اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ عادت‌های مضر برای هوش و حافظه / فواید شگفت انگیز این آب سبزی برای دیابتی ها و مبتلایان به سنگ کلیه

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ افزایش ریسک ابتلا به دیابت در زنان با ساعات کاری زیاد ؛ بلاهایی که بی خوابی و بدخوابی بر سرتان می‌آورد ؛ چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

عادت‌های مضر برای هوش و حافظه

غذاهای که سطح قند بالایی دارند تاثیر چشمگیری بر گیرنده‌های حیاتی مغز به‌جا می‌گذارند. به گفته محققان استفاده مفرط از شیرینی‌ها در رژیم غذایی نحوه عملکرد دوپامین در مغز را تغییر می‌دهد.یکی از عملکردهای دوپامین، نقش مهم آن در شادی و جلوگیری از افسردگی است ـ دو عاملی که می‌توانند بر توانایی مغز در یادگیری تاثیر بگذارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فواید شگفت انگیز این آب سبزی برای دیابتی ها و مبتلایان به سنگ کلیه

دکتر سید مرتضی صفوی، درخصوص خواص این سبزی اظهار داشت: «کرفس خاصیت هضم‌کنندگی خوبی دارد و از دیگر خواص آن می‌توان به مقابله با سرطان و کاهنده فشارخون و کلسترول خون اشاره کرد.»وی در ادامه با اشاره به اینکه ساقه کرفس ویتامین زیادی ندارد ولی برگ‌های آن حاوی ویتامین A و C است، گفت: «نوشیدن آب کرفس برای کسانی که درصدد کاهش وزن هستند یا از رژیم غذایی کم‌انرژی پیروی می‌کنند، بسیار مناسب است. البته هرچند نوشیدن آب کرفس باعث می‌شود مقادیر زیادی از فیبر موجود در آن به‌طور کامل به بدن نرسد ولی در مقایسه با مصرف سایر آبمیوه‌ها مثل آب پرتقال که هر لیوان آن ۱۲۰ کیلوکالری به بدن می‌رساند، کالری کمتری دارد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

افزایش ریسک ابتلا به دیابت در زنان با ساعات کاری زیاد

متخصصان کانادایی در مطالعه‌ای مشاهده کردند خطر ابتلا به دیابت نوع دو در میان زنانی که در هفته ۴۵ ساعت یا بیشتر کار می‌کنند، افزایش می‌یابد.این یافته بار دیگر توجهات را به یکی دیگر از خطرات کار کردن طولانی مدت برای سلامتی و لزوم حفظ تعادل بین کار و زندگی برای کارمندان جلب کرد.مطالعات پیشین در مورد ارتباط بین دیابت و کار کردن طولانی مدت بیشتر روی مردان متمرکز بوده است. در این مطالعه جدید، محققان آمریکایی به بررسی اطلاعات ۷۰۶۵ بزرگسال شاغل برای مدت زمان ۱۲ سال پرداختند. این افراد بر اساس تعداد ساعاتی که در هفته کار می‌کنند به چهار گروه تقسیم شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بلاهایی که بی خوابی و بدخوابی بر سرتان می‌آورد

مضرات خواب ناکافی برای مغز تنها منجر به هشدارهای فیزیکی نمی‌شود بلکه رفتار ما در زندگی روزمره را نیز تغییر می‌دهد.سال‌های زیادی است که پزشکان تلاش می‌کنند تا به ما کمک کنند که درک کنیم نداشتن خواب کافی عواقب جدی برای بدن انسان به دنبال دارد، مثل اضافه وزن، بیماری‌های پوستی، افزایش تعداد دفعات بیمار شدن، و چشمان پف کرده.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

پوست به عنوان یک عضو پوشاننده سطح بدن در ارتباط دائم با محیط خارج است و باید به حفظ سلامتی و زیبایی آن توجه خاصی کرد. عوامل مختلفی مانند کم خوابی، هیجانات روحی، کار زیاد، هوای آلوده، نوع تغذیه و عدم رسیدگی و مراقبت از پوست میتوانند سلامت و زیبایی پوست را به خطر بیندازند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید