مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی؛ واکنش توهین‌آمیز حمید رسایی به نامه سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور ، دفاع یک نماینده اصولگرا از اظهارات ذوالنوری درباره ۲۵۰۰ نفری که تابعیت آمریکا را گرفتند

 

 

نگام ، سیاسی _ واکنش توهین‌آمیز حمید رسایی به نامه سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور ، دفاع یک نماینده اصولگرا از اظهارات ذوالنوری درباره ۲۵۰۰ نفری که تابعیت آمریکا را گرفتند ، ابتکار: شک ندارم که تمام دیدگاههای آقای‎حجاریان دلسوزانه است ، مرتضی حاجی:اصولگرایان تندرو همچنان به دنبال عدم کفایت رئیس‌جمهوری هستند ، حق‌شناس :اعتماد ملی بعد از ٨٨ تضعیف شد ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

 

واکنش توهین‌آمیز حمید رسایی به نامه سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور

حمید رسایی در توییتر خود نوشت: به تاریخ که نگاه میکنم، امثال اشعث کندی و ابوموسی اشعری یک عمر به امام علی (ع) خون دل دادند، یکی دوبار هم در حرف و نه در عمل، مواضع درست داشتند، اما مالک اشتر برای دست بوسی از آنها دستپاچه نشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ابتکار: شک ندارم که تمام دیدگاههای آقای‎حجاریان دلسوزانه است/دولت برای پیوند مسئولان‌ و مردم گام‌های بسیار جدی برداشت | سایر قوا همگرایی کنند

معاون رئیس‌جمهور گفت: از تریبون‌های نمازجمعه باید امید، تلاش، کار و فعالیت ترویج و تبلیغ شود چون اکنون کشور در شرایطی است که باید مردم به آینده امیدوار باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دفاع یک نماینده اصولگرا از اظهارات ذوالنوری درباره ۲۵۰۰ نفری که تابعیت آمریکا را گرفتند/ ذوالنوری درباره دوتابعیتی‌ها نمی‌گفت، ترامپ باز هم می‌گفت

یک عضو فراکسیون ولایی با اشاراه اظهارات اخیر ذوالنوری درباره تابعیت آمریکا به بعضی مسئولان کشور گفت: اگر آقای ذوالنوری آن مطلب را بیان نمی‌کرد، ترامپ در نهایت می‌گفت و در این شکی نیست. اینکه ما اطلاع داشته باشیم که آنها چه کاری خواهند کرد، خوب است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مرتضی حاجی، عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات و فعال سیاسی اصلاح‌طلب:اصولگرایان تندرو همچنان به دنبال عدم کفایت رئیس‌جمهوری هستند/ شرایط مهیا باشد تندروها خواسته‌های خود را عملی می‌کنند/ بیایید در این شرایط سخت متحد باشیم

عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات درباره عقب‌نشینی اصولگرایان تندرو از مواضعشان نسبت به دولت گفت: تندروها الان موقعیت را برای اجرایی کردن خواسته‌های خود مناسب نمی‌بینند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدجواد حق‌شناس :اعتماد ملی بعد از ٨٨ تضعیف شد

اعتماد ملی بعد از ٨٨ تضعیف شدشهردارآنلاین: به اذعان بسیاری از چهره‌های حزبی و سیاسی کشور، حزب در ایران ناپایدار است و تاثیر چندانی در روند اجرایی کشور ندارد. تحت عنوان حزب مجوزهای پرشماری صادر شده، بی‌آنکه از نقش و اثر آنها پرسش شود. در این بین حتی احزابی که دفاتر استانی و شهرستانی دارند نیز نقش انتخاباتی بازی نمی‌کنند. از محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد‌ملی درباره فعالیت‌های حزبی و تشکیلاتی این حزب پرسیدیم. اعتماد‌ملی به عنوان حزبی که یک کاندیدای انتخاباتی در سال ٨٨ به صحنه رقابت معرفی می‌کند، به گفته این چهره اصلاح‌طلب برنامه خاصی به مهدی کروبی در انتخابات ٨٨ ارایه نکرد. او البته اذعان می‌کند که برنامه انتخاباتی کروبی از انتخابات سال ٨۴ تنظیم شده بود. همچنین این فعال سیاسی اصلاح‌طلب از اختلافات کنگره اخیر حزب می‌گوید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

غرویان: مراجع هیچ وقت دولت منتخب ملت را مقصر وضعیت فعلی نمی دانند/ اگر کسی دولت را تضعیف کند در حقیقت ملت را تضعیف کرده/ برخی مراجع می گویند که آقای روحانی فرزند حوزه و فیضیه است

بعضی افراد سعی می کنند اطلاعات خاصی را به مراجع دهند ولی مراجع اکثر مواقع در جریان واقعیات جامعه هستند و در عین حال که دلسوزی برای دولت و ملت دارند، انتقادات را هم مخلصانه بیان می کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انصراف سلحشوری از ریاست فراکسیون زنان

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در دو هفته آینده احتمالا از ریاست فراکسیون زنان انصراف خواهم داد و در انتخابات بعدی فراکسیون زنان، برای دیگر اعضای فراکسیون این فرصت فراهم می شود تا در انتخابات شرکت کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پروژه معکوس‌سازی اصولگرایان ادامه دارد/ما حامی دولتیم، اصلاح‌طلبان علیه دولت!

پروژه شکستن همه کاسه‌وکوزه‌ها بر سر اصلاح‌طلبان همچنان از سوی اصولگرایان و رسانه‌هایشان ادامه دارد؛ آنها همه طرح‌هایی را که در این ماه‌های اخیر علیه دولت دنبال کرده بودند، به اصلاح‌طلبان نسبت می‌دهند. آن‌طور که رسانه‌های اصولگرا می‌گویند ایده رئیس‌جمهوری نظامی را اصلاح‌طلبان طرح کردند و هم آنها دنبال استیضاح، استعفا و رأی به عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهوری بودند. بعد از سخنان روز چهارشنبه هفته پیش حسن روحانی مبنی بر لزوم وحدت و کنارگذاشتن اختلافات داخلی و اینکه دولت او تا آخر می‌ماند و اهل استعفادادن نیست

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمد سالک خبر داد : برنامه ریزی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اصولگرایان جلسات، برنامه و بحث‌هایی درباره انتخابات ریاست جمهوری دارند و معیارهایی را برای این موضوع تعیین می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر راه و شهرسازی:التهابات بازار مسکن ریشه در اقتصاد کلان دارد / سیاست خارجی انتظارات تورمی ایجاد کرده است/ تصمیمات جدید وزارت مسکن برای رفع التهابات بازار

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه التهابات اخیر بازار مسکن ریشه در اقتصاد کلان دارد و وزارت راه و شهرسازی اقداماتی را برای رفع این التهابات در دستور کار قرار داده گفت: سیاست‌های خارجی انتظارات تورمی در بازارها ایجاد کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عارف:اصحاب قلم و اندیشه نباید دستشان هنگام نوشتن بلرزد/ ممیزی تولیدات صاحبان قلم انگیزه آنها را از بین می‌برد

نماینده تهران تاکید کرد: بارها تاکید کرده‌ام که اصحاب قلم و اندیشه نباید دستشان در هنگام نوشتن بلرزد و آثارشان که با تلاش فراوان به رشته تحریر در می‌آید نباید با اعمال سلیقه ممیزی شود، زیرا ممیزی تولیدات صاحبان قلم انگیزه آنها را برای غنا بخشیدن به فرهنگ این مرز و بوم از بین می‌برد .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سخنگوی وزارت خارجه: گروهک تروریستی منافقین در پی تخریب روابط ایران و اروپاست/ادعای بازداشت یک دیپلمات ایرانی در آلمان

اتریش از ایران خواسته است که مصونیت دیپلمات ایرانی‌ای را که ادعا می‌شود به‌دلیل تلاش برای بمب‌گذاری در گردهمایی گروهک تروریستی مجاهدین (منافقین) در پاریس دستگیر شده است، لغو کند. به‌گزارش «ایسنا» به‌نقل از خبرگزاری فرانسه، دستگاه اطلاعاتی بلژیک با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که روز شنبه یک دیپلمات ایرانی که قصد داشته در نشست گروهک تروریستی منافقین در نزدیکی پاریس بمب‌گذاری کند، در آلمان بازداشت‌ شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

«مدیران کارآمد»با رابطه بازی، حذف می‌شوند

انتخاب مدیران بر اساس معیارهای تعریف شده در کشورهای در حال توسعه همچون روابط فامیلی، رفاقت‌های قدیمی، قوم‌گرایی و سفارشات از طرف مراکز قدرت نه تنها برای کشور و ملت منفعتی ندارد بلکه موجب به وجود آمدن یک چرخه معیوب مدیریتی در کشور می‌شود که حاصلی جز ایجاد فضای فسادخیز و رانت‌پرور ندارد. پیرامون وضعیت مدیریت کشور در شرایط فعلی و لزوم بهر‌ه‌گیری از نخبگان «آرمان» با سهیلا جلودارزاده نماینده مجلس شورا به گفت‌وگو پرداخته

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترامپ در تله ادعای دروغ تندروهای ایران و آمریکا

ترامپ دیروز پس از تماشای برنامه صبحگاهی مورد علاقه اش از شبکه فاکس نیوز این توییت را نوشته است.استناد ترامپ به یک خبر دروغ درباره اعطای تابعیت دولت اوباما به ۲۵۰۰ ایرانی از جمله بستگان برخی مقامات ایرانی در جریان مذاکرات برجام، جنجال‌ساز شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سوءاستفاده‌ها مردم را نگران کرد/ انتقادها را به جان می‌خریم

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه انتقادها را به جان می خریم، گفت: متاسفانه تمام عملکرد دولت تحت تاثیر تحولات بازار ارز قرار گرفت و از آن بدتر اینکه برخی سوءاستفاده ها موجب شد تا مردم نگران شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدرضا باهنر مطرح کرد:نامه سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور، نقطه عطفی برای جریان‌های سیاسی ایران

بدون تردید این مشی می‌تواند یک الگو برای دیگر نهادها، جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی در ایران باشد که زمان فعلی زمان تفرق و تسویه حساب نیست بلکه زمان همکاری و همگرایی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آذری جهرمی:رفع فیلتر توئیتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق است

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات از پیگیری رفع فیلتر توئیتر خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بادامچی در توئیتر مطرح کرد؛ فاصله نرخ ارز دولتی و ارز آزاد برای همه دلالان وسوسه‌برانگیز است

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: سخاوتمندی درپخش بیت‌المال، حاکی از بی‌برنامگی و بی‌تدبیری است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیا وزیر پرنفوذ صنعت، معدن و تجارت از دولت می‌رود؟ موقعیت پیچیده آقای شریعتمداری

حالا شریعتمداری در موقعیت سخت و پیچیده‌ای در حیات سیاسی و مدیریتی خود قرار گرفته است. او امروز به مجلس شورای اسلامی رفت تا در جلسه غیر علنی درباره وضعیت اقتصادی کشور به نمایندگان توضیح دهد. باید دید که در ادامه فشار‌ها و اختلافات باعث استعفا، برکناری و یا استیضاح او خواهد شد یا این وزیر پر نفوذ همچنان به کار خود ادامه خواهد داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حسین انتظامی : دستگاه‌های حکومتی موظف به در اختیار گذاشتن اطلاعات هستند/ شفافیت، افشاگری خیابانی نیست

دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات معتقد است که با فراگیر شدن شفاف‌سازی در کشور بازدارندگی لازم برای افراد ایجاد می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آشنا به اشاره به نامه سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور: ‌سپاهیان قدیمی و اصیل روحانی را به خوبی می‌شناسند

مشاور رئیس‌جمهور نامه اخیر فرمانده نیروی قدس سپاه به رئیس‌جمهور را مهمترین سند هماهنگی مطلق نیروی نظامی و مدیریت سیاسی کشور دانست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد لاهوتی خبر داد: جزئیات راه‌اندازی بازار ثانویه ارز/کشف نرخ اظهارنامه در سامانه نیما

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، با تشریح جزئیات راه‌اندازی بازار ثانویه ارز گفت: کشف نرخ اظهارنامه صادراتی در سامانه نیما خواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گمانه ای که امیدها را از بین می برد؛ معنای صریح اظهارات نوبخت: روحانی قصدی فوری و موثر برای ترمیم کابینه ندارد!/ چه بد که رییس جمهور صدای منتقدان را نمی شنود و چه بدتر که تیم اقتصادی دولت، نه تنها تمایلی برای کناره گیری ندارد که بیشتر برای ماندن تلاش می کند!

در حالی که این موضوع پیشتر در «انتخاب» به عنوان یک هشدار مطرح شده بود، اما با سخنان اخیر نوبخت و مکث زیاد و ‏تعلل دولت در ترمیم کابینه، به نظر می رسد نباید انتظار تغییر تیم اقتصادی را داشته باشیم و چه بسا روحانی با همین هسته فعلی ‏از نهاوندیان و نیلی گرفته تا نوبخت و واعظی، به مدیریت اقتصادی کشور که بحران های تنوعی را موجب شده، ادامه دهد! چندان که نوبخت نیز صراحتاً گفت «رفتن من هم از سازمان برنامه و بودجه گمانی زنی است» ! حقیقتاً چه بد که رییس جمهور صدای منتقدان دلسوز اقتصادی خود را نمی شنود و چه بدتر که تیم اقتصادی دولت، با وجود مدیریت فاجعه ی اقتصادی ایران در ماههای اخیر، نه تنها تمایلی برای کناره گیری ندارند که بیشتر برای ماندن فشا می آورند! اما این وسط، پس منافع مردم و اقتصاد رو به زوال کشور چه می شود؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

«ابر دزدی» تکذیب شد

در اطلاعیه سازمان پدافند غیرعامل کشور آمده است: برخلاف فضاسازی‌های صورت گرفته، موضوع مورد اشاره در سخنرانی ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره سرقت ابرها و تغییرات عامدانه اقلیمی صرفا یک نگاه آینده‌نگرانه‌ علمی بوده است و الزاما به معنای رقم خوردن آن در مقطع کنونی نیست و موضوع سرقت ابرها از طرف دشمنان و رژیم صهیونیستی غاصب رویایی بیش نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دبیر کارگروه فیلترینگ: دادستان اعلام کرد طرح موضوع رفع فیلتر توییتر مغایر موازین قانونی است؛ درخواست رفع فیلتر این شبکه اجتماعی بایگانی شد

عبدالصمد خرم‌آبادی گفت: دادستان کل کشور در نامه‌ای در ۲ اردیبهشت امسال در پاسخ به تقاضای کتبی وزیر ارتباطات اعلام کرد، طرح موضوع رفع فیلتر توییتر در کارگروه تعیین مصادیق مغایر موازین قانونی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حسینعلی امیری، معاون رئیس جمهور:از انتشار نامه محرمانه رییس جمهور به آیت‌الله جنتی متعجبم

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در مورد نامه رئیس‌جمهور به آیت‌الله جنتی درباره تصویب لوایح چهارگانه ذیل FATF گفت: این نامه را من در جریان بودم، ولی راجع به FATF نبود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سردار کوثری: لازم باشد، اجازه خروج نفت از طریق تنگه هرمز به دنیا را نمی‌دهیم

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه با اشاره به مواضع صریح و روشن رئیس جمهور در برابر تهدیدات نفتی دونالد ترامپ اظهار کرد: تهدید رئیس جمهور آمریکا در چند روز گذشته مبنی بر جلوگیری از صادرات حتی یک قطره از نفت ایران به سایر کشورها، نیازمند موضع سریع و هوشمندانه‌ای از جانب ایران بود که خوشبختانه رئیس جمهور محترم در این زمینه بسیار بیان موضع خوبی داشتند.وی تصریح کرد: ۲۰ درصد نفت جهان از تنگه خلیج فارس عبور می‌کند و دنیا به این نفت نیاز دارد و هر اقدام خصمانه‌ای از طرف آمریکا هزینه‌های گزافی برای آنها به دنبال دارد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش علیرضا سلیمی عضو کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس دهم به اظهارات مجتبی ذالنور:چرا وزارت امور خارجه تاکنون هیچ واکنشی نسب به ادعای دادن حق شهروندی به ۲۵۰۰ ایرانی نشان نداده است؟!/ وزارت امور خارجه لازم است لیستی از این افراد را منتشر و در اختیار ما قرار دهد

عضو کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان قصد ورود و بررسی به این مسئله را ندارند، بیان کرد: وزارت امور خارجه تاکنون هیچ واکنشی نسب به این موضوع نشان نداده است. در این زمینه وزارت امورخارجه ابتدا باید لیستی از این افراد را منتشر و در اختیار ما قرار دهد آنگاه؛ کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان به بررسی این مسئله خواهد پرداخت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بهمنی: تصور می‌شود کاری از دست کسی ساخته نیست/ مشخص نیست ۷۲ هزار میلیارد تومان رانت به جیب چه کسی رفته است

نماینده مردم ساوجبلاغ در نطق میان دستور خود با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور گفت:امروز تصور می شود کاری از دست کسی ساخته نیست اما اینگونه نیست بلکه برای حل مشکلات، توکل و پشتکار لازم است و نباید خود را ضعیف و حریف را قدر فرض کنیم

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خرم آبادی: موضوع رفع فیلتر توییتر بایگانی شد

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: موضوع رفع فیلتر شبکه آمریکایی توییتر قابل طرح در جلسه کارگروه تعیین مصادیق نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تغییرات جدید در شهرداری تهران در راه است!

بعد از پایان دوره تثبیت محمدعلی افشانی به عنوان شهردار تهران او حالا در پی انجام تغییرات در رده های مختلف مدیریتی شهری تهران است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اعضای کابینه در حاشیه جلسه هیات دولت چه گفتند؟ / سخنگوی دولت: تغییرات به وقت اش انجام می شود/ جهرمی: اینستاگرام فیلتر نمی شود/ سیف: ارز مسافرتی حذف نمی شود/ ربیعی: اشتغال را در صنایعی که با تحریم آسیب می بینند، حفظ می کنیم/ کرباسیان: باید از امروز بازار ثانویه ارز ایجاد شود

اعضای کابینه در غیبت حسن روحانی رئیس جمهور جلسه هفتگی هیات دولت را تشکیل داده و در حاشیه آن نیز به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

میرسلیم: ۵ سال دولت را معطل آرزوهای برجام کردند/ با از دست دادن فرصت ها به شرایط بحرانی نزدیک می شویم/ انکار مشکلاتی مثل فساد ، رشوه و تبعیض امنیت اجتماعی را از بین می برد/ کالاهای اساسی به وفور تامین و توزیع شود/ هنوز رقیب سیاسی را دشمن تلقی می کنیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت حساب باز کردن روی حسن نیت آمریکا را افسانه خواند و گفت: دولت پنج سال فرصت‌های خود را از دست داد و کشور را برای تحقق آرزوهای خام برجام در شرایط رکود تورمی معطل نگهداشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فلاحت پیشه:منظور رئیس جمهور از تهدید نفتی بستن تنگه هرمز نبود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر ایران نتواند نفت خود را صادر کند، هیچ کشوری نباید این امکان را داشته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان:شکایتی از آقای ذوالنوری به هیات نظارت نرسیده است/ هیات رئیسه قدرت هیات نظارت برای رصد رفتار نمایندگان را افزایش دهد

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه در حال حاضر وظیفه ما تنها محدود به رسیدگی به شکایات در مورد نمایندگان است، گفت: ارائه استفساریه ای جدید در مورد هیات نظارت موجب توانایی رصد بهتر و اقدام به موقع در مورد رفتار نمایندگان خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دستور رئیسی به حسین یکتا: عازم خوزستان شوید

دستور سید ابراهیم رئیسی جهت تسریع خدمت رسانی آستان قدس به مردم خوزستان

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نعمتی در گفت‌وگو با ایلنا:سفرهای اروپایی روحانی به باز شدن گره برجام کمک می‌کند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی درباره سفر رئیس جمهور به اروپا گفت: این سفرها می‌تواند به حل مشکلات کشور و باز شدن گره برجام کمک کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان اصفهان: استفاده از تلگرام عنوان جزایی دارد

دادستان اصفهان گفت: استفاده از تلگرام قطعا به وسیله فیلترشکن انجام می‌شود و فیلتر شکن عنوان جزایی داشته و قابل تعقیب و پیگیری است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روزنامه رسالت: آنها که “ژست بصیرت” گرفته اند و مواضع روحانی را منافقانه می بینند، فاصله شان با سردارسلیمانی زیاد است

درس بزرگ حاج قاسم اینجاست که انقلابی گری جایی برای کینه‌های حزبی و جناحی نمی گذارد و هرکس با انقلاب بود رقیب ما نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

از موج اعتراضی نترسیم

احمد شیرزاد ؛ فعال سیاسی در نوشتاری با عنوان از موج اعتراضی نترسیم در روزنامه شرق نوشت؛ بعد از آغاز دوره دوم دولت دکتر روحانی، تحولاتی اجتماعی در کشور رخ داد که به‌ تدریج رنگ‌و‌بوی سیاسی نیز به خود گرفت. در دوران احمدی‌نژاد، به‌ویژه دوره دوم او که بعد از وقایع انتخابات دور دهم بود، اصلاح‌طلبان اساسا در فضای رسمی حضور نداشتند و درگیر مسائل ایجادشده برای خود و رهبران سیاسی این جریان بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاون پارلمانی رئیس جمهور: بخشی از دلایل استیضاح کرباسیان جز وظایف وزارت اقتصاد نیست/ برای تنویر افکار با نمایندگان جلسه داریم تا ابهامات رفع شود/ معاونان پارلمانی چند وزارتخانه در حال بررسی هستند

عباسعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور دلایل استیضاح کرباسیان را تشریح کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

باهنر: موفقیت دولت به معنای موفقیت نظام و شکست آن نیز مانند شکست نظام است/ مجلس باید متکی بر نظام حزبی باشد

باهنر معتقد است: دو مجلس نیز نمی‌تواند به تنهایی مشکلات کشور را حل کند، بلکه مجلس نیز باید متکی بر نظام حزبی باشد. هنگامی که مجلس متکی بر نظام حزبی باشد. نماینده براساس سیاست‌های حزب خود فعالیت می‌کند و از اقدامات سلیقه‌ای و شخصی پرهیز می‌کند. این اتفاق در بسیاری از کشورهای جهان رخ داده و بسیاری از مجالس جهان متکی بر نظام حزبی هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر ارتباطات در مازندران مطرح کرد؛افزایش تعداد کاربران پیام رسان‌های داخلی به ۷.۵ میلیون نفر/ شاید ملاحظات اجرایی علت تاخیر در اعلام نام دریافت‌کنندگان ارز دولتی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش تعداد کاربران پیام رسان‌های داخلی خبر داد و درباره علت تاخیر در اجرای دستور رییس‌جمهوری مبنی بر اعلام فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی گفت: تمام اعضای کابینه برای اجرای دستور رییس‌جمهور تلاش می‌کنند اما شاید ملاحظاتی در حوزه اجرایی وجود داشته باشد که تصمیم‌گیری را برای مدیران کمی سخت می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دادستان سیستان و بلوچستان ادعای ترور فرزند امام جمعه خاش را رد کرد/ قتل به دلیل درگیری طایفه‌ای بود

دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان با رد ادعای ترور فرزند امام جمعه خاش گفت: قتل به دلیل درگیری طایفه‌ای صورت گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش زیباکلام به برخورد با خریداران سکه: آیا زمانی که دولت اقدام به فروش سکه کرد اعلام نمود که هر نفر یک سکه بیشتر حق ندارد بخرد؟

یک استاد دانشگاه علوم سیاسی تاکید کرد که قانون نباید تحت تاثیر افکار عمومی قرار بگیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید