الکتریکی، حتی در زمینه‌ی ساخت باتری با حساسیت دنبال می‌شوند. حال جدیدترین داده‌ها و اطلاعاتی که در زمینه‌ی این خودروهای انقلابی بدست آمده است نشان می‌دهد که انرژی الکتریکی بهترین نوع انرژی برای استفاده در حمل و نقل عمومی است. در آینه حمل و نقل خودروها فقط به صورت برقی خواهد بود. البته از همین حالا نیز  روند برقی شدن خودروها شروع شده است چون برای مثال شاهد گسترش روز به روز استفاده از خودروهای برقی و حتی گسترش مسابقات فرمول E هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تصاویر “آتش‌بازی آسمانی” ناسا

ناسا تصاویر خیره‌کننده‌ای از سحابی  NGC 360منتشر کرد. این سحابی که در صورت فلکی “شاه‌تخته”  (Carina) قرار دارد، ۲۲ هزار سال نوری از زمین فاصله دارد.این سحابی به عنوان یک منطقه ستاره‌فشان شناخته شده است. این خوشه ستاره‌ای توسط ابرهای گازی و گرد و غبار میان ستاره‌ای احاطه شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید