اخبار روز بین الملل ؛ دیپلماسی تهدید و مطالبه در وین: ایران چشم‌انتظار بسته پیشنهادی اروپاست/ درخواست نتانیاهو برای موضع‌گیری شدیدتر اروپا در قبال ایران، در پی واقعه پاریس

نگام ؛ بین الملل _ ایران به خاطر بازداشت دیپلمات ایرانی به آلمان، بلژیک و فرانسه اعتراض کرد ؛ واشنگتن و تهران در دولت واحد ؛ ترامپ به اوپک: قیمت نفت را کاهش دهید ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دیپلماسی تهدید و مطالبه در وین: ایران چشم‌انتظار بسته پیشنهادی اروپاست

پارلمان اتحادیه اروپا یک روز پس از سفر هیأت بلندپایه ایرانی به سوئیس و اتریش از همکاری بانک سرمایه‌گذاری اروپا با ایران حمایت کرده اما وزارت خارجه ایران می‌گوید که همچنان در انتظار بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای است. رئیس‌جمهوری ایران روز پیش از آن در وین هم زبان به تهدید گشوده بود و هم از تلاش برای حفظ توافق هسته‌ای سخن گفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درخواست نتانیاهو برای موضع‌گیری شدیدتر اروپا در قبال ایران، در پی واقعه پاریس

نخست‌وزیر اسرائیل، در پی بازداشت یک دیپلمات ایرانی، در جریان تحقیقات مربوط به «توطئه حمله به همایش شورای ملی مقاومت» در حومه پاریس، خواستار موضع‌گیری شدیدتر اروپا علیه تهران شد.بینامین نتانیاهو ۱۳ تیر ماه در یک سخنرانی در شمال اسرائیل گفته است «تصادفی نبود که این حمله [به همایش شورای ملی مقاومت] متوقف شد».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ایران به خاطر بازداشت دیپلمات ایرانی به آلمان، بلژیک و فرانسه اعتراض کرد

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی گفته است که”در پی دستگیری یکی از دیپلمات های کشورمان در کشور آلمان که به درخواست پلیس فرانسه صورت گرفته، سفرای فرانسه و بلژیک و کاردار سفارت آلمان (در غیاب سفیر) به وزارت خارجه فراخوانده شدند.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارش «الحیات» از تلاش‌ها برای تشکیل دولت در عراق و لبنان؛واشنگتن و تهران در دولت واحد!

لبنان و عراق در زمینه مشاوره هایی که برای تشکیل دولت پس از انتخابات پارلمانی انجام می شود، با یکدیگر مشترک هستند؛ از این جهت که بیروت و بغداد هر دو برای جمع کردن اب و اتش بر سر یک میز واحد اصرار دارند، بدون انکه به کنار گذاشتن یکی از آنها فکر کنند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترامپ به اوپک: قیمت نفت را کاهش دهید

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، سازمان کشورهای صادرکنندگان نفت، اوپک را متهم کرده که قیمت نفت را در بازارهای جهانی افزایش داده است.آقای ترامپ چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتر، از اوپک خواست برای کاهش بهای نفت تلاش کند.آقای ترامپ در توییتر نوشت: “اوپک باید بداند بهای بنزین بالاست و آنها تلاشی برای کمک نمی کنند. آنها در زمانی قیمت ها را بالا می برند که ایالات متحده با کمترین هزینه از بسیاری از اعضای اوپک دفاع می کند. این باید یک جاده دو طرفه باشد. قیمت ها را همین حالا کاهش دهید!”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید